Как е с 2-годишно на море?

  • 1 570
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 686
Миналата година беше почти на годинка и горе-долу беше спокойно море. Защото вечер си седеше в количката и мируваше, а през деня умерено щъкаше по плажа. Но, мисля си, тази година няма да е голяма почивка за нас. Синът ми е доста буйно детенце, не обича да стои на едно място и едва ли и един път ще успеем да седнем да хапнем на спокойствие. Камо ли да легнем на плаж на спокойствие. Споделете опит - как е с двегодишните палавници на море?   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 3 679
Миналото лято на морето беше що годе спокойно - Таня си копаеше дупки и си мокреше краката в морето - не сме я гонили по плажа. За заведението - ходете някъде, където има пясъчник - взиматйте кофичката с лопатките и докато хапвате вие детето да си се занимава.

# 2
  • Мнения: 3 537
Ох и мен много ме интересува тази тема.Днес ставаме на две години ,а другия месец отиваме на море и се чудя как ли ще е там? Laughing

# 3
  • Мнения: 7 474
На плажа е добре, ама по заведенията кофти работа ooooh! единия трябва да тича по детето Tired

# 4
  • Мнения: 1 021
Аз се надявам тази година да е по-добре от миналата. Защото тогава точно беше проходил, неискаше да стои изобщо в количка, не се заиграваше с нищо , а ...пропуснах, че и времето беше лошо....с една дума лудница. Тази година вярвам, че моето порастнало момче ще бъде по-послушно и ние да разберем, че сме на море, все пак.
Живот и здраве се надявам другата седмица да прескочим за около седмица и обещавам да пиша + и -  Wink

# 5
  • на село
  • Мнения: 3 844
И аз като  dessita_i се надявам тази година да е по -добре, че миналата беше лек кошмар  Wink, въобще не се спираше и постоянно някой беше след нея.
Поне тази година е по -голяма и се сеща за доста неща, дори се научи като и кажа - Идва кола! и се залепва за мен  Grinning.

# 6
  • Мнения: 3 537
Аз искам на плажа да си играе,да не се налага да я гоня,пък по заведенията съм свикнала да търча подир нея. yes

# 7
  • Мнения: 7 362
                          Не е толкова трудно с 2-годишно на море.Намазвахме я с масла с висок защитен фактор защото изобщо не искаше да седи под чадър,а е много бяла.Купихме огромна лодка ,която пълнехме с вода и проблема беше решен - седи в лодката,плацика се като и писне излиза и почва да я пълни с пясък.След това влиза в морето с лодката в която има вода и хем е в топла вода ,хем е в морето и така на плажа си лежахме и упражнявахме само визуален контрол,да не реши да се пренесе при някой друг.                                                                                                                                                                   А в заведенията се наместваше на стол и почваше да си поръчва,като се нахрани лягаше пред оркестъра  на подиумчето  или си танцуваше.Не ни е създавала никакви проблеми,само дето търсехме жива музика,на други места шеташе и обираше цветята.Ние бяхме четрима с едно човече и все някой го наблюдаваше.На място ще решите как да се справите с конкретните ситуации.  bouquet

# 8
  • Мнения: 294
На мен ми беше по-лесно миналата година на морето, когато синът ми беше на 2г. и 3 месеца, от колкото когато беше на 1 и 3 месеца. Вярно е, че "щъкат" повече насам-натам, но пък разбират повече и режимът е по-лесен (може да заспива по-късно и т.н.). Плюс това с храната ми беше по-лесно, защото ядеше обща храна в ресторантите. Най-хубавото е, че е по-интересно с по-големи деца - има по-добра комуникация, игри и "плуване". Приятно изкарване Simple Smile

# 9
  • Мнения: 8 917
И ние ще се чудим с какво да я занимаваме - другият месец сме на моренце и Гери ще е на 1 г. и 8 м. живот и здраве Mr. Green

# 10
  • Мнения: 2 609
Ние в събота отиваме на море за 7 дни и много ме вълнува въпроса. Нашата маймуна е на почти 2 год. , ще сме с още едно семейство с детенце на 1 1/2 г. и се надявам да не ги гоним много по плажа и заведенията. Peace

# 11
  • Мнения: 294
Кари, съжелявам, незнам какъв е темперамента на детето ти, но мисля, че ще те разочаровам - ще ги гоните и по плажа и по заведенията.... Поне при мен беше така #Crazy Става голям КУПОН!!! Party

# 12
  • Мнения: 723
И на нас ни предстои същото, но свекър ми и свекърва ми ще почиват в същия курорт по това време, именно за да са наблизо, ако положението стане напрегнато. Мисля, че е най-удачно да отидете с по-голяма компания, приятели, роднини или някой, на когото да може да поверите детенцето поне за малко... Peace Приятна почивка! (Дано е почивка, наистина!) Peace
dessita_i, не се познаваме, но виждам, че детенцето ти има рожден ден днес - да ти е жив и здрав и много да те радва!!!  bouquet

# 13
  • Мнения: 3 537
И на нас ни предстои същото, но свекър ми и свекърва ми ще почиват в същия курорт по това време, именно за да са наблизо, ако положението стане напрегнато. Мисля, че е най-удачно да отидете с по-голяма компания, приятели, роднини или някой, на когото да може да поверите детенцето поне за малко... Peace Приятна почивка! (Дано е почивка, наистина!) Peace
dessita_i, не се познаваме, но виждам, че детенцето ти има рожден ден днес - да ти е жив и здрав и много да те радва!!!  bouquet
Ами ние миналата година си взехме майка за детегледачка,но имам чувството че тя неможе пълноценно да си почине от нас.Не че се е оплакала. Laughing

# 14
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
И нас ни очаква същото - гонене по плажа и няма да мога да го извадя от водата. Миналата година беше на 1.5г. в началото стоеше близо до хавлиите на плажа, трудно в вкарвах в морето, дори пищеше от страх. Накрая на почивката не можех да го извадя от морето, а по заведенията единият от нас го гонеше. Тази година ще е още по-трудно. Дано с кофичките и лопатките временно да укротим топката. Купила съм му и "мелничка за пясък"  отгоре през фуния се слага пясък и от от пясъка започавт да се въртят едни колелца- ще видим резултата.

Общи условия

Активация на акаунт