Родопите-да разкажа преживявания и да споделя впечатления

  • 20 941
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 622

 Върнахме се от пътуването из Родпите и обещах да разкажа. Отварям нова тема, за да не се ровим из страниците на старата.

Първо да кажа, че всички, които ми бяхте казвали колко е красиво там, се оказахте прави  Wink

Това, че си скъсахме задниците от път, няма нужда да го казвам...то е ясно. Като цяло минахме 1500 км.....

Дечко се държа супер в колата, сякаш расте и разбира повече и вече не нервничи така по време на пътуването  Peace

Снимки, естествено има и то много. За съжаление няма начин да кача всички тях в албума, но голяма част са тук, в албума Родопи(голяма част от тях са надписани, така че става ясно от къде са)  Grinning

Ето линк към темата Родопите, в която събрах нужната ми информация: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=101248.0

Искам да споделя и впечатления от местата където спахме:

В Асеновград- хотел . На снимките в сайта изглежда по-добре. В действителност стаите не са нищо особено. Млкао мрачна беше нашата стая даже. В цената няма включена закуска. В самия Асеновград няма нищо кой знае какво за разглеждане. За един ден обиколихме Асеновата крепост и Бачковскич манастир и вместо заплануваните 2 нощувки там, останахме само една. Така изместихме всички нощувки с една напред....

На следващия ден на път към девин, минахме през Кръстова гора. Вярвайте ми, че това място е навряно  незнам си къде......толкова е далеч. Намира се на отбивката по пътя Асеновград-Смолян, на 30 км нагоре в планината, но това разстояние го взехме за час, час и половина  ooooh!

Иначе мястото казват е заредено с енергия и трябва да се посети. Имаме снимки и от там, на който му е интересно да види какво представлява.  Grinning

Девин. Бяхме в хотел
От там съм най-доволна. Хотелчето се намира на края на града в подножието на планината. Страхотни гледки има от прозорците  Heart Eyes

Обслужването и стаите там бяха на ниво. Просто съм много доволна  Hug Препоръчвам мястото на всеки!  Peace (има няколко снимки и от това място и хотел в албума)

След Девин следваше Триград и пещерите дяволско гърло и Ягодинска пещера. Ще си спестя думите, защото там няма какво много да се разказва, то трябва да се види..........

Габи беше най-малкия турист посетил пещерите в този ден.
Накрая остана Велинград. Бяхме в хотел 
УЖАСНО съм разочарована от този хотел. За мен си беше мизерно направо  Stop Единсвено закуската си струваше. Стаята беше ужасно малка. За банята да не говорим....Имам снимки на мястото и ще ги пусна в следващ пост да видите за какво става дума.

Преместихме се на друго място на другия ден в апартамент в МВР станция и там  изкарахме останалите 3 нощувки. Сравнение не може и да става..цената също беше по-ниска, хем бяхме в апартамент и то страхотен  Peace

Следващия път смятаме да направим цялата почивка само във Велинград, а не да се скъсаме от път. Но сега искахме да видим максимално много за кратко време  Wink

Пътуването от Варна до Велинград, през Хаинбоаз отне 6 часа и 45 минути нон стоп път  Tired

За сега е това. Някой ако има въпроси, вече като минала по този път, с радост ще отговарям  Peace

# 1
  • Мнения: 4 371
Другия път като ходите във Велинград, може да го съчетаем Grinning
От снимките разгледах само 1/3, че те много бе #Silly
А снимките в подписа ти от къде са? Сякаш е в някой филм, толкова е хубаво...

# 2
  • Мнения: 3 447
Радвам се, че ви е харесало и сте изкарали добре  bouquet

# 3
  • Мнения: 5 622
Другия път като ходите във Велинград, може да го съчетаем Grinning
От снимките разгледах само 1/3, че те много бе #Silly
А снимките в подписа ти от къде са? Сякаш е в някой филм, толкова е хубаво...

 Ми нали и аз това ти казах по-рано бре? Ти къде си бляла?  Crazy

Снимките са от Велинград  Heart Eyes

Вие от София сте лесни..близо ви е, ама на нас..дупе да ни е яко - 6 часа и 45 минути..... Crazy  Crazy  Crazy

Снимките, които обещах от Елбрус и мястото, с което го сменихме, ще кача утре и ще ги пусна тук, че сега нямам време за това  Peace

Радвам се, че ви е харесало и сте изкарали добре  bouquet

Не добре- много добре  bowuu

# 4
  • на село
  • Мнения: 3 917
Браво БУБЕ   преживяванията ви са били страхотни, само от снимките като гледам   Grinning.
И на мен Родопите са ми слабост, а Велинград след първото ни посещение през април 2003г. го посетихме сигурно още поне 10-на пъти  Grinning и тази година след морето пак ще сме там, точно на станцията на МВР.

Хайде продължавам с разглеждането  Hug.

# 5
  • Мнения: 5 622
Браво БУБЕ   преживяванията ви са били страхотни, само от снимките като гледам   Grinning.
И на мен Родопите са ми слабост, а Велинград след първото ни посещение през април 2003г. го посетихме сигурно още поне 10-на пъти  Grinning и тази година след морето пак ще сме там, точно на станцията на МВР.

Хайде продължавам с разглеждането  Hug.

 newsm10

# 6
  • Мнения: 5 622
 A eто и обещаното сравнение между Елбрус ужасно съм разочарована от това място  Confused ) и Орфей на МВР

Това и това в Елбрус за 36 лева на ден (34 ако са в пакет нощувките  Stop), срещу това, тук, тук, тук и тук в МВР станция (апартамент) за 24 лева


Държа да забележите кабелите, които стърчат от стената в дъното на стаята в Елбрус, а също и да ви кажа, че имаше телефон, който не работеше и беше от балканската война върху нощното шкафче, но го махнах и съм забравила за снимките да го сложа пак на мястото му  Close. Нощните лампи също не работеха. Беше ужасно студено и не затопляха стаите, явно защото вече е юни месец  #Cussing out

Имаше гнездо на оси на корниза  #Crazy, но от шока, който получих, като го видях и от възмущението, не можах да го снимам  Close

Банята- толкова малка и нелепа, че няма на къде повече  Sick

Самата батерия беше поставена толкова високо от мивката, че струята като падаше пръскаше всичко наоколо. За да дойде топлата вода, трябва да източваш и да чакаш близо 30 минути  Shocked

С право не виждате душ в банята..защото се намира иззад вратата някъде  Stop

Разминаването между вратата на банята и мивката изискваше да се владее до съвършенство изкуството на еквилибристиката и акробатиката  Crazy.................. и още и още.............. и това срещу скромната сума от 36 лева на ден...

Само между другото ще спомена, че рецепционистката ме излъга най-нагло като попитах водата в басейна дали е топла , като каза категорично"да", а аз казах, че тогава не ми пречи, че навън примерно е студено, след като водата в басейна е топлна и тя пак каза "да"  #Crazy 

Водата беше студена, обаче............ както във външния, така и във вътрешния басейн  Stop


 В Орфей на МВР не може да става и дума за сравнение. То си личи и от снимките де....добре, че се изнесохме от Елбрус още на първата сутрин  Mr. Green

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Браво,супер е че като цяло сте доволни от почивката из Родопите! Simple Smile

А за Елбрус съм в шок,щото резервирах за там след рекламата тук в сайта за този евтин и в същото време хубав хотел Outta Joint!От Велина се отказахме,защото адски много са си вдигнали цените(115 лв.за вечер) в стая.

Бубе,вие в тройна стая ли бяхте там?Ние такава запазихме.
А за басейна съм още повече в потрес,как така студена вода бре #Cussing out,там не е ли минерален извора,аааа?Май ще се преориентираме!

Давай инфо за Мвр-то и опиши около станцията става ли за деца,щото ще сме с 3 тамън. CrazyПиши за него,каквото се сетиш,благодарна ще съм ти! Hug

# 8
  • Мнения: 5 622
Браво,супер е че като цяло сте доволни от почивката из Родопите! Simple Smile

А за Елбрус съм в шок,щото резервирах за там след рекламата тук в сайта за този евтин и в същото време хубав хотел Outta Joint!От Велина се отказахме,защото адски много са си вдигнали цените(115 лв.за вечер) в стая.

