Има ли някаква смислова връзка между книгите на Удхаус?

  • 3 623
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 212
Така, досега само съм слушала за Удхаус и днеска бях в библиотеката, и имаше много негови книги, но понеже си взех и други и реших така случайно да си взема и една негова да пробвам дали ще ми допадне този английски хумор...та взех си "Любовният сезон на търтеите"...
Ще ми е интересно ако някой я е чел да ми каже дали е хубава специално тази и дали има връзка между книгите му, защото нищо не съм чела досега негово, а гледам в резюметата на книгите му се повтаря често едно име Джийвс ...
Благодаря  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 811
да има връзка,джийвс е главния герой в едната поредица така да се каже на удхаус,само дето книгите ми не са при мен и не се сещам коя беше първата,в която се запознават джийвс и устър-от там нататък може да не ги четеш последователно,преди няколко години издадоха книга с голяма част от разказите му-зелени корици,доста обемиста книжка,потърси нея,на мен лично много ми допада хумора на удхаус и всичките му разкази,има един,който се казва "бъди българин джийвс" ,но не съм го чела Embarassed

# 2
  • Мнения: 47 888
джийвс е неговият иконом,който е много готин и винаги го спасява
смислова връзка има,доколкото историите имат последователност и някои персонажи се повтарят,но техните случки винаги са описани с 2-3 думи,така че нама проблем да си четеш коя да е от книжките
като цяло сюжета е един и същ винаги-главния герой е някъде на гости,обикновено при някоя от лелите си,заедно с няколко други гости,застрашен е да се ожени за някоя,случват се разни недоразумения,и някрая джийвс оправя всичко
на мен ми допадат,доколкото съм чела 4-5 книжки,има и сериалче по тях май,но то по-не ми допадна

# 3
  • Varna
  • Мнения: 288
Има връзка,но като прочетеш една книга ще схванеш смисъла.Устър(мисля че така се казваше Thinkingглавния герой)забъркава кашите,а иконома му Джийвс вади него и приятелите му от батака Laughing

# 4
  • Мнения: 1 983
първата книга на Удхаус, която прочетох беше " Стрихнин в супата ", много се запалих и ги прочетох всичките, даже сега си ги препрочитам, та наистина няма смислова връзка, аз като прочетох " Стрихнин в супата " и разбрах кой кой е, специално тази книга е съставена само от разкази, които нямат смислова връзка помежду си, но на мен лично много ми допадат Peace

# 5
  • Мнения: 2 212
Благодаря ви много момичета, значи ще я прочета тази, която взех пък после ще взимам и още ако ми харесат, поне в библиотеката ги има всички като гледам...Още повече са лекички и се четат лесно Simple Smile

# 6
  • Мнения: 899
На мен лично ми отне известно време, за да отркия ритъма, с който да чета неговите книги. След като схванах стъпките, всички ми бяха много смешни и съм падала от леглото, в неистов хилеж. Дано да ти харесат. Специално тази която си избрала, е много забавна  Hug

# 7
  • Мнения: 667
Както вече са ти писали връзка има -  главните герои са едни  и  същи, но действието не е свързано.
Приятно четене, а ако искаш да си насладиш на английски хумор, пробвай и с Джером К.Джером. Според мен е по-смешен, но има по-малко книги.

# 8
  • Мнения: 2 212
Специално тази която си избрала, е много забавна  Hug
Хихи, шестото ми чувство пак не ме е излъгало  Blush

Приятно четене, а ако искаш да си насладиш на английски хумор, пробвай и с Джером К.Джером. Според мен е по-смешен, но има по-малко книги.

Благодаря ти много   bouquet И Джером К. Джером не съм чела, така че ще пробвам и от него като отида следващия път да взема книги.

# 9
  • Мнения: 515
Няма смислова връзка - в смисъл поредност. Чети го - ше си Умреш да се смееш. Приятно четене и блазе ти.

# 10
  • Мнения: 2 212
Чети го - ше си Умреш да се смееш. Приятно четене и блазе ти.

Хахаха, мерси  Laughing
Аз други ден имам един изпит- последен за годината и после ще си наваксам с четенето на художествена литература, че отдавна не бях се заравяла само в такива книги   Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 1 881
Страшно готини са книжките, почти всичко съм изчела, при това в разбъркан вид, персонажите са едни и същи Laughing

# 12
  • Мнения: 698
Аз много харесвам поредицата му за замъка Бландингс.  Grinning т.е то не е поредица, няма подредба кое след кое да се чете, само едни и същи герои в различни ситуации. Тези от Бландингс са лорд Емсуърт и цялата му рода.  Mr. Green
Така че ти препоръчвам и тях да погледнеш - навремето стартирах с "Има нещо гнило в Бландингс" или подобно заглавие - много разтоварващо.  Mr. Green
Приятно четене  Hug

# 13
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Естер, учудена съм и ти завиждам. Учудена, че не си ги чела досега и ти завиждам, защото първата среща с Удхаус и особено с господин Джеръм е нещо, което искам да ми се е случвало всеки ден.  Peace
Аз съм фен на Устър, а Джийвс ме дразни и в червата.  Mr. Green Също така много обичам господин Мълинър и забавните му племенници  Joy

# 14
  • Мнения: 1 881

И аз като франзела калина ти завиждам за предстоящите първи книжки......


.....Много са яки и безбройните годежи и и развалянето им, супер забавно...и то по ред безмислено - смешни мотиви:rotfImbo:

Общи условия

Активация на акаунт