До кога ползвахте олио/лосион/мляко след банята на бебо?

  • 1 266
  • 28
  •   1
Отговори
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Здравейте, мами, въпросът ми е до кога да мажем бебо с бебешко олио. Ние се къпем всеки ден и се мажем след това - леко масажче, но в тези жеги сякаш няма да е вече толкова приятно. newsm78 Никога не съм пропускала процедурата, но се замислям. Имам приятелка, която отдавна не маже бебето с нищо, но аз като потърсих инфо, реших, че е много по-добре да го мажем.Вие кога спряхте?

# 1
  • Мнения: 723
Зависи от кожата на детето ти, някои мажат дори до 2-3 години, ако дечицата им са с много суха кожа. Моето не е с такава и още на 6мес. започнах да я мажа 1 път в седмицата. Сега го правя когато се сетя (1-2 пъти в месеца), но мажа предимно ръцете и крачката, защото те са по-сухи. Peace

# 2
  • Мнения: 1 272
Масажа с мляко не може да е неприятен. Много бързо попива, а се отразява добре на кожата.
Мисля, че винаги трябва да се маже кожата, най-малкото за да се хидратира.

# 3
  • Мнения: 8 917
До годинката - олио на Бюбхен, след това досега - тоалетно мляко - отново на Бюбхен Peace

# 4
  • Мнения: 3 447
Аз доизмазвам едно олио на Бюбхен, но мажа веднъж в седмицата или по-рядко, кожата му не е суха и няма нужда. За лятото все пак може  би е по-добре мляко Peace

# 5
  • Мнения: 4 621
Все още ползвам тоалетно мляко на Бюбхен.

# 6
  • Русе
  • Мнения: 659
До 4 -ти месец ползвахме олио на Бюбхен, сега сме с  мляко пак на Бюбхен

# 7
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Аз съм на N години и все още се мажа с мляко, затова правилото лично за моето бебче е: през зимата - олио, през лятото-мляко.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Все още го мажа,но този път му взех мляко Hug

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И аз мажа още,а днес купих млякото на Бюбхен.Имаме от олиото за около седмица още.

# 10
  • Мнения: 3 116
Ами от една седмица спряхме да мажем бебка.
Първите месец-два ползвахме олиото на Бюбхен, после млякото и сега нищо, пък ще видим докога  Thinking

# 11
  • Мнения: 779
Все още го мажа с тоалетно мляко ( различни марки) , защото кожата му е суха и има нужда от хидратация ( като моята).

# 12
  • Мнения: 3 698
През зимата мажех с олио, сега в горещините-с хидратиращ крем !

# 13
  • Мнения: 2 327
То и аз до ден днешен се мажа с тоалетно мляко. Имам много суха кожа и май и бебо е така. За сега се мажем с олио, но може да минем на мляко. И къпане всеки ден - той умира от кеф в коритото, не че иам от какво да се оцапа. Според мен е добре децата да си свикват на такава лична хигиена от съвсем малки.

# 14
  • Мнения: 4 806
досега мажа - 1г8м
едно от най-хубавите неща - след баня едно масажче на малките крачета, дето направо горят от целодневно тичане Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт