Какви пресни плодове за бебе на 7,5 месеца?

  • 3 293
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 239
Да уточня, че досега не е ял никакви пресни плодове,нито е пил прясно изцеден сок.Готови пюрета е опитвал всички на Хип без това с горски плодове.Няма алергии.
Искам да започнем с пресните плодове - има ли някаква схема с какво се започва?
И кои плодове за подходящи за възрастта му?

# 1
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Аз започнах да давам пресни сокове и плодове от череши.Щом нямате алергии,всички ,освен ягодата, са подходящи за вашата възраст.

# 2
  • Мнения: 9 903
в момента - череши, диня, пъпеш. Морков също ако искаш, въпреки че не е плод Simple Smile ябълка не бих ти препоръчала, не им е сезон и ги обработват много. Кайсии и праскови не бих дала, но ако си смела - опитай.

# 3
  • Мнения: 4 629
Всякакви плодове без ягоди, малини, боровинки  Peace

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Аз съм давала круши,ябълки и сега наблягаме на черешите.Но най-любим си остава банана.

# 5
  • Мнения: 5 299
Цитруси(ананас, киви, мандарина, портокал, лимон, грейпфрут) преди 1 год. не е препоръчително. Мъхестите също се водят алергени.

Можеш да даваш: моркови, череши, круши, диня, пъпеш, ябълка, банан, сливи Peace

За банана е малко спорен въпроса. Много майки твърдят, че е алерген, но и много - обратното. Аз лично не знам, давала съм банан от 6-я месец.

# 6
  • Мнения: 4 621
Щом нямате алергии можеш да даваш всичко, без ягоди-  череши, ябълки, круши, диня, пъпеш, сливи, банани. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 7 033
Праскови, череши, диня, банани, кайсии - аз лично всичките тези съм ги въвела около вашата възраст.

# 8
  • Мнения: 8 917
Пъпеш, диня , банани , кайсии,череши, ябълки Peace

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
А и сок от киви давам от 1 месец,но плод още не/не е цитрус/.

# 10
  • Мнения: 4 392
в момента - череши, диня, пъпеш. Морков също ако искаш, въпреки че не е плод Simple Smile ябълка не бих ти препоръчала, не им е сезон и ги обработват много. Кайсии и праскови не бих дала, но ако си смела - опитай.

Черешите не се препоръчват за деца до годинката,дори когато няма алергия!

# 11
  • Мнения: 9 903
а защо? Аз давам пасирани череши. Струват ми се подходящи, поне са родни плодове, а бананите знам ли как ги обработват, докато стигнат до нас.....

# 12
  • Мнения: 5 299
А и сок от киви давам от 1 месец,но плод още не/не е цитрус/.
Обаче пресния плод е опасен заради мъха и семките Peace

# 13
  • Мнения: 680
всичко без ягоди и киви!

# 14
  • Мнения: 4 392
а защо? Аз давам пасирани череши. Струват ми се подходящи, поне са родни плодове, а бананите знам ли как ги обработват, докато стигнат до нас.....

Според немските педиатри ( за другите не знам) трябва непременно да се избягват следните продукти през 1.година на детето ,дори и да няма съмнения за алергия:



-краве мляко и продукти от краве мляко ,като йогурт и сметана
-яица,особено белтъкът
-цитрусови плодове,ягоди,костилкови  и сушени плодове
-кристална захар и подсладители
-мед
-наситени мазнини
-ядки(изключение правят бадемите)
-сол

Общи условия

Активация на акаунт