Съдомиална???

  • 2 779
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Още една темичка да пусна Embarassed Мислим да си вземем съдомиална не ми се ще да е такава грамадна като пералня ,ама малките са почти на цената на големите като изключим моделите на Мидеа които са около 300 лева, накои имали така малка Мидея и какво му меннието за нея, или ако не за нея то каква да е, и какво е важно да се гледа. #Crazy

# 1
  • Мнения: 601
Привет!
Майка ми имаше малка на Мидеа, но не е много удобна. Побира страшно малко неща...моят съвет е, ако нямаш пространство или не ти харасват тези с размери на пералня  Simple Smile, да си вземеш от голмите, но по - тесен вариант Peace. Задължително гледай енергийният клас. Май това е, което се сещам в момента.
Успех с покупката!

# 2
  • Емаесесаесесапипиа
  • Мнения: 488
Майка ми има от по-тесните варианти и почти не я ползва, като все се оплаква, че нищо не й побирало в нея (тя в действителност цяла тава не може да побере, но за едно ядене става...
Аз имам с размер на пералня и я пускам всеки ден почти пълна до горе. Пълни се от едно готвене и хапване, плюс един куп малки купички от храната на бебето през деня. Доволна съм от големината й. С по-малка определено щеше да ми е по-некомфортно. Колкото тези на Мидеа, виждала съм ги, но ми изглеждат наистина съвсем малки и не особено практични. Все пак трябва да кажа, че братовчедка ми има такава и е съвсем доволна, че успява да измие съдовете след вечеря на нея и мъжът й (нямат деца). Твърдеше, че е изчислявала, че й излиза по-ефтино от това да включва бойлер за пет чинии. Сигурно е така.

# 3
  • Мнения: 509
Мисля,4е не си заслужава да си взимаш малка съдомиялна машина.Няма да ти върши почти никаква работа и само ще си дадеш парите.Вземи си голяма,нищо,че е като пералня.По-тесният вариант доколкото съм чувала май също не е много удачен.От личен опит ти казвам,че няма да съжаляваш.В момента имам вградена,но до преди това имах точно такава "грамадна като пералня" на Whirlpool.Голямо удобство е.Незнам каква марка предпочиташ-избора е голям,но гледай както енергйния клас,така и вместимостта и броя на програмите.

# 4
  • Мнения: 43
Благодаря Ви дами, 3 отговора от вас но са напълно достатъчни ясна ми е работата, абе и аз тва се чудех като гледах малката, ми то една тенжера няма да събере пък жената все вика да била малка, аз и обяснявам че в голямата можеш малко да сложиш но в малката няма как повече Wink Дори няма да е и от тясните харесах един модел на Уирлпул дето има една много готина функция за половин доза миене и е 3 пъти клас А малко е скъпичка ама да не я копувам всеки де. Благодаря ви за съветите.  bouquet

# 5
  • Мнения: 164
Имах на Аристон миялна за 12 комплекта съдове.Бях много доволна сега съм на Електролукс пак голяма-мисля ,че не мие толкова добре като Аристона ,но пък е по икономична.Най-мразя да мия голями съдове а в малката миялна не могът да се съберът.А когото ти дойдът гости трябва да пускаш малката миялна два пъти....аз съм за голямата

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
Аз имам Мидея наистина е малка,подарък ми е от майка ми но и без това нямах повече място и тази ми се вписа добре.
Напълно достатъчна ми е,засега
Когато имам по големи съдове слагам само  тях.
Но ако съм честна когато имаме по голямо жилище смятам да си взема голяма.

# 7
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Ползвам и аз малка Мидеа, марката заради цената, малка заради мястото. В началото имах оплаквания, но се оказа че е от препаратите. Вече съм много доволна. Вярно, че не могат да се мият тенджери и тави (от големите,малките влизат), но те така или иначе са позагорели и машината не може да ске справи напълно с тях.

# 8
  • Мнения: 7 474
Моята е Аристон 45 см. (среден вариант) - много съм доволна! Peace

# 9
  • Мнения: 5 622
Привет!
Майка ми имаше малка на Мидеа, но не е много удобна. Побира страшно малко неща...моят съвет е, ако нямаш пространство или не ти харасват тези с размери на пералня  Simple Smile, да си вземеш от голмите, но по - тесен вариант Peace. Задължително гледай енергийният клас. Май това е, което се сещам в момента.
Успех с покупката!

