Колики и оригване при кърмачетата

  • 2 191
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 165
Майчета дайте ми съвет в каква поза да слагам детето , за да се оригне?Държа я правичка, но понякога това няма ефект CryИ ако знаете нещо ефикасно за коликите ще ви бъда благодрана Hug

# 1
  • Мнения: 595
Бебинос - капки задължително!
За оригване - слагаш я на рамото и ако не ке оригне сама ставаш и клякаш или я вдигаш и спускаш до земята Peace

# 2
  • Мнения: 2 019
slogi po stomash da legne mnogo e efikasno

# 3
  • Мнения: 27 524
slogi po stomash da legne mnogo e efikasno

 Shocked Ти пробвала ли си да сложиш току що нахранено бебе да легне по корем? Моето поне ще върне всичко  Sick

На рамото изправено, високо, съветът на tsachi е добър  Peace , но не рязко, за да не повърне. Аз сядах на леглото и пак ставах, обикновено работеше.

# 4
  • Мнения: 962
Сабсимплекс,анасон във водичката,индииско орехче  Peace

# 5
  • Мнения: 422
на нас педиатърката ни каза, 4е каквото и да даваме а коликите, нищо не помага. Тя и при4ината не е съвсем изяснена, предполага се 4е се раздуват 4ервата от газове, ама ако е така, трябва да се полу4ават след всяко ядене. А на6ите са само ве4ер от 8 до 8,30 кат по 4асовник.
Ние първо по4нахме със Сабсимплекс, после с еспумизан. Сега от англия ни пратиха Инфакол, ма сме го давали само 1 път (снощи), няма6е ефект. Има едни сирийски-инфакон и модал, ма не сме ги давали още.Има и немски -лефакс, ама и тях не сме пробвали. Последните 4 които пи6а ги няма в Бг.
При нас в на4алото затоплена пеленка на корем4ето го успокоява6е, но след първата седмица не вър6е6е работа, пробвала съм и с масаж на корем4ето, ма пак няма кой знае какъв ефект.
Мисля оба4е 4е няма спасение, какво ли не сме пробвали за да облек4им детенце, ма не става.да се надяваме 4е скоро 6те минат, ние сме на месец и 20 дена:)

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Леко поглаждане по гръбчето също помага.А моята мома най-лесно се уригва легнала по корем без да повръща нищо,ама сме вече големи.
За коликите давах Саб Симплекс,но нашите не бяха много силно изразени.

# 7
  • Мнения: 175
Най-бързо се оригват като се сложат на рамото - брадичката му да ти е на рамото и почваш да масажираш по дължина гръбначния стълб.Ако след 10-ина минути няма ефект аз практикувам нещо друго - слагам я да легне за 1 мин. и после пак я вдигам и вече задължително е оригнала.Успех!много е досадно това с оригането. Една нощ я държах 40 мин. да оригне.

# 8
  • Мнения: 3 478
Слагам я да седне в мен и леко я навеждам напред като придържам под брадичката и потупвам по гърба, работи безотказно и веднагически поне за нас. В началото и аз я слагах на рамо, но този начин и влияе по-добре. За коликите какво да ти кажа освен търпение и да чакаш да отминат. Няма нищо дето ги премахва окончателно за съжаление.

# 9
  • Мнения: 992
slogi po stomash da legne mnogo e efikasno

 Shocked Ти пробвала ли си да сложиш току що нахранено бебе да легне по корем? Моето поне ще върне всичко  Sick

На рамото изправено, високо, съветът на tsachi е добър  Peace , но не рязко, за да не повърне. Аз сядах на леглото и пак ставах, обикновено работеше.
ами мойта като не се уригне е слагам върху моя корем и ефекта е моментален без да връща и капка, а за колики на нас еспумизан ни помагаха

# 10
  • Мнения: 2 019
az go slagam po korem po4ti vinagi i ne e povra6talo dosega

# 11
  • Мнения: 962
Вчера пробвахме-да го наведем с коремчето на долу за 5 сек и го изправихме е ефекта е моментален и не повръща  Peace

# 12
  • Мнения: 3 929
Бъди по-търпелива, не винаги се оригват веднага. На мен ми се е налагало често пъти да го чакам по 10 минути, за да се оригне.
А иначе за коликите много помага обръщането по коремче, сложи едната си ръка върху коремчето и поразходи бебето из стаята - успокоява. Аз лично давах капки Еспумизан - най-силно действаха на моя. Пробвах Бейбинос, чай от анасон и копър, чай на HIPP, но само Еспумизан капки му облекчаваха коликите. Пре всяко бебе е различно. Сама ще прецениш кое му помага. Бъди търпелива - и този период отминава.

# 13
  • Мнения: 1 097
Аз го държа с коремчето надолу, докато се оригне. Или на рамото ми - почти винаги става. ОТ днес го слагам по корем на леглото, повърна само веднън, но малко. Ако не се оригне след много разнасяне или ми заспи на рамото го оставям.
Има един номер - докато се орига да натиснеш лекичко с ръката, която ти е на коремчето му. Така се изкарва всичкият въздух  Wink Peace Само че, ако натиснеш повече, ще изкара и малко ядене  Mr. Green Това в позата с коремче надолу..

А през нощта вобще не го уригвам, даже не светкам лампата, не сменяма памперс и не правя нищо - само спя и кърмя легнала  Mr. Green Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 39 717
Дияна винаги я изправях и подпирах на рамото ми. В повечето случаи действа безотказно за уригването.

Общи условия

Активация на акаунт