Бубе,вие в тройна стая ли бяхте там?Ние такава запазихме.
А за басейна съм още повече в потрес,как така студена вода бре #Cussing out,там не е ли минерален извора,аааа?Май ще се преориентираме!

Давай инфо за Мвр-то и опиши около станцията става ли за деца,щото ще сме с 3 тамън. CrazyПиши за него,каквото се сетиш,благодарна ще съм ти! Hug

От Елбрус и аз съм ужасно разочарована..то го казвам за 100тен път сигурно вече това, ама какво да направя, като въобще не беше това, което очаквах  Rolling Eyes

Ние бяхме в двойна стая. Но както се вижда от снимката тя беше толкова малка, че даже детската кошара едва разпънахме между леглото (в долната му част) и бюрото. Кошарата пасна плътно и не можеше да се движи.Толкова беше тясно.......

Аз естествено се потиснах ужасно и не исках да оставаме там нито ден повече. Затова си уредихме нещата с МВР-то и на другия ден се преместихме там.

Аз ви препоръчвам първи блок на станцията, апартамент 14, или 11. Или някой друг от ремонтираните(те са в първи блок)

Около станцията има много къде да се играе. Има и игрище, а малко по-надолу има и някаква детска площадка с катерушки.

В самия двор на станцията също се събират дечица и играят.

Водата на басейна в Елбрус е минерална май, но е студена. Не повече от 20 градуса, което за тамошните температури на въздуха от 15 градуса си беше направо убийство да влезеш в такъв студен басйн.

Ако имате повече пари, аз лично препоръчвам хотел Двореца, който се намира на един поглед разстояние от МВР станцията (направо си граничат.  И двете са в центъра на града и стигаш навсякъде пеш, за разлика от Елбрус, който е забит по-нагоре и е далеч от централната част)

Двореца е 5 звезден, ако искаш цени на стаи, ще ти дам, аз си взех техни оферти и да ти кажа са доста изгодни.Освен това в цената са включени страшно много процедури, но ако имаш желание ще ти препиша всичко от офертата им и ще ти обясня каквото искаш. Ние ходихме и видяхме стаите  Peace

# 9
  • Мнения: 527
Бубе, ти ме уби с впечетленията си за х-л Елбрус  #Crazy Аз току що потвърдих нашата резервация за там и на 20.06 вторник трябва да сме там  ooooh! Резервирах стая лукс за пет дни. Имаш ли идея имат ли разлика обикновените стаи и стаите, които им се водят лукс.
Толкова ли е далече хотела от центъра? И това с басейна е ужасно, не знам какво да правя.  Thinking

# 10
  • Мнения: 5 622
Бубе, ти ме уби с впечетленията си за х-л Елбрус  #Crazy Аз току що потвърдих нашата резервация за там и на 20.06 вторник трябва да сме там  ooooh! Резервирах стая лукс за пет дни. Имаш ли идея имат ли разлика обикновените стаи и стаите, които им се водят лукс.
Толкова ли е далече хотела от центъра? И това с басейна е ужасно, не знам какво да правя.  Thinking

Според рецепционистката, стаите лукс се различавали от обикновените по големината на банята. И нищо друго.Аз изрично питах. Дефакто пак ще си е същата скръб, но банята ще е с размер, коойто ще можете спокойно да ползвате-да влизате и излизате без да се блъскате с мивката и без да търсите местонахождението на душа  Crazy

Може просто ние да сме имали лош късмет и нашата стая да е била ужасно малка и с измъкнати кабели, студена  и с баня от балканската война, но все си мисля, че и другите ще са нещо подобно.

Да не говорим, че басейна им е студен като лед. Както външния, така и вътрешния. А за ползването на вътрешния искат 8 лева на човек  #Crazy

В цивилизованите хотели във Велинград, водата в минералните басейни е топла и може да се ползва, независимо от температурата на въздуха.

Елбрус е на около 20 минути пеш от центъра. Може и малко повече даже. На слизане е по надолнище и може да се вземе за по-кратко, но на връщане от центъра към хотела е нагорнище и съответно същото разстояние ще се вземе по-бавно. Ние не сме слизали пеша от там до централната част.

