Отговори
  • София
  • Мнения: 83
Ами проблема общо взето е такъв. Фирмата ми е някаква мижава търговска фирма и преди да забременея ме устройваше. Ведомости се получават веднъж, два пъти в годината и ако те няма те подписва шефа и аз всеки месец се моля със седмици да ми се изплати майчинството. Та въпросът ми е, ако някой е имал такъв проблем да сподели как го е решил или евентуално ако има друг начин да получавам парите и дали институцията към която мога да се обърна за помощ е НОИ или Социални грижи. Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 595
За това къде може да ги получаваш - не знам ама мога да ти препоръчам Инспекцията по труда да посети вашата фирма - те много ще й се "зарадват". После нищо няма да закъснява вервай ми!

# 2
  • Мнения: 3 405
Другият вариант е да напуснеш по взаимно съгласие и да си подадеш документите в социални грижи за изплащане на останалите суми за майчинство, от момента, в който си напуснала фирмата. А ако работодателя ти дължи пари да си ги търсиш до дупка.
 
Но мисля, че социалните изплащат 1 година от майчинството, а ако се получават през фирмата са 2 години. Но не съм сигурна,
затова да пише някой запознат.

# 3
  • София
  • Мнения: 83
Другият вариант е да напуснеш по взаимно съгласие и да си подадеш документите в социални грижи за изплащане на останалите суми за майчинство, от момента, в който си напуснала фирмата.
Сетих се за такъв вариант, но наистина от социалните изплащат 1 година, а пък аз държа да си го гледам до 2, защото е с атопичен дерматит и не ми се праща толкова малък на ясли, но това е друга тема

# 4
  • Мнения: 177
За сега не може, такъв е закона. Единственото което можеш да направиш за парите е да прехвърлиш майчинството на някой друг, така ще получаваш парите на време, но ти губиш всички останали облаги като трудов стаж и т. н. Но, ако не си получаваш парите и не можеш да се разбереш с работодателя (което хич не е рядко явление) това ти е единствения шанс. Успех в борбата дано се справиш.  Peace

# 5
  • Мнения: 3 457
ако мъж ти е осигуре н може на него да го прехвърлиш  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт