висок билерубин

  • 1 021
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 277
Здравейте мами!
Една приятелка, която на скоро роди ме помоли да потърся информация за високия билерубин, но нещо не намирам нищо конкретно. моля ви ако знаете нещо да ми обясните какво е това и какво се прави когато детенце има такова нещо. Много ви благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 1 353
дава се глюкоза ако не се лъжа го свързвам  с жълтеница newsm78

# 2
  • Мнения: 495
билирубинът е остатъчен продукт от дейността на черния дроб, който се излъчва в бъбреците при всяко новородено
при някои - в по-голямо количество
трябва да се изхвърли
за целта се пият едни прахчета, които са ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНИ НА БРОЙ и се изписват от педиатъра на болницата при изписването на родилката и бебето
много е важно да се вземе точната бройка, пак повтарям, защото и по аптеките ги няма, та трябва да се обикаля и да не се отказвате, ако намерите с едно по-малко
при всички случаи педито преценява и дава рецептата

# 3
  • Мнения: 495
и да - мнооого вода трябва да се пие, за да се изхвърли, преварена и подсладена, 1 равна чаена лъжичка захар на 100 гр. вода

# 4
  • на село
  • Мнения: 3 841
Ради беше с висок билерубин на 3- я ден от раждането и съответно с много силна жълтеница. Наложи се да поостане няколко дни в микропедиатрия, там я облъчваха с една синя лампа и вливаха глюкоза - това е.
После пак замерват стойностите преди да я изпишат, на 1 месец пак и взеха кръв за изследване .
След изписването й продължихме да даваме глюкоза 10%, после преминахме на 5% и към 2-я месец спряхме изцяло.
При Радослава се получи от кръвно- групова несъвместимост, аз 0, тя В.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Сина ми също беше с висок билерубин, т.е. силна жълтеница и също го облъчваха с лампа 24 часа, но глюкоза му даваха само вместо вода, не са му вливали нищо. Само следяха нивото на хемоглобина и билерубина. При нас имаше двойна несъвместимост на кръвните групи, аз 0-, Преслав В+. Няма нищо страшно. Среща се много често при новородените.

# 6
  • Мнения: 164
Дъщеря ми беше с висок билерубин и ни изписаха чак на седмия ден от родилното.А за да премене ни правиха обменно кръвопреливане.Тя беше кръвна група В а и преливаха О.На другия ден беше вече розовка.

# 7
  • София
  • Мнения: 277
Безкрайно много ви благодаря!
Изпринтих вашите отговори и ще ги занеса на дружката ми да не се притеснява...наистина нямам думи да ви опиша благодарност...на вас и на целия форум въобще...още едно доказателство на поговорката Сговорна дружина планина повдига!
Желая ви прекрасен слънчев ден!

Общи условия

Активация на акаунт