Удари си главата и сега има цицина, какво да правя?

  • 14 575
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 154
кажете какво да правя
цицината е огромна

# 1
  • Мнения: 8 769
Веднага след удара сложи лед. Или намажи с олио. Следи дали повръща, дали му се спи много на детенце. Обади се на педиатъра ви. Понякога правят снимка на главата.
Ще му мине! Grinning

# 2
  • Мнения: 548
Има хомеопатичен продукт - Арника Монтана на Боарон - помага много за бързо спадане на синини и отоци.

# 3
  • Мнения: 1 089
Веднага след удара сложи лед. Или намажи с олио. Следи дали повръща, дали му се спи много на детенце. Ще му мине! Grinning

това бих те посъветвала и аз, и по-спокойно, и това ще мине  bouquet

# 4
  • Мнения: 660
Арниката не трябва да е в потенция по -ниска от 30 СН ! Даваш я 3-4 пъти по 2 топченца , но само един ден . Синината не е проблем , нито цицината - Арниката предотвратява трайни последици от удара и помага на организма да се избави от стреса покрай това . Така , че дай лекарството и не очаквай цицината да изчезне като с магическа пръчка . Успех !

# 5
  • Мнения: 114
Веднага след удара сложи лед. Или намажи с олио. Следи дали повръща, дали му се спи много на детенце. Обади се на педиатъра ви. Понякога правят снимка на главата.
Ще му мине! Grinning
[ добър съвет, но не дръж леда много, поставяй го често , но за кратко, може и само студен компрес

# 6
  • София
  • Мнения: 3 816
Намажи мястото със зехтин!Изпитано средство,като ми го казаха първия път се опулих Shocked,но ефект има и то голям! Hug  bouquet

# 7
  • Мнения: 154
Мерси много на всички, които се отзоваха. Тя доста беше оплашена и не даде да я пипнем но сложих лед няколко пъти за малко. А сега заспа и ще се възползвам да я намажа със зехтин.
И аз май доста се пооплаших, но юнак без рани не може. А стана буквално в ръцете ми - вместо да легне на възглавницата се засили в ръба на леглото, но не можах да реагирам  #Crazy
Мерси отново на всички   bouquet

# 8
  • Мнения: 8 462
Понеже наскоро пусках подобна тема...
Падаме често,цицина огромна е ставала и си остана така цяла седмица.Не се притеснявай-студено и след това търпение,минава бавно-ще видиш в цицината всички цветове на дъгата,но не е страшно.Стискам палци да се махне бързо и да не падате лошо HugБез хич-не може/няма юнак без рана/ Wink,но поне да не е лошо.  bouquet  bouquet  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 237
И аз бих те посъветвала да намажеш с олио или зехтин.Ако детето иначе е добре и няма промяна в поведението,която да те притеснява,няма страшно.Ще спадне,но постепенно.И на нас се е случвало,както казва майка ми:"Така растат децата!" Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 39 759
Мамите са ти казали за студените (ледени) компреси и зехтина (олиото). Ще мине известно време докато спадне отока. Не се притеснявай. Ако все пак нещо в поведението на детето не ти хареса - беж на лекар.

# 11
  • Мнения: 76
Лед се се слага на всяко едно друго място, но не и на главата, за зехтина подкрепям с 2 ръце Peace

Общи условия

Активация на акаунт