smeseno hranene

  • 645
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
dokoga syka va6eto bebe.otkazvat li se bebocite kato svikne s biberona baby_neutral

# 1
  • видин
  • Мнения: 358
аз дохранвам само в 23 часа - и то около 30 мл. но задължително първо се кърмим докато свърши млакото и тогава биберона. и струва ми се ,че предпочита да суче, вместо да пие от шишенцето.

# 2
  • Мнения: 967
Колко е голямо бебчето? От кога дохранваш? Колко кърмаи колко АМ даваш? - трябва да дадеш повече информация, за да можем да ти дадем адекватен съвет. Относно въпроса ти дали бебето се отказва от сученето заради биберон - зависи колко е капризно бебето - има дота бебета, които ядат с биберон и сучат без едното да пречи на другото, но много бебета след като свикнат с биберона се отбиват - аз така съм се отбила навремето и то само след едно ядене с биберон, синът ми също се опита да се отбие заради биберон, но като го държах цял ден гладен видя, че повече биберон няма да види и накрая кандиса да суче, за да не умре от глад  Laughing
Относно дохранването трябва да знаеш, че по принцип това е първата крачка към отбиването - колкото повече АМ даваш, толкова по-малка нужда от кърма има бебето - то започва да суче все по-малко, а като бебето суче малко това е знак за твоя организъм да произвежда малко кърма. Организмът ти си мисли, че явно бебето се наяжда с малко, а то всъщност има нужда от много храна, но я получава във вид на АМ, а не кърма.
Нещата могат да се оправят ако започнеш да слагаш бебето на гърдата често - за около седмица го слагай на 2 часа, даже и по-често - дори и да няма кърма и да суче на празен ход в началото сукането е знак за твоя организъм, че бебето иска да яде и му трябва мляко - така постепенно щевидиш че кърмата ти ще стане повече. Нищо не стаа с магическа пръчица - трбва търпение и постоянство - започни да намаляваш съвсем постепенно количеството а добавката за сметка на честото сучене - несе тревожи, че бебето ще е гладно - дори и в началото да няма много кърма и да не изяде голямо количество, като след час два му предложиш отново да суче пак ще хапне малко и така то ще си получи необходимата дажба, а организмът ти ще започне да произвежда повече кърма докато накраясъвсем отпадне АМ и остане само сукането от гърда. Освен често слагане на гърдата, за да ти се увеличи млякото трябва да пиеш течности, да се храниш с прясна храна, повече витамини, а не чипсове и фъстъци, а също и да си почиваш и да не си под стрес - преумората и нервното напрежение пречи на млякото да потича. Успех и пиши пак!

# 3
  • Мнения: 3 926
аз дохранвам само в 23 часа - и то около 30 мл. но задължително първо се кърмим докато свърши млакото и тогава биберона. и струва ми се ,че предпочита да суче, вместо да пие от шишенцето.
А как разбираш, че е свършило млякото? Защото бебе на 4 седмици няма как да не се наяде от двете гърди, при положение, че лактацията не е регулирана и организмът в този етап се презапасява... Не се заяждам - питам, за да ти помогнем ако искаш да махнеш добавката и да минете изцяло на кърмене Hug

# 4
  • Мнения: 636
Ние бяхме на смесено хранене по едно време. Но бебока сам реши, че иска само кърма, защото тя е сладка, а АМ беше лечебно - Фризопеп и горчеше. Намалявах постепенно добавката, кърмих по-често, докато в един момент, в горещините миналата година тя съвсем отказа биберона, само кърма, без вода и така. 30 грама не са никак много, макар и сега да ти струват много. Кърми по-продължително и по-често, така млякото ще слиза повече пъти и ще се произвежда повече.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 129
Гърдите ти постоянно произвеждат мляко. Затова дори и да не се нахранва - ако го държиш повече време (когато то иска), непрестанно ще му капе по малко. А това стимулира лактацията и скоро млякото ти ще се увеличи. Трябва само да забравиш за всичко друго за няколко дена и да кърмиш колкото се може повече.

Общи условия

Активация на акаунт