Мазол (Callus) и лепенки на д-р Scholl

  • 21 430
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 545
Имам мазол от тип Callus (според сайта на д-р Scholl) от долната страна на ходилото - силно загрубяла кожа с елипсовидна форма (1х2 см), белеща се на "конци" (няма черни корени). Четох из форума какво е писано за мазолите, но точно като моя случай не намерих. Та бих искала да попитам някои неща, ако сте ползвали лепенки за премахване на мазоли, дори и не от този тип:

1. Колко време трябва да престои лепенката с лекарството на крака (в указанията пише само, че кракът трябва да е чист и подсушен, да не се слага при напукана или наранена кожа и върху здрави части).

2. Колко пъти трябва да се повтори процедурата? На опаковката пише "до изчезване", но дали не е вредно, ако примерно се поставя повече от 5 последователни дни?

# 1
  • Мнения: 208
Имам мазол от тип Callus (според сайта на д-р Scholl) от долната страна на ходилото - силно загрубяла кожа с елипсовидна форма (1х2 см), белеща се на "конци" (няма черни корени). Четох из форума какво е писано за мазолите, но точно като моя случай не намерих. Та бих искала да попитам някои неща, ако сте ползвали лепенки за премахване на мазоли, дори и не от този тип:

1. Колко време трябва да престои лепенката с лекарството на крака (в указанията пише само, че кракът трябва да е чист и подсушен, да не се слага при напукана или наранена кожа и върху здрави части).

2. Колко пъти трябва да се повтори процедурата? На опаковката пише "до изчезване", но дали не е вредно, ако примерно се поставя повече от 5 последователни дни?

За жалост не мога да ти отговоря, но имам подобен на твоя проблем. Би ли ми казала откъде си купи тези лепенки и адреса на сайта на д.-р Шол?

# 2
  • Мнения: 3 251
1. Колко време трябва да престои лепенката с лекарството на крака (в указанията пише само, че кракът трябва да е чист и подсушен, да не се слага при напукана или наранена кожа и върху здрави части).
2. Колко пъти трябва да се повтори процедурата? На опаковката пише "до изчезване", но дали не е вредно, ако примерно се поставя повече от 5 последователни дни?
Аз ползвах подобни лепенки за мазол на малкото пръстче/ не знам дали става за същите въпрос, нямам спомен?!/ пратиха ми ги тогава от Германия. Увих си целия пръст и за малко щях да си създам други проблеми, не бях търсила помощ за превод на указанията при ползването.
Ако става за същите лепенки въпрос, изрязва се едно малко парченце с големината на мазола и се поставя лепенката , след 2-3 дена се сменя. За не повече от седмица при мен, при последвалата смяна- намерих нещо като "жило" на лепенката и част от мазола. Повече не сложих.

# 3
  • Мнения: 262
и аз имам такива мазоли "белещи се на конци" и са твърди отдолу на ходилото и на петите може ли авторката на темата да даде адреса на саита
инъче съм ползвала лепенки за мазоли но от тези които са за пришки и съм много доволна

# 4
# 5
  • Мнения: 5 228
Аз ползвах наскоро течността против мазоли и кокоши трън, която се оказа много ефикасна. Предполагам, че  активното вещество е едно и също. При течността приложението е два пъти на ден в продължение на 3-4 дни, след това мазолът дори да не е минал, продължава да се подобрява. Иначена конкретните въпроси за лепенките: 1. лепенката трябва да е непрекъснато върху мазола, т.е. да се сменя  от време  на време с нова. 2. 5 и дори 10 дни най-вероятно няма никакъв проблем да се използва.

# 6
  • Мнения: 545
Би ли ми казала откъде си купи тези лепенки и адреса на сайта на д.-р Шол?
Аз ги намерих в супермаркети Пикадили (Варна), но вероятно ги има и по аптеките.
От сайта http://www.scholl-footcare.com (на английски е) разгледах различните типове мазоли - имат описание и снимка. Там пак видях и какви точно лепенки са подходящи.

Общи условия

Активация на акаунт