на какво се дължи честото запушване на каналчета

  • 342
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 288
не мога да се преборя с проблема- всяка седмица поне по веднъж със запушен канал. гърдите не ги оставям да се препълнят. но винаги когато остане малко кърма, на следващото хранене е запушена. ако не са изцедени до край, имам проблем. сменям и пози на кърмене, и пия лецитин, и какво ли не.
има ли някакво обяснение за това често запушване. някъде бях чела за тесни канали. съществува ли такова понятие изобщо. на път съм въобще да спра с кърменето. не издържам.

# 1
  • Мнения: 6 243
А обърна ли внимание на диетата си.
Понякога причина за честото запушване на млечните канали е неправилната диета, и по-специално приемът на храни, съдържащи наситени мастни киселини. За да го предотвратиш, не яж фабрично приготвени сладкиши или тестени закуски (приготвят се с маргарин), избягвай всяккави снаксове, чипс, кроясани, избягвай и директната консумация на маргарин. Не яж консервирани храни и полуфабрикати. Старай се да си набавяш мазнините като слагаш зехтин. Яж повече пресни плодове, зеленчуци - изобщо наблегни на здравословното хранене. Старай се да приемаш повече течности и храни, съдържащи вит. С


Щом проблемът ти със запушванията е хроничен, увеличи дневната доза на лецитина.

Общи условия

Активация на акаунт