Абсолютно съгласна. Ние имаме от по-тесните (45 см). Енергиен клас А. Без нея сме за никъде  Whistling

Според мен не пестете пари, когато купувате техника, защото най-вероятно няма да можете да я смените в близките няколко години и инвестицията трябва да си заслужава  Peace

# 10
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Ох, такива теми се пускат май през ден. Вече е обсъждано сто пъти, за това горе в дясно има търсачка. Във всички теми ще прочетеш едно и също- малка- не, ала пък Мидеа !
Хайде и тук да го напиша за стотен път- имах малка- търпях я година и половина и я харизах на свеки и си купихме най-голямата - за 12 комплекта. Супер съм доволна. Не мисли, че съм имала много място- кухнята ми е 2,4 /2.6 см преместихме хладилника в трапезарията , за да я сложа. Това е най-хубавото нещо, което направих, да знаеш.
колкото до въпроса ти какво е важно да се гледа:
клас ААА
подвижна горна кошница
пълен Аква стоп
отложен старт
инокс отвътре
по възможност не пластмасови перки
да има 2 перки
да има кратка програма-за лятото да ги изплакваш да не се вмиришат съдовете
1/2 програма
индикатори за сол и гланц
голям диапазон на температурата- да има и 70 гр-добре се измиват тави и тенджери,а на ниска тенпература става да се мие кристал
по-голям гаранционен срок, нашата е с 3 г
да има автоматична програма-идеална е просто, сама определя степента на за,ърсеност и дозира вода и спестява енергия

Имай пред вид, че малките нямат толкова екстри-по прости са,Някои дори нямат индикатори,за сол и гланц, а други изобщо нямат отделение за сол-голяма грешка, ако живееш в район с варовита вода е да си вземеш такава.

Всичко това го научих като внимателно изчетох темите във форума и накрая си купихме Бломберг от Технополис. Съотношението и цена-качество-функции е идеално просто !

Пожелавам ти приятно пазаруване и се похвали после.

Последна редакция: нд, 18 юни 2006, 15:11 от djemma

# 11
  • Мнения: 164
Бломберг?Аз за първи път чувам за тази марка .Иначе описанието добре звучи.Други уреди правят ли....

# 12
  • Мнения: 1 202
Аз пък имам Електролукс от 45 см. и мога да кажа,че съм много доволна от нея Peace!
А и за нашето 3 членно семейсво е достатъчна!
Но ако семейсвото ти е от повече тогава трябва да си вземеш по-голяма съдомиялна!
За градусите мога да ти кажа ,че ще използваш само 60/65 или 70 /и то когато са много престояли приборите/!
Най-важното за мен е за една съдомиялна е да е по-икономична за вода и ток или като ги пишат клас А и гледай да е по-безшумна или това са дицибелите и да е иноксова отвътре!
Абе май като гледам и чета всеки е доволен от неговата!

# 13
  • Балчик
  • Мнения: 9 213
Бломберг?Аз за първи път чувам за тази марка .Иначе описанието добре звучи.Други уреди правят ли....

О, да ето ти един сайт:
http://www.blomberg.ru/RU/?Language=ru
Много ми харесва и ето тази печка:
http://www.blomberg.ru/RU/Products/Cooker/HKN1430A.htm

Ето още по-подробно за миялните на Бломберг:
http://www.kupibt.ru/?p=blomberg_posudomoiki

Марката по принцип е немска, но сега се прави в Турция. Мен това обаче никак не ме притеснява. Екстрите са много и съвсем в крак с модата е цената е по-ниска. А както се убедих и качеството явно се контролира от немците. Предимно за германския пазар се произвеждаи за това не е много позната у нас, постепенно започва да навлиза и в други страни.Тук е историята на фирмата,за съжаление на български не намерих нищо:
http://www.kupibt.ru/search/CID_0/firmID_362

А ето тази миялна е перфектна просто:
http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=686001&cat=68&f=5262

Последна редакция: нд, 18 юни 2006, 20:39 от djemma

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ох, такива теми се пускат май през ден. Вече е обсъждано сто пъти, за това горе в дясно има търсачка. Във всички теми ще прочетеш едно и също- малка- не, ала пък Мидеа ! ...

до тук си се изказала повече от перфектно. Мерси   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт