Как правите сок от череши?

  • 7 928
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 089
Виктория нещо много се муси на черешите, както всъщност на повечето плодове. Но ако са на сок е друго нещо, може цял ден да се налива. В къщи има доста череши и ми се щеши и тя да си хапне, но явно няма да стане работата с хапването, та се замислих не може ли да си ги пийне тогава Laughing Но как да го направя този сок? newsm78

# 1
  • Мнения: 1 353
Ами аз махам костилките и цедя с тензух ако са мн кисели слагам мн.малко фруктоза вместо захар.Ако някои го прави по друг начин  и на мен ще ми е интересно да разбера.И много цапа Mr. Green

# 2
  • София
  • Мнения: 2 356
И аз така - махам костилките и цедя с марля. Те обикновено са сочни и лесно излиза сока, но е трудоемко махането на костилките черешка по черешка (мен ме хващат нервите, а детето успява да направи 100 бели през това време и всичкото това за една шепа).
Ако не ще да ги хапва на парченца, защо не пробваш да пасираш черешите и да ги пробуташ с кисело мляко или овесени ядки например. Аз така слагам плодовете в следобедната закуска сурови, но дъщеря ми много обича всякакви, а череши обожава.

# 3
  • Мнения: 9 894
ами със сокоизстисквачка.

# 4
  • Мнения: 959
Аз съм направила около 30 бр. шишета от 330 мл. сок от череши. Правя ги със соковарка (тя е много стара от баба ми, мисля че е руска) - почиствам черешите ( от дръжки и скапаните) измивам ги и ги слагам в соковарката (с костилките), на 5 кг. череши слагам 3 л. вода на най-долното ниво, слага се отгоре другата приставка в която са черешите и захар около 200 гр.(или фруктоза) и след това капака. Вари се около 1 час и излиза 3 литра сок. После пресипвам в шишета и варя 5 мин. за капачка.
Така ще и направя сок от всички плодове (праскови, кайсии, грозде, касис, круши, ябълки и т.н.). Това е общо взето. Hug

# 5
  • Мнения: 5 299
ами със сокоизстисквачка.
И аз. Иначе е голяма бъзикня.  Mr. Green

# 6
  • София
  • Мнения: 2 356
ами със сокоизстисквачка.
И аз. Иначе е голяма бъзикня.  Mr. Green

Но махате ли костилките предварително или сокоизтисквачката го прави? Понеже мисля да си купувам, питам...

# 7
  • София
  • Мнения: 15 198
ами със сокоизстисквачка.
И аз. Иначе е голяма бъзикня.  Mr. Green

Но махате ли костилките предварително или сокоизтисквачката го прави? Понеже мисля да си купувам, питам...

Махам ги предварително.

# 8
Това с варенето не го одобрявам Naughtyта целта на сока е да се запазят витамините,а с това варене отиват по дяволите.Хареса ми идеята за сокоизтисквачка която ти чисти костилките Laughing

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И аз цедя с тензухчето,но също пасирам и пробутвам в готовите каши или в оризовата.2 дни ги яде пасирани с ябълка и ги отказа тотално,но и сока е смес.

# 10
  • София
  • Мнения: 15 198
Това с варенето не го одобрявам Naughtyта целта на сока е да се запазят витамините,а с това варене отиват по дяволите.Хареса ми идеята за сокоизтисквачка която ти чисти костилките Laughing

Не съм убедена как точно се правят готовите сокчета, но мислиш ли, че не минават през термична обработка преди да ги сипят в шишенцата и кутийките?

# 11
  • Мнения: 5 299
ами със сокоизстисквачка.
И аз. Иначе е голяма бъзикня.  Mr. Green

Но махате ли костилките предварително или сокоизтисквачката го прави? Понеже мисля да си купувам, питам...
И аз ги махам, защото ина4е ще ми изгори машинката.
Махам ги предварително.
И аз ги махам, защото ина4е ще ми изгори машинката

# 12
  • Мнения: 4 068
А белите ли черешите преди да ги пасирате примерно?
Аз оня ден пробвах хда и дам, но направо ми отидоха нервите докато махна костилките и обеля 10 череши. Направо си е изпитание за моето търпение това.

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Миналата година беше на 9 месеца,аз махах само костилките, не ги белех  пасирах ги и ги давах с каша, за следобедна закуска.Тогава ги ядеше ама сега не иска на парченца и ги правя, пак ще пробвам да ги пасирам може да ги приеме.

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Искам и аз сокоизтисквачка, която да маха костилките... Но да може и да изхвърля червивите череши, защото аз и това правя, когато ги отварям Wink

Общи условия

Активация на акаунт