Първо гнойна ангина, сега - възпаление на венците ....

  • 3 550
  • 11
  •   1
Отговори
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
По-скоро пускам тази тема, защото трябва да разкажа на някой.

Синът ми, който в момента е на 2 год. и 4 мес. по принцип не боледува често, но миналата седмица вдигна температура и го заведохме на нашата педиатърка. Тя каза, че има гнойна ангина и веднага му изписа антибиотик "Сумамед" - не знам как преценяват какъв - без да се прави антибиограма. И "Киди" за подсилване. Давах му антибиотика, но възпалението не е отминало още, а се прехвърли на венците - целите са подути и болезнени. Сега ги мажем с "Деактин гел", но горкото дете почти цял ден проплаква от болка. Вчера цял ден нищо не искаше да хапне, едва успяхме да му дадем десетина хапки ... Какво ли не му предлагам - меко, пасирано, без сол, но той не и не ... Пие само вода и толкоз.
Цялата нощ също се пробуждаше от болка и с плач.
Много се притеснявам, дано скоро да отмине това възпаление, че детето се топи от глад ...
Дайте ми някакви идеи каква храна да му предлагам и как сте процедирали в подобни случаи ...

И ми се иска да изкажа възмущението си от единствената стоматоложка, която уж се е "специализирала" в детска стоматология в нашия малък град - вчера направо отказа да ни приеме, под предлог, че детето било "много малко" #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 1
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Няма такова нещо за зъболекарят намери друг и го заведи само той ще му помогне мажат ги с нещо то сега онова зеленото го няма но имат нещо друго на билкова основа помага и за ангина и за венците ще помогне така че бягай и не мъчи детето .....

# 2
  • Мнения: 2 082
това е от ангината-затова му е възпалено всичко.днес кой ден ви е?давай му нещо болкоуспокояващо-когато малката беше болна от ангина ,цялата и уста беше в афти и отказваше да яде.когато и давах нурофен се оправяше временно и хапваше малко,но тя имаше и температура.при вас как е?ако може и с малко лайка да се джабури...

# 3
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
До събота вдигаше и температура - вече два дни не е. Давам му "Калпол" - нали съдържа Парацетамол и също е болкоуспокояващо. Успокоява се за малко наистина. Тази сутрин - към 10.30 похапна малко попара с прясно мляко. Лайката повече я пие, отколкото да жабурка, но все не е от вреда ...
Записах час при зъболекар и после ще го водя да ги види.

# 4
  • Мнения: 2 082
заведи го -може и да го намаже с нещо,но той вече е на оздравяване-щом няма температура...минали сте най-лошото...а лайката си е от полза

# 5
Gengigel baby е подходящ за това състояние. Той е гелче, с което се мажат венците по време на растежа на зъбките и в случаи като вашия - рани, афти в устата. С употребата му се постига по-бързо заздравяване, а освен това успокоява болката и съответно детенцето.

# 6
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
Gengigel baby е подходящ за това състояние. Той е гелче, с което се мажат венците по време на растежа на зъбките и в случаи като вашия - рани, афти в устата. С употребата му се постига по-бързо заздравяване, а освен това успокоява болката и съответно детенцето.

Благодаря за включването.
В момента го мажа с Дактарин Орал Гел и слава богу  Praynig днес е по-добре - беше забравил да се усмихва, а иначе е много весело дете ... Днес са поспаднали венците и похапва по малко бебешки пюренца  Wink

# 7
  • Мнения: 193
горкото дете! радвам се , че се оправяте вече! а не подлежи на коментар отношението на споменатия от теб стоматолог, а и джипито ти доста силен антибиотик е изписал, понякога става реакция имам чувството и от тях. надявам се бързо да оздравеете наъплно и да се върне сладката детска усмивка на личицето на мъничкото! newsm10

# 8
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
горкото дете! радвам се , че се оправяте вече! а не подлежи на коментар отношението на споменатия от теб стоматолог, а и джипито ти доста силен антибиотик е изписал, понякога става реакция имам чувството и от тях. надявам се бързо да оздравеете наъплно и да се върне сладката детска усмивка на личицето на мъничкото! newsm10

Благодаря ти  Hug

# 9
  • Мнения: 8 917
Съжалявам за дребосъчето, Incandescent   Sad А ангината от какво я изкараха, че е? Гери направи 2 ангини в продължение на 40 дни и се оказаха коки. Правили ли сте изследване за коки?

# 10
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 370
The Sun, честно казано не сме правили никакви изследвания. Аз затова се и възмущавах в една друга здравна тема , че АБ се изписват малко лекомислено, без да се търси първопричината за заболяването. Детето ми не боледува често, по принцип и до сега не сме наблягали на антибитиците, но сега имаше доста гнойни налепи и висока Т.

Благодаря ти за съвета и ако се повтори / ох, дано не -  Praynig / ще поискам да пуснем изследвания.
Благодаря за съчувствието.  Hug

# 11
  • Мнения: 8 917
Ок, но според мен си дръж на това да се направи изследване на секрет като пооздравее малкият красавец - за всеки слечай. Аз ако го бях направила това първият път, можеше да се разминем с втората ангина Rolling Eyes, но кой ти знае тогава. Затова сега тръбя наляво и надясно Wink Колкото и да искат да си го спестят като изследване, да не се спотайват педи-тата. Бързо оздравяване на Коцето  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт