Кръщене в Рилския Манастир

  • 1 814
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте
Прерових доста старателно темите тук, но не можах да открия мнения за кръщене в Рилския манастир, така че, моля да ми кажете, дали е добра идея да се направи там кръщене и ако някой може да ми каже актуални координати за връзка и цени за кръщаването.

Предварително благодаря за споделените идеи и мнения!

# 1
  • Мнения: 4 371
Кръщавала съм в Рилския, с две думи претупаха сума ти деца, беше масово кръщене, нещо което на мен не ми хареса. Беше преди доста години, не знам сега дали е така.

# 2
  • Мнения: 374
аз сьм крьстена там.разбира се ритуала мина малко набьрзо...за пари не помня но не са нещо непосилно за джоба....ина4е местенцето е супер и си струва...едва ли по другите манастири е по различно от кьм обслужване newsm78

# 3
  • Мнения: 903
Аз съм кръстена в Рилския Манастир, но не мога да кажа какво е било, защото съм била бебе  Embarassed
А сега живи и здрави мисля да кръстим и нашето бебе там, но за координати не мога да ти помогна  Simple Smile
Там е много красиво и според мен си заслужава  Peace

# 4
  • Мнения: 8
Благодаря за отговорите:)
Притеснява ме това с `масовото` кръщене - все пак не ми се иска да претупат ритуала набързо...

# 5
  • Мнения: 353
Кръщавала съм в Рилския, с две думи претупаха сума ти деца, беше масово кръщене, нещо което на мен не ми хареса. Беше преди доста години, не знам сега дали е така.

Да нещата не са се променили. Миналата година присъствах на кръщене там и всичко свърши за 10 мин. От вън чакаха доста хора, карат ги на конвейр. Ами не ми хареса но това е мое мнение. Манастира обаче е много хубав и си заслужава човек да прекара там един ден.

# 6
  • Мнения: 7 110
Аз преди години си спомням, че кръщенетата в Рилския манастир ги правеше един дядо поп Ефрем - от три кръщенета три пъти отчето беше на градус.  Laughing
Пробвай да вземеш от услуги на гр. Рила телефона на манастира - избира се през номератора на Рила. После почерпка в Зодиак.
Всъщност тук има някаква информация.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 289
Здравей:) Моето мнение е, че въпреки красотата и величието там, не си струва да кръстиш детето си. Ние кръстихме Макс миналата година и наистина мина набързо, претупано..........не останахме доволни! А и имаше и други проблеми, скандал, но не ми се споменава сега, може би някой друг път. Моят съвет- изберете друго място Peace

# 8
  • Мнения: 8
Благодаря Ви на всички...
Явно кръщенето ще бъде на друго място (само дето нямам идея къде около София си заслужава, така че ако имате идеи, моля споделете), а до Рилския манастир ще си направим една екскурзия като порасне бебока:))

# 9
  • Мнения: 781
Кръщавана съм там, ама нищо не помня...то след 20 години! Mr. Green
Но сега никога не бих кръстила детето си там, хубав е манастира, но прекалено комерсиално е станало всичко вече там!!! Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 4 371
Аз бих ти препоръчала Св.Иван Рилски, църквата при Семинарията. Ние с мъжа ми там се венчахме, а той там е кръстен. Попа е готин, млад, а природата около църквата е много хубава и можете да си направите чудни снимки Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт