Няколко въпроса отностно прах за пране и омекотител.Моля отговорете

  • 3 091
  • 9
  •   1
Отговори
здравейте искам да ви попитам няколко въпроса. значи: 1.пералнята не ми е автоматична а обиквновена искам да ви попитам какъв прах да ползвам за автоматична или за ръчно пране? 2.искам да ви попитам колко прах да слагам например на 10 литра вода ако може да ми кажете по обем да меря например от чаша за вода от 250мл... 3.значи купих си Семана 500мл и на опаковката пише 500мл = 2 Л това означава ли че първо трябва да го разредя в 2 литра вода и после да слагам по една капачка от 18мл на 10 литра вода Ще съм ви благодарна ако ми отговорите

Може ли да ми предложите омекотители които придават дълготраен аромат на дрехите освен Semana 

# 1
  • София
  • Мнения: 6 549
хм аз нямам такава пералня, но на някои от праховете отзад съм виждала, че има картинки за различното дозиране при ръчно пране, при пералня като твоята и при автоматична. разгледай в магазина кой става за полуавтоматична. за омекотителя аз слагам на око и по повечко, в твоя случай ми изниква въпросът не по колко, а в кой момент от прането да го сипеш, защото явно намаш чекмедже откъдето тя да си го дръпне сама, когато му дойде времето  newsm78.

# 2
  • Мнения: 212
В подкрепа и допълнение към мнението на Биби-повече омекотител!Softlan е много добър немски продукт,също и Lenor с този произход.За съжаление в София знам само две места,където се продават.А Silan-видовете с надписче Vital soft в горния ляв ъгъл са с постоянно отделящ се аромат,както и Lenor Activ Fresh,ярко зеления.А скоро открих и Malizia-бял,за чувствителна кожа.Мммм,никак не е лош!И изобщо не разреждай-само гледай да не попадне директно върху тъканите,иначе повече количество не вреди,стига да не сте алергични.

# 3
  • Мнения: 398
Прах за ръчно пране се слага в неавтоматична пералня.Незнам дозата.Омекотител май се слага при изплакване,а ти ще изплакваш на ръце т.е. би трябвало да слагаш в предпоследната вода (в легена).

# 4
  • София
  • Мнения: 8 275
До колкото знам разликаа между двата праха е в това кой колко се пени едния е повече ама кой ли бе  newsm78
А преди  години перях (студентски) с една Дианка(и май Рига бе другата, изглежда като цилиндур) и винаги съм купувала прах за автоматична перална. И двете перални ги водеха полу-автоматични Simple Smile, напрво не ми се мисли как се изплакваха чаршафите Simple Smile Благодавя на този, който е измислил атоматичните перални wash ... а и на много други за разни джаджи
Съвета ми е: купи си малки количества прах от двата вида - ръчно и автоматично пране и виж кой ще ти е по удачен

# 5
  • Мнения: 5 178
Внимавай само с омекотителя, винаги го разреждай добре преди да залееш дрехите с него, че аз в студентските години така направих синички петна от Ленора на 2 комплекта чаршафи преди да се усетя..
Праха съшо размивай с вода ако переш цветно... и особено памучни тениски в наситени цветове и дънки

# 6
  • Мнения: 513
Аз бих ти предложила праха на таблетки SA8 на фирмата Amway в който имаш едновременно прах+омекотител+ ароматизитор + избелител /който не избелва цветното, а само усилва яркостта му/ и пере отлично, а да не ти говоря какъв аромат има. 1 таблетка е за една пералня.

# 7
  • София
  • Мнения: 985
Аз бих ти предложила праха на таблетки SA8 на фирмата Amway в който имаш едновременно прах+омекотител+ ароматизитор + избелител /който не избелва цветното, а само усилва яркостта му/ и пере отлично, а да не ти говоря какъв аромат има. 1 таблетка е за една пералня.

Аз да се включа в темата с едно въпросче. Къде може да се намери този прах.?

# 8
  • Мнения: 2 653
За съжалени не мога да ти дам съвет от личен опит, но си спомням , когато бях малка имахме такава пералня и майка ми ползваше прах и сапун , които правеха много пяна.Май номера  при тези перални е в пяната, за да се изпере, а не както в автоматичните.Следователно ти трябва прах за пране на ръка. newsm78
Ароматизатор ползвам само на Ленор и съм много доволна.На Семана съм ползвала няколко малки пакетчета, които ги раздаваха в супермаркета и също са ароматни, но аз не си го сменям Ленорчето

# 9
  • Мнения: 513
Аз бих ти предложила праха на таблетки SA8 на фирмата Amway в който имаш едновременно прах+омекотител+ ароматизитор + избелител /който не избелва цветното, а само усилва яркостта му/ и пере отлично, а да не ти говоря какъв аромат има. 1 таблетка е за една пералня.

Аз да се включа в темата с едно въпросче. Къде може да се намери този прах.?

Ами по магазините не може , само по дистрибуторски път, ще ти дам повече информация на лични.

Общи условия

Активация на акаунт