Въздържате ли се от коментар в такъв случай?

  • 7 198
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: 221
Аз по принцип гледам да се въздържам от коментар кой как си гледа детето, защото мразя да ми дават акъл, ако не съм поискала. Но! Имам една позната дето направо така пренавлича детето си, че ми става жал като го видя. Правя и забележка, защото не мога да се въздържа, но тя не слуша. Все го пази да не настине. Моето дете по тениска и 7/8 панталон, а нейното с чорапогащник, термо чорапи, дебела блуза и зимно яке. Аз преценявам, че като съм по потник и ми е добре, значи на детото с тениска му е добре. Не си извежда детето дори при лек вятър. Мисля, че много ще го изнежи, това е нейна работа, но ме е жал като видя детето пренавлечено в тия жеги. 
Основно правило: Майката си знае най-добре, та въпросът ми е вие как бихте реагирали?

# 1
  • Мнения: 7 474
Щом вече си и казвала и не реагира  ooooh! не виждам какво може да се направи.  newsm78 Наистина жалко за детето, така не му прави услуга, но хора всякакви!

# 2
  • на Север
  • Мнения: 503
Аз си казвам какво мисля, знам че може и да дразня ама не мога да се стърпя Embarassed

# 3
  • Мнения: 8 460
Въздържам се.Не гледам чуждите деца. как са облечени или какво ядат.Кой както иска да си гледа детето,стига да не ми пречи на мен да си го гледам според моите представи. Wink

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
Aз правя забелжка ако познавам мамата.Ако втори път я видя да прави нещо нередно според моите разбирания -повече не коментирам(съжалявам бебенцето,защото то страда де).Заговарям я на ежедневни теми.Просто няма смисъл .

# 5
  • Мнения: 3 164
      "Не прави на другите това, което на теб искаш да не правят!" Peace

# 6
  • Мнения: 2 672
по принцип се въздържам, но ако много ме издразни нещо ще си кажа.
В твоя случай непременно, може ли на 30 С да е така облечено това дете! еми то не виновно ,че майка му няма връзка с главния мозък!
А и не винаги важи това за майката, която знае най-добре, почти никога де  Mr. Green
това да си мислиш и да си убеден ,че нещо е така не означава , че в действителност е така Mr. Green

# 7
  • Мнения: 3 034
Ако се заговорим на тази тема, бих и казала какво мисля по въпроса за обличането. Но иначе не бих и направила забележка или коментар, все пак това си е нейна работа... Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 6 954
Бих й направила забележка ако е моя близка,но ако не възприема не бих повторила.Горкото детенце... Tired Една приятелка на майка ми преди години доста навличала децата си и те все боледували защото били прекалено изнежнени.

# 9
  • Мнения: 6 155
Ще си трая. Ако ме попита - ще кажа, иначе не.  Tired

# 10
  • Мнения: 221
Прави ми впечатление, защото детето мрънка и се върти в количката, а то горкото не може да си каже "Умирам от жегаааааааа".

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
В конкретната ситуация и аз не бих издържала и бих й обърнала внимание, ама такива не се контролират...Направо ми е жал за детенцето.

# 12
  • Мнения: 7 914
Бих казала възможно най- тактично!

# 13
  • Мнения: 356
      "Не прави на другите това, което на теб искаш да не правят!" Peace

         Аз съм на същото мнение. Но ако мамата ми е близка, бих й казала мнението си, но не и да повтарям, потретям.

# 14
  • Мнения: 569
      "Не прави на другите това, което на теб искаш да не правят!" Peace

         Аз съм на същото мнение. Но ако мамата ми е близка, бих й казала мнението си, но не и да повтарям, потретям.

 И аз мисля така

Общи условия

Активация на акаунт