за замразената кърма и съхраняването и

  • 722
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 168
Здравейте мами!
Рових се доста преди да пусна темата, ако нещо не съм догледала и повтарям някоя тема се извинявам предварително. Та въпросът ми е мога ли като замразя кърма да добавям след това нова към нея. На едно кърмене събирам около 20-30 мл. и досега всеки път добавях в шишемцето докато се събере за едно хранене (около 100-150 мл.)Ами то ако не може аз трябва да имам още една камера само за шишенца с кърма   Thinking
Много ви благодаря за съветите...

# 1
  • Мнения: 1 097
по принцип не е препоръчително. Събирай я в ЕДНА чашка, но в ХЛАДИЛНИКА. КАто събереш колкото трябва, тогава замрази  Peace
аз такая правя по съвет на Хедра  Hug

# 2
  • Мнения: 1 559
crazybrat  ме е изпреварила с отговора Wink Мда, събирай кърмата в хладилника и тогава я замразявай. Към замразената кърма е добре да се избягва да се прибавя прясно изцедена,но пък към тази в хладилника може (аз така процедирах днес докато събера достатъчно кърма да оставя на дребоса - наложи се да отсъствам от къщи и нямаше как да го взема с мен).

# 3
  • Мнения: 2 149
Има ли някаква причина кърмата да се разваля?
Събирам я, слагам я ВЕДНАГА в хладилника, после, след 3-4 часа ми се е случвало да не е добра за ядене - той не я иска, а аз установявам, че ми мирише ненормално.
Или изцедена току-що, слагам в чисто шишенце, слагам във фризера, и размразявайки я в купичка с топла вода, тя пак се скапва....
Нещо бъркам май в процедурите?

# 4
  • Мнения: 81
Аз си купих стерилни чаши на Авент за съхранение на кърма където пише следното " Изцедената кърма може да се съхранява до 24 часа в хладилник / не на вратата на хладилник/ или до 3 месеца във фризер. Никога ни замразявайте повторно вече размразена кърма и не добавяйте прясно изцедена към вече размразена кърма"

И аз замразявах и после като реших на бързо да я размразя с гореща вода и я пресякох, така че почнах да я размразявам в хладка вода и беба изпадаше в истерия от чакане #Crazy ама нямаше как.
Но не добавяй нова кърма в размразена, събирай я в хладилника 24 часа и после замразявай.

# 5
  • Мнения: 8 917
Аз си купих стерилни чаши на Авент за съхранение на кърма където пише следното " Изцедената кърма може да се съхранява до 24 часа в хладилник / не на вратата на хладилник/ или до 3 месеца във фризер. Никога ни замразявайте повторно вече размразена кърма и не добавяйте прясно изцедена към вече размразена кърма"
Peace
Само да добавя - замразена кърма се размразява бавно и никога с топла , още по-малко гореща вода Naughty Около час преди  да я ползваш я сложи в хладка вода Peace

# 6
  • Мнения: 168
Благодаря ви момичета, супер сте!  smile3525Ами значи вече ще знам... в хладилника и после в камерата

# 7
  • Мнения: 2 220
Или вадиш предната вечер от фризера в хладилника. Това е, ако знаеш точно кога ще я даваш. Не ми се е случвало да се разваля. А ти по някаква конкретна причина ли се цедиш на всяко кърмене?

# 8
  • Мнения: 598
За замрезената кърма. Аз сега правя друга процедура, понеже вече рядко мога да изцедя нещо и за това - изцеждам по 10-20мл (повече не мога) Изцедената кърма оставям с помпата за малко в хладилника и после я разливам в тези пластмасовите формички за лед. В една формичка се събира около 10-15мл. И така за два дена без много да се зоря успявам да събера за едно хранене. Като я извадя слагам бучките лед в шишето на чико, че е с по-широко гърло и връткам в микровълновата за 3-4 мин, но на това ниското ниво, за размразяване, което ми е. И така хубаво млякце се получава. Може да си изсипеш после кубчетата в друг съд да ги съхраняваш, пак във фризера, или пък може да си накупиш такива пластмасови формички за лед, не са скъпи, а събират 150мл някъде.

# 9
  • Мнения: 168
Ами аз след малечко не мога да изцедя нищо, защото той си ми е лакомничък, ама като почна да го храня и другата гурда потича, та си го събирам, щото кърмата ми е мнооого свидна да я хвърлям  Naughty
Eй за това с формичките за лед ме изкефи... Peaceмного готина идея наистина, не се бях сещала, ама ще пробвам.

# 10
  • Мнения: 3 591
Има ли някаква причина кърмата да се разваля?
Събирам я, слагам я ВЕДНАГА в хладилника, после, след 3-4 часа ми се е случвало да не е добра за ядене - той не я иска, а аз установявам, че ми мирише ненормално.
Или изцедена току-що, слагам в чисто шишенце, слагам във фризера, и размразявайки я в купичка с топла вода, тя пак се скапва....
Нещо бъркам май в процедурите?

това е напълно нормално и не означава, че кърмата се е развалила Simple Smile дължи се на разграждането на мазнините в кърмата. Тя нали природата за всичко си мисли и си слага едно "нещо" дето да ги разгражда вместо бебешкото стомахче. При някои мами това "нещо" е обаче в повечко, което пък ме кара да мисля, че точно тяхното бебе има нужда от по-голямо количество от него.
Аз наричам мириса "сапунено-гранясал", ама това няма нищо общо с годността и за употреба и хранителните свойства. Смело давай на бебето си от "вмирисаната развалена" кърма Peace

Ако бебето отказва да я пие така, можеш да избегнеш "вмирисването" като загряваш прясно изцедената кърма почти до завиране и изстудяваш рязко и после замразяваш. Ама така се разрушават доста от витамините, та аз не смятам, че е решение. Повечето бебета не се сърдят като са гладни на подобна миризлива кърма. Много често я приемат от шишето ако я предложиш малко по-топла от телесна температура или с друго шише или чаша. Или проготвяш с нея евентуално пюрета.
Друго решение е да не замразяваш а да държиш запаса от кърма прясна в хладилника в срок от 1 седмица. Аз примерно вече спрях да замразявам и всичката кърма си седи в хладилника по около седмица.

# 11
  • София
  • Мнения: 85
Наистина ли не се разваля кърмата като седи 1 седмица в хладилника? Аз докато събера необходимото количество за замразяване постоянно си гледам часовника и смятам колко часа са минали та да не престои повече от 24 часа. Явно се шашкам мало повече от необходимо.

# 12
  • Мнения: 3 591
В стаята кърмата може да стои 8 часа, после в хладилника  8 дена, във физера поне 6 месеца

Хубаво е обаче да замразяваш до 48 часа след цеденето. Но ако ще я ползваше рамките на седмицата по добре не я замразявай. Кърма на 5 дена стояла само в хладилника  е по-добра от замразявана кърма.

Общи условия

Активация на акаунт