# 11
  • Мнения: 1 120
Бубе поздравявам те за разкошните снимки  bouquet
Съжалявам за разочарованието ви от Елбрус. Ние там сме били в стая лукс, която няма нищо общо с тази мизерна стая и особено бяната която са ви предоставили. Добре, че сте реагирали и сте си намерили по-добро местенце, защото като цяло Велинград е прекрасно място за почивка.
Сега , въпросите които имам , защото нашия следващ маршрут са Триград и пещерите.
Как се справихте с малкия при влизането във въпросните 2 пещери -Ягодинската и Дяволското гърло? Как реагира детето, страхува ли се от тъмното, а и самия преход вътре труден ли му беше? Колко време трае обиколката на една пещера?
Пътищата около Триград как са? Такъв дълаг преход как се отрази на детето? Как се справяхте в колата с него?
Ох, май са много въпросите, но питам защото още се двоумя за малката дали да я взема с нас...

# 12
  • Мнения: 5 622
Бубе поздравявам те за разкошните снимки  bouquet
Съжалявам за разочарованието ви от Елбрус. Ние там сме били в стая лукс, която няма нищо общо с тази мизерна стая и особено бяната която са ви предоставили. Добре, че сте реагирали и сте си намерили по-добро местенце, защото като цяло Велинград е прекрасно място за почивка.
Сега , въпросите които имам , защото нашия следващ маршрут са Триград и пещерите.
Как се справихте с малкия при влизането във въпросните 2 пещери -Ягодинската и Дяволското гърло? Как реагира детето, страхува ли се от тъмното, а и самия преход вътре труден ли му беше? Колко време трае обиколката на една пещера?
Пътищата около Триград как са? Такъв дълаг преход как се отрази на детето? Как се справяхте в колата с него?
Ох, май са много въпросите, но питам защото още се двоумя за малката дали да я взема с нас...

Питай, питай..нали за това съм разказвала тук на дълго и широко, че ако има някой въпроси, да отговарям  Wink

Пещерите не бяха никакъв проблем за детето  Peace Нито дяволското гърло, нито Ягодинската. Дяволсокото, когато излизаш вече на повърхността, има едно стръмно изкачване на стълби, но там (то го има и на снимките даже), мъжа ми носи детето. Верно видя зор, но не беше кой знае какво  Wink

прехода в Дяволското е около 10-15 минути.

Ягодинската прехода е 45 минути, равен, без изкачвания и слизания, но доста кално (от глината в пещерата). Също няма да ви е проблем. Тъмното не е проблем, защото то не е и много тъмно даже. ИМа си осветление. Не е непрогледен мрак де  Wink Споко  Peace

Пътищата около Триград и пещерите са супер. Единствено се озорихме в прехода Девин-Доспат-Батак, защото пътя е горски, сравнително тесен и ако има голямо движение, забавя прехода. Също в този район има участъци, където пътя е като швейцарско сирене, но слава Богу това са малки трасета, от по километър-два, които се минават някак си.

Габи специално при нас не ни създаде никакви проблеми с прехода и пътищата. Ние тръгвахме около обяд, така, че да съвпадне пътя с неговия следобеден сън, който той си изкарваше в столчето и нямаше изнервящи ситуации. А като се събудеше, аз г занимавах нещо, давах сокове, млека и нещо за ядене и така времето минаваше неусетно.

И все пак пътя е доста...имайте го предвид. Не като километри, а като време за което се минават, защото пътищата са планински, със завои и тесни, което не ти предоставя възможност да се движишсъс скорост, каквато по магистралата  Grinning

# 13
  • Мнения: 59
Ехей, вече от теб може да искаме информация за тази част на Родопите  Grinning Добре сте си изкарали и разказът ти е чуден, както информацията за туристическите обекти и местата за нощувка! Четох с интерес и искрено се радвам, за хубавата почивка в тази невероятна планина  Peace

# 14
  • Мнения: 5 622
Ехей, вече от теб може да искаме информация за тази част на Родопите  Grinning Добре сте си изкарали и разказът ти е чуден, както информацията за туристическите обекти и местата за нощувка! Четох с интерес и искрено се радвам, за хубавата почивка в тази невероятна планина  Peace

 Hug

Общи условия

Активация на акаунт