Частна или държавна градина.............?????

  • 1 711
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 551
Мами,  кажете какво мислите за частните градини дали са оправдани цените им? По-конкретно ме интерусава дали имате отзиви за  "Елхица" ,"Рай" и "Ежко Бежко".

# 1
  • Мнения: 3 089
аз съм за държавна.
ако сега започнете с частните детски градини, то, струва ми се, после е редно да продължите и с частно училище. и в един момент, когато някой напсува твоето дете на някоя спирка, което няма как да бъде избегнато, то толкова време ще е живяло по инкубатори, че няма да реагира адекватно. може и да не съм права, разбира се, но лично аз нямам намерение да изолирам дъщеря си от света под предлог, че това е "най-доброто". не че не мога да си го позволя, но не мисля, че ще й напрая услуга.
всъщност, ти говориш за детски градини. никой не е казал, че ще последва частно училище. май доста напред отидох...
успех с избора!

# 2
  • на терасата
  • Мнения: 660
Потърси мнения в библиотеката на "Нашите деца", има много подобни теми. Моят син е в държавна и съм много доволна, това зависи от самата детска градина, от директорката, от госпожите...
Успех в избора!

# 3
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
подобен род теми не са имали хубав край newsm78

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И частните и държавните имат предимства и недостатъци. Зависи от личните приоритети.

# 5
Грижите са еднакви,но разликата е в парите!

# 6
  • Мнения: 7 378
И частните и държавните имат предимства и недостатъци. Зависи от личните приоритети.
newsm10 Не е задължително да продължи в частно училище след това и обратното.

# 7
  • Мнения: 7 821
Има подобни теми, пусни една търсачка.

# 8
  • Мнения: 143
не е задължително да следва частно училищел и двете ми деца след частна градина си отидоха в държ училище и сме си доволни от училището повечето деца от градината също отидоха в държ училища по много причини, който сте бистрили вече Работата е да намерите градина, в която някой ваш познат е ходил и е доволен, трябва ви някой да ви каже как е вътре, тъй като има хубави градини части, а има и такива, в които децата гледат доста видео примерно, което на мен не би ми харесало

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
аз съм за държавна.
 и в един момент, когато някой напсува твоето дете на някоя спирка, което няма как да бъде избегнато, то толкова време ще е живяло по инкубатори, че няма да реагира адекватно.

Е, не....то и аз много се чудя как да реагирам, нищо че не съм живяла в инкубатори.........

# 10
  • Мнения: 1 881
Записала съм я вече в държавна градина, 9 - то ОДЗ Стъпка по стъпка. Имам две познати, преподавали в частни градини, и двете са категорични - нищо специално няма да получа yes

# 11
  • Мнения: 551
Благодаря на всички мненията.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 242
Има и добри държавни градини и лоши частни. Една градина е преди всичко "добра" или "лоша" и чак тогава - частна или държавна. Нито частната гарантира качество, нито държавната го изключва...
В една добра частна градина за детето се полагат необходимите грижи, обръща му се нужното персонално внимание, съобразяват се с особеностите му, набляга се на възпитанието му и в никакъв случай не се отглежда в "инкубатор". Не, че това не може да го има и в една добра държавна градина, но е по-трудно изпълнимо, поради големия брой деца, често срещаната незаинтересованост от страна на персонала /породена от ниското възнаграждение и лошата мат. база, ограничения "спуснати" отгоре и т.н./. Това, което особено харесвам в градината на дъщеря ми е, че там всеки ден се прави нещо ново и интересно - садят цветя, готвят, играят щафетни игри, правят си куклен театър... Ако не е ученето, всеки ден би бил като празник. Когато посещаваще държавна градина, на въпроса ми какво е правила днес, отговорът беше "Нищо". И в повечето случаи си беше и така...

# 13
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Както другите са казали зависи от градината. Моят син ходи 1 година в прехваленото 8мо ОДЗ в Борово. После го прехвърлих за 1 година в Дрита в Драгалевци. Въпреки, че майка ми не беше съгласна да даваме толкова пари за градина и тя видя, че разлика има. Първо групите бяха значително по-малки, от там и повече внимание на всяко едно дете се обръща. След това на децата даваха повече свобода в решенията кога и какво да правят, а не под строй като войници. Четвърто даваха им да играят с играчките, а не само с част от тях, за да не се счупели. Пето, много по-разнообразна програма имаха. Финансово излизаше доста, защото плащахме такса даже детето да отсъства пофади болест.
После напуснахме страната и до ден днешен не е запознат много добре с грубото поведение, но гледам лятото се справя успешно, като попадне на някое по отворено детенце, въпреки, че не знае никакви псувни на български, не се бие и плюе  Laughing

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
м_е_р_и, Дрита е в Симеоново. Намира се точно до нас.

Общи условия

Активация на акаунт