Искам да отбивам

  • 1 265
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 722
... моля за съвети!
Близо месец бях без нет, така че сега започвам да чета литературата по въпроса.
Вас моля за практически съвети.
Засега още не съм направила никаква крачка - бях ограничила дневните кърмения, защото ходех на работа, но от около 2 месеца пак си гледам сама детето и се върнахме на безразборното кърмене на поискване. Не бързам - нямам някаква спешна причина, просто искам да го направя по правилен начин /а не както ме съветват бабите с едноседмично отделяне "от раз"/.

# 1
  • Мнения: 8 459
Анита и аз като теб искам,така че ще следя темата,защото си карам по инерция с кърменето. EmbarassedЛесно ми е,евтино Wink,но не смятам да кърмя повече от лятото.Дано есента вече да съм отбила.Следя с интерес! Laughing

# 2
  • Мнения: 4 629
Аз отбих сина ми като постепенно намалявах кърменията. Май първо махнах обедното - така няколко дни докато не усещах вече напрежение в гърдите. После махнах предиобедното, после - следобедното, вечерното и последно махнах сутрешното. Стана по-бързо отколкото очаквах. Беше достатъчно плавно така, че и аз и бебо не сме имали проблеми.

Успешно отбиване  Grinning

# 3
  • Мнения: 980
Ние се отбиваме съвсем постепенно по желание на малката... Останаха само 1-2 кърмения. Понякога вечер пропуска, явно ще откаже първо него и ще остане само сутрешното.

За мен представляват пороблем няколко неща:
- нямам заместител на млякото - адаптирано пробвах почти всички видове на пазара, но без успех. Кисело хапва по 3-4 лъжички. Единствено в кашите и кремчетата каквото сложа, не знам дали за нейната възраст е достатъчно.
- гърдите ми се смалиха, но явно, защото нещата стават много постепенно запазиха форма. За сметка на това напълнях.  Rolling Eyes
- септември сме на ясла и искам поне в началото да я кърмя да преболедува по-лесно свикването и вирусчетата...

Съвети от мен: постепенност, нежност, достатъчно течности (вода, сокове).

Успех.

# 4
  • Мнения: 8 459
Мама Моник,това със заместителя на кърмата и за нас е проблем.Адаптирано яде само в кашите,не го иска със шише.Не може да пие от шише,понякога от сламка,но малко.Кисело яде рядко,айрян отскоро,също по малко.Изобщо трудна работа,но вече виждам,че намалява желанието за сукане и ще търся начини за  въвеждане на друг вид мляко.

# 5
  • Мнения: 980
Мама Моник,това със заместителя на кърмата и за нас е проблем.

А, пробвах и това плодовото мляко на Мегле My day, но и него не хареса, за разлика от всички други мартенички. Confused Аз и не я насилвах много, че на етикета видях много Е-та.. Thinking

# 6
  • Мнения: 8 459
За това плодово чувам за пръв път Rolling Eyes.Аз съм давала Хумана фолоу-он-до 2 години,Сега взех Фризо 3.Не иска и не иска да пие,само в каша го яде или с овесени ядки или просо и грис.Тя не знае какво е биберон,ей от там идва проблемът.Но ще се справя някакси,с ваша помощ!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 896
Един съвет за заместителите - пробвайте Нестле Джуниър с 2-3 бисквити Плазмон вътре, мнного е вкусно, важно е и да е с подходящото шише/биберон, Ема пие от този



- широко с анатомична форма на биберона;
- специална Nuk въздушна система, която приближава начина на хранене до естествения;
- широко гърло;
- ергономична форма за лесно хвашане;
- със затварящи дискове за предотвратяване на разливането при транспортиране;
- с каучуков биберон 2 размер за по-гъсти храни

# 8
  • Мнения: 980
За биберон е малко късно, пробвай  с чаша с накрайник. Лошото е, че е неприложимо рано сутрин, когато цокне малко и пак откърти. Но ако вечер го пие, може сутрин да не се буди...

Мy day не е адаптирано мляко, а плодово, от типа на Данон. Не бих заместила кърмата с него, просто информативно го пробвахме.

Много сладко ми се струва с адапте и бисквити, но и това ще пробвам...

# 9
  • Мнения: 980
Емия, колко пъти суче сега?

# 10
  • Мнения: 1 722
Такаааа ... от прочетеното дотук
1. Не знам как да го направя това с разреждането на кърменията, тъй като сме по цял ден заедно. А той вече сам си идва и ми вдига блузата, ако откажа следва мрънкане и се стига до рев.
2. Митко също не приема нито адапте - последно пробвах Нестле Джуниър, нито прясно, а от киселото само плодовите на Данон яде.

# 11
  • Мнения: 8 459
Емия, колко пъти суче сега?
Ох,чак сега виждам въпроса! EmbarassedСуче сутрин и вечер.Ако и дам през деня,суче и тогава,но не е задължително.В тия жеги надига едно шише със сламка и уж пие вода,но съвсем малко.

# 12
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
аз доста време се каних да отбивам, но се спирах точно поради същата причина, че не харесваше никакво АМ, опитах поне 3-4 марки. продължавах да я кърмя за приспиване и няколко пъти през нощта. една вечер оставих на майка ми да й даде кисело мляко за приспиване с  половин бучка кафява захар и малко вода, дали защото аз не бях в стаята го изпи и заспа, на другия ден пак заспа така и после купих нан1, започна да си го пие а през нощта пак си цокаше. следващия ми етап беше да намаля нощните, къде с вода, къде с баламосване, остана само едно към 2 часа, е там не успях да се преборя с храненето нищо не помогна, така че сега от 6 дни вече не я кърмя но приготвям едно шише с 150мл кисело мляко с малко вода. до колкото чувам с това кисело мляко можело да отиде още доста време нощти хранения. какво да направя, само да спи.
а на приспиване изпива 210мл ам с 1 плазмон.
гърдите - едната ми се наду доста на втория ден и взех накуп всички мерки, зелеви листа, чай мента и лецитин по 2-3на ден. за сега нямам проблеми. два дена слагах листата, а чая си го карам още и лецитина.
детето явно е било на път да се отбие защото не търси гърдата вече, стига да си хапне нещо през нощта и да си продължи съня.

доволна съм, исках да кърмя 6 месеца изкарах почти година. 

без форума нямаше да се справя, благодаря!

# 13
  • Мнения: 462
А какво мислиш за варианта отбиването да стане по естествен път? Примерно това е около 2-3 годишна възраст... Различно е при различните деца, все пак. Има материали в библиотеката по този въпрос. Или ти е много късно?

Аз съм на мнение, че трябва да се задоволяват нуждите на бебоците, защото иначе незадоволяването им води до проблеми в по-нататъшното им израстване. И пак да повторя: Това си е ЛИЧНО МОЕ МНЕНИЕ, но и потвърдено от прочетени нещица. Не ти го налагам!

# 14
  • Мнения: 980
Наистина на мен ми е много 2-3 години... всъщност съм навита, но откъде мога да знам, че на 3 години "бебето" само ще се отбие, а няма да е станало силно емоционалнио зависимо от гърдата...

Така ги чувствам нещата...ако бебето показва признаци за готовност за отбиване (ограничава само кърменията на 1-2 на денонощие) и е над годинка...следващата стъпка е на майката. Дали да реши да продължи така или да помогне леко за "порастването" на детето.

Когато темата е "искам да отбивам" на майки, които кърмят дълго и са чели Библиотеката мисля, че няма нужда от пропаганда  Wink

Общи условия

Активация на акаунт