50 % от майчиството нямаш право ако

  • 640
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 426
детето ти ходело на ясла. Вярно ли е? Точно сега счетоводителката ми каза че трябва да връщам 50% от майчинството тъй като детето ми било записано на ясла.

# 1
# 2
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Не е вярно

# 3
  • Мнения: 426
Искат да им връщам парите

# 4
  • Мнения: 426
Извинявам се че е имало такава тема,но въобще не ми беше до поверяване.Ако се наложи да им връщам парите не знам. Че аз по-добре да си стоя то само за 250лв. и да не ми дават половината майчинство

# 5
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 171
Та нали тия 50% ги теглят от държавата, а и в Кодекса за … 72;не пише:
Цитат
Чл. 53.(4) (Предишна ал. 3, изм. - ДВ, бр. 69 от 2004 г., в сила от 01.07.2004 г.) Изплащането на паричното обезщетение по ал. 1, 2 и 3 се прекратява при смърт на детето, при даване за осиновяване или при настаняване на детето в детско заведение на пълна държавна издръжка.
Ти плащаш за ясла нали, значи детето не е на пълна държавна издръжка.

Обади се в НОИ, ако искаш.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Не, не е вярно. Мен ме прекараха така с каката. Не ми плащаха парите. Сега съм пуснала запитване до НОИ, където казаха, че съм имала пълното право на тези пари. Чакам де се възстановят.
Пиши до НОИ. И след като получиш отговор го дай на счетоводството.
Аман  от некадърни хора .....кога ще се научат да си четат нормативните документи????

# 7
  • Мнения: 8 917
Чл. 53.(4) (Предишна ал. 3, изм. - ДВ, бр. 69 от 2004 г., в сила от 01.07.2004 г.) Изплащането на паричното обезщетение по ал. 1, 2 и 3 се прекратява при смърт на детето, при даване за осиновяване или при настаняване на детето в детско заведение на пълна държавна издръжка.
Peace

Кажи, че си направила запитване в НОИ и оттам са ти пратили това - направи го като писмо/отговор и си готова. Отделно, че не могат да те задължат да връщаш доброволно дадени суми Wink, а което е най-важно - не ти ги плащат те, че да им връщаш на тях Peace

# 8
  • Мнения: 426
Мноооого Ви благодаря. newsm51

# 9
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И мен това много ме вълнуваше, но вие ми разрешихте проблема.
Благодаря!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт