Кога за нощното напикаване се търси лекар и какъв?

  • 1 963
  • 10
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Знам, че тази тема много пъти е обсъждана, но мисля, че можем отново да я предъвчим.Който не желае нека не ме съди прекомерно

Тъй като синът ми на 1г8м спря да се напикава нощно време, мислех, че и при малката ще е нещо такова. Да, да, ама не. Когато беше на 7 месеца започнахме да се учим да ходи на гърне и нямах никакви проблеми с това. Тя много бързо свикна и на 1г3-4м махнахме дневните памперси, защото тя започна да си казва всеки път. Много се радвах тогава, защото си мислех, че така бързо ще махнем и нощните памперси. Но и до днес не сме успяли. От скоро й говоря, че не трябва да се напикава в леглото, че като й се чишка трябва само да ми каже и т.н. Имаше няколко вечери, в които сама се будеше и казваше, и след като се изчишка я оставях без памперса до сутринта - събуждаше се суха. После обаче отново започна всяка вечер да спи непробудно и да се напикава. Всичко това важи и за следобедния сън.
Искаше ми се това лято да преодолеем този проблем. Още повече, че ноември става на 3 годинки и ще отиде в градината, а там съм слушала какви ли не работи за подигравки към децата, които се напикават.
Въпросът ми е до коя възраст се счита за нормално нощното напикаване? Кога това се казва, че е болестно състояние и какъв лекар се търси тогава? Самата аз до 6 годишна съм се напикавала - това може ли е да е нещо наследствено?

# 1
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
До 5 годишна възраст няма проблем. Танти миналото лято спря да се напикава, т.е. на 3.5г. Така че, СПОКО, има време.

# 2
  • Мнения: 14 654
според мен проблемът не е в това, че детето е "голямо" , ами по-скоро това, че се напишква системно . мисля си , че добър хомеопат ще се справи много бързо със ситуацията

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 709
В такъв случай следващия ми въпрос ще е кой знае добър хомеопат в Пловдив? Защото има доста самотитуловали се, но не и утвърдили с тази вид лечения

# 4
  • Мнения: 3 034
Доколкото знам, до 5 год. възраст не се счита за проблем.
Но е хубаво да разбереш каква е причината за това.
Аз знам, например, че когато захладнее, мойта щерка се отвива - става и студено и се напикава./не всеки път обаче/

# 5
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Махането на нощният памперс при нас беше изведнъж. До преди това нямаше суха нощ и беше с памперс. Бях я пробвала да е без памперс, но нямах успех, че даже и не се събуждаше, като се напика. Нищо не й бях говорила, защото, като спи, едва ли може да мисли какво да прави. За подигравките- не се притеснявай. На Танти един приятел/4,4г./ все още се напишква, докато спи, а не съм забелязала  да се притеснява.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Махането на нощният памперс при нас беше изведнъж. До преди това нямаше суха нощ и беше с памперс. Бях я пробвала да е без памперс, но нямах успех, че даже и не се събуждаше, като се напика. ...............

Какво означава това - спря изведнъж да се напикава вечер и след известно време ти спря да й слагаш памперса или решихте и махнахте памперса пък напикаването продължи, но спря след няколко дни.

Аз две вечери подред пробвах да спи по гащи, но тя се напика по два пъти всяка вечер и наистина не се събуждаше от мокрото (аз на това разчитах), а аз като я пипнех установявах, че се е напикала.

А иначе самата тя вечер като се обличаме реве и не иска да й слагаме пампата, но като знам, че ще се напикае какво да я правя. За сега само й говоря, че ако се събуди и се изчишка нама да й го слагам, но от няколко дни насам не се е будила и така на сутринта си е пълен.

# 7
  • Мнения: 14 654
за съжаление не мога да препоръчам хомеопат в пловдив , но дадох този съвет ,защото моето дете имаше един период , в който доста често се напишкваше нощем (това не ме е притеснявало) . започнахме поради съвсем друга причина лечението с хомеопатия , но един от въпросите на хомеопатичката беше точно това- дали се напикава нощем . сега вече (на 3 години е) не се изпуска насън и си спи спокойно

# 8
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Махането на нощният памперс при нас беше изведнъж. До преди това нямаше суха нощ и беше с памперс. Бях я пробвала да е без памперс, но нямах успех, че даже и не се събуждаше, като се напика. ...............

Какво означава това - спря изведнъж да се напикава вечер и след известно време ти спря да й слагаш памперса или решихте и махнахте памперса пък напикаването продължи, но спря след няколко дни.

Аз две вечери подред пробвах да спи по гащи, но тя се напика по два пъти всяка вечер и наистина не се събуждаше от мокрото (аз на това разчитах), а аз като я пипнех установявах, че се е напикала.

А иначе самата тя вечер като се обличаме реве и не иска да й слагаме пампата, но като знам, че ще се напикае какво да я правя. За сега само й говоря, че ако се събуди и се изчишка нама да й го слагам, но от няколко дни насам не се е будила и така на сутринта си е пълен.

Не помня точно как беше, но помня, че преди тотално да го махнеме, пробвах от време на време да е само по гащи, защото мислех, че се напикава заради сигурността от "гърнето на дупето", но не беше така. След известно време баща й се ядоса и каза, че повече памперси няма да купува, голяма е. Започнах да купувам от пелените, които се слагат под дупето, за да попиват/ама как ги описах/. Аз им викам "памерс-пелени". Така и не се напика повече. Явно си й беше дошъл момента.

# 9
  • Мнения: 605
Ивана е на 2г. и 9м. Махнахме дневния памперс на 1г. 11м., нощния на 2г. 3м. Преди около 3 седмици започна да се пишка всяка нощ, а в яслата казяха, че и на следобедния сън пишкала. Отначало го отдадох на това,  че спи отвита и й става студено, а тя спи много дълбоко и не се буди като й се пишка, а след като й стане мокро. После /като всяка майка/ започнах да си измислям болести /миналата седмица вече й бях поставила диагноза диабет сама /да не дава господ, каквото ти мисли майка ти/. Последните 2-3 вечери памперса отново е празен. Тя винаги е пила много течности - поне по 200-300 милилитра сок между 18-22 часа. Така, че моя извод е, че няма място за притеснение, просто е някакъв период.
Доколкото съм чела, нощното напикаване е проблем след 5-6 годишна възраст.
Дано съм била полезна с моя опит Simple Smile

# 10
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Моята дъщеря е на 14 година и половина и се напикава още-това е проблем!Малкият е на 4 години има и мокри нощи но пие много течности вечер и ...затова.Всяко дете спира да се напишва по  различно време! Darusia немисля че имате проблем все още!Тези панперс-чаршафчета са много хубави наистина,и аз съм ги ползвала,носих и в детската градина ,че беше почнал да се напикава на обяд там-видях се в чудо!!!Добре,че ме подсети за тях Леля Ог  да му слагам,че имам прибрани някъде  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт