До мамите живеещи във Франция!!!

  • 823
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 190
Здравейте,
Моля за малко информация и разяснения!
Мъжа ми кандидатсва за работа във Франция, в Орлеан, ако е възможно смятаме да заминем цялото семейство - имаме две деца - на 2,6 и 6 години. Интересуваме какво ли не, училища /какви са частни или държавни, и примерни такси/, детски градини, как вървят наемите в Орлеан? Ще Ви бъда много благодарна за информация от всякакъв тип. Подчертавам, че не знам френски. Има ли вариант аз и децата да учим френски, когато вече сме там?
Предварително благодаря   bouquet

Последна редакция: нд, 18 юни 2006, 01:17 от Bubbii

# 1
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Буби, има и 4астни и държавни у4илища.
Държавните са безплатни, като за всеки у4еник (в зависимост от доходите) в на4алото на у4ебната година държавата дава около 260 евро. Подават се съответно документи. Децата тръгват на у4илище на 3 год.  А до 3-год. възраст има 165 евро детски.
Децата лесно ще нау4ат в у4илище френски, а за възрастните има курсове- платени и безплатни.
За сега това се сещам, ако някой може-да ме допълни или поправи.

# 2
  • Мнения: 190
Mama Strumpf, благодаря за отговора. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 664
На твое място бих се опитала да понауча малко френски преди заминаването, доста трудно ще ти е без езика. За безплатните курсове в голям град, поне в Париж, е мноого трудно да се доредиш, чака се доста, а платените са скъпички, имай го предвид.

# 4
  • Мнения: 1 465
За курсовете по френски, за да се опиташ да намериш безплатни, значи първа инстанция е кметството в Орлеан/предполагам/. Наемите в Орлеан ще са по-евтини отколкото в Париж, то е ясно, трябва да се погледнат обявите по интернет за да се види какви цени варират.

# 5
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Ето сайта на Орлеан
http://www.orleans.fr/
Съпругът ти предполагам знае френски. Там има адресите на важните институции и интересни неща за самия град. Пише, 4е всяка година има 3500 семейства, които се заселват и организират срещи с тях през март и септември за вси4ки новодомци.

# 6
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
А тук има обяви за 2 и 3 стайни апартаменти
http://www.larep-immo.com/scripts/consult/pa/pa_Liste.asp?IN_cha … 5&Valider.y=8

Общи условия

Активация на акаунт