Референтни стойности на хемоглобин

  • 5 912
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 189
Някой може ли да ми каже колко е нормалната граница на хемоглобина на дете на 1 г. момченце. Обърнах целия интернет и такова нещо не намерих. Синът ми е с хемоглобин 108 и лекраката каза, че нищо му няма /личната/. Другата ми педиатърка каза да повторя изследването, защото бебчо е 11 кг. в прекрасно здраве, храни се добре на детска кухня, пие "Нестле Джуниър" всеки ден по 210 гр., както трябва и т.н. Та с две думи анемичен ли е или не? Ако има данни някой нека ми прати таблица или нещо такова да видя.

# 1
  • Мнения: 4 915
Eй тук има табица, малко по-надолу в страницата:
http://www.kellymom.com/nutrition/vitamins/iron.html (Normal Iron Levels).

# 2
  • Мнения: 189
Много ти благодаря, тук излиза, че почти сме в норма. За всеки случай ще повторя изсладването. А има ли значение дали е закусвал, защото той пие мляко към 6-6.30, а всички лаборатории работят поне от 7.00 и ще е голяма трагедия, ако го оставя гладен до тогава.

# 3
  • Мнения: 4 915
Ами няма да мъчиш детето да седи гладно, нека си пие млякото сутринта.

Вземете този път кръв от вената, в кървта от пръстчето /тя е периферна кръв/ има по-ниска концентрация на желязо/мг.

# 4
  • Мнения: 46 488
"Хемоглобин (Hb).
Обозначен е най-отгоре на стандартната бланка. Нормалната стойност за малките деца е 110-130, а за децата в пубертета -130-145 дЛ. Хемоглобинът е основна съставка на червените кръвни телца - еритроцитите. Тяхната най-важна задача е да пренасят газовете при дишането - кислород и въглероден двуокис. Това се извършва с помощта на хемоглобина, който съдържа желязо. При намалени стойности на хемоглобина, а това означава и на желязото, различните органи не получават достатъчно количество кислород и те страдат. Това състояние се нарича анемия, причинена от ниските стойности на желязото. Често се получава при кърмачетата към петия месец. Тогава резервите, натрупани в детето от майчиния организъм по време на бременността, са изчерпани, а детето не-винаги правилно се захранва с храни, съдържащи желязо. Затова децата задължително се изследват на 6-месечна възраст. В кръвната картина ще срещнете и съкращенията МСН (норма 27-33) - средно съдържание на хемоглобин в един еритроцит, MCV (норма 78-88) - среден обем на еритроцита, както и МСНС - средна концентрация на хемоглобин във всички еритроцити. Тези показатели са много важни за изясняване на естеството на анемията."


За всички останали показатели можеш да прочетеш тук Simple Smile

# 5
  • Мнения: 236
kati_k от 6 месеца до 4 години, ако стойността на хемоглобина е под 108 g/l е анемия. Твоето момченце е на границата. А за изследването е желателно да е на гладно за да е достоверно.

Общи условия

Активация на акаунт