Моля, помогнете

  • 1 096
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Здравейте!
От скоро пиша във форума(когато ми остане време разбира се) и се нуждая от вашата помощ. Дъщеря ми която е на 2г.и 4м. вече има E.coli в урината. Ето каква е ситуацията. На 5.11.2004г. бяхме приети в болница с диагноза остър пиелонефрит. Пет дни инжекции и след това 30дни  антибиотик в къщи /пиеше Цеклор/. Лекуващ лекар и беше д-р Буева.След лечението с антибиотика пуснахме нова урина - пак имаше бактерии. Д-р Буева ни изпрати при детски гинеколог със съмнения за срастване на малките срамни устни. Той каза, че всичко е наред. Пуснахме нова урина която се оказа чиста!
От тогава до сега почти винаги е имала бактерии но под 10 на 4-та степен.Д-р Буева каза, че трябва да махнем памперса,че той е причината. Сега вече сме без пампирс и отново с бактерии над 10 на 5-та степен.Дъщеря ми отказва да пие антибиотика който ни предписа GP-то. Д-р Буева вече приема само 1 ден в седмицата и то само до 10ч.
Знам, че стана много дълго за четене, но се притеснявам, че трябва да реагирам бързо. Моля, дайте ми съвет- при кой друг лекар можем да отидем.
Благодаря  Ви!

# 1
  • Мнения: 8 917
Защо не се обърнете към хомеопат newsm78 Само предлагам - не съм лекувала Гери с хомеопатични досега, но съм запазила час и определено при други дечица има добри отзиви. Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 7 097
За съжаление, хомеопатията не бележи успехи при тези проблеми, особено, ако има причина за бактериите. Обърни се към д-р Лилова или доц. Анадолийска - преглеждат в поликлиниката срещу педиатрията, където сте лежали. Предполагам, че ще те насочат за микционна цистография, от която ще стане ясно дали няма рефлукс детето, който от своя страна да е причина за тези бактерии. Не се тревожи, ако имаш време да четеш - в съседния подфорум за децата с увреждания и хронични заболявания има тема за проблемите с бъбреците и пикочните пътища - 2. Първата й част е минала по-напред, но тя е по-изчерпателна и можеш да погледнеш първо нея.
доц. Анадолийска - тел. 9523840/269 - малко е рязка, но можеш да питаш кои са й приемните дни в поликлиниката и от колко часа.

П.С. Тя, Буева съм забелязала, че обича да отдава Ешерихията коли на памперса и т,ва микционната снимка за нищо я няма...

# 3
  • Мнения: 8 585
Здравейте!
От скоро пиша във форума(когато ми остане време разбира се) и се нуждая от вашата помощ. Дъщеря ми която е на 2г.и 4м. вече има E.coli в урината. Ето каква е ситуацията. На 5.11.2004г. бяхме приети в болница с диагноза остър пиелонефрит. Пет дни инжекции и след това 30дни  антибиотик в къщи /пиеше Цеклор/. Лекуващ лекар и беше д-р Буева.След лечението с антибиотика пуснахме нова урина - пак имаше бактерии. Д-р Буева ни изпрати при детски гинеколог със съмнения за срастване на малките срамни устни. Той каза, че всичко е наред. Пуснахме нова урина която се оказа чиста!
От тогава до сега почти винаги е имала бактерии но под 10 на 4-та степен.Д-р Буева каза, че трябва да махнем памперса,че той е причината. Сега вече сме без пампирс и отново с бактерии над 10 на 5-та степен.Дъщеря ми отказва да пие антибиотика който ни предписа GP-то. Д-р Буева вече приема само 1 ден в седмицата и то само до 10ч.
Знам, че стана много дълго за четене, но се притеснявам, че трябва да реагирам бързо. Моля, дайте ми съвет- при кой друг лекар можем да отидем.
Благодаря  Ви!
Първо и най-важно е да вземате урина след старателно измиване. Надявам се да го правите. Иначе излизат замърсени проби и е нереално.
Бактерии в урината не значи непременно пиелонефрит.
Венозното лечение е равностойно на пер-ос лечението-ако се касае за деца над 1.5 годинки, в добро общо състояние и с добри изследвания. Ключа на успеха е в добрият подбор на АБ. Някои АБ приемани пер ос (Аугментин, Нитрофурантоин, Зинат, Цефпрозил, Лорбеф) са много по-ефективни от Гентамицин правен венозно.

Причините за тези резултати ако са достоверни:
*недобре излекувана инфекция-30 дена? стандартното лечение е 10 дена. Нужно е да определите чувствителността на изолираният бактерий към АБ и да изберете най-подходящото. За тази възраст Нитрофурантоин-а е много добър избор.
*след изчистване на урината е добре да направите УЗ на бъбреци и отделителна система. Това дали трябва да се направи микционна цистография после зависи от резултатите от УЗ.

Памперса едва ли играе каквато и да е било роля.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 181
При кой гинеколог ходихте?
Моята дъщеря имаше е-коли вследствие срастване на малките срамни устни.Проведохме лечение със Зинат и се изчистиха,а още е с памперс.И тя не искаше да го пие,но и го вливах със спринцовка в устата.

# 5
  • Мнения: 5 525
 Peace. Обърни се към д-р Лилова или доц. Анадолийска - преглеждат в поликлиниката срещу педиатрията, където сте лежали.
Съгласна съм с naty_sk , Анадолийска приема всеки ден в поликлиниката от 11ч,а в петък е от 9.Не работи само в четвъртък.Предполагам знаеш че се ходи рано, около 8ч, за да си вземеш номер.

# 6
  • Мнения: 44
Благодаря ви за отговорите!
На гинеколог ходихме при д-р Сираков в "Майчин дом". Що се отнася до изследванията: урината е вземана с колектор след измиване с разтвор на калиев перманганат. Давали сме две последователни седмици в две различни лаборатории- "Лозенец" и "Кандиларов".Резултата е един и същ. След първите резултати личната ни лекарка ни предписа Зинат. Опитахме по какъв ли не начин, не и не. Дори и на сила-отваряше малко устата и след това го плюе.
УЗ на бъбреците беше правила Буева след изписването, когато пак имаше бактерии.Резултатите от кръвната картина са добри и не показват да има някакъв възпалителен процес. newsm12
Няма ли антибиотик който да се слага мускулно?

# 7
  • Мнения: 8 585
Можете ли да намерите Лорбеф (Лоракарбеф) в Бг? Има чудесен вкус и е много добър. Можете ли да намерите Бетадин в Бг?

Зинат-това е втори курс, след като пак излязаха положителни резултати?

Въпроса не е в измиването-нужно е щателно почистване и седящи бани за 1-2 дена преди да вземете проба. Или да вземете проба от катетър-тоест да катетеризирате и вземете чиста проба. Само така ще знаете сигурно без въпросителни.

# 8
  • Мнения: 44
3а първата урина не съм правила такива бани, те бяха положителни. Предписаха ни Зинат, който "пихме" не много успешно около 3-4 дни.След това направихме 2 вечери такива бани с калиев перманганат и пак урина-пак положителни резултати.
Тези лекарства не съм ги търсила- може и да се намерят newsm78

# 9
  • Мнения: 8 585
За деца на тази възраст най-често се касае за цистити. Остри цистити.
Практиките при тези случаи много се промениха за последните 5-6 години.
Един добър АБ курс е достатъчен плюс УЗ.
Моля, не правете от детето обект на "научна мисъл". Поддържа се крайно щадящ подход с минимални инвазивни изследвания.
Обсъдете с педиатъра един добър антибиотик, вземете го минимум 10 дена и после ще се види какво е нужно още...

Последна редакция: вт, 20 юни 2006, 23:11 от Birdie

# 10
  • Мнения: 44
Благодаря ви за помоща. Ще се консултирам с нашата педиатърка.  Споделете как давате антибиотик на децата си. Аз го слагах в мляко, сок, вода, нищо не помага. Сега дори отказва да пие любимото си мляко. Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 8 585
*изберете по-концентрираната форма-дава се по-малко мл на доза (ако имате такъв избор).
*със спринцовка е най-лесно. Давате малко сок или нещо приятно след това.
*можете да разтворите половина доза в нещо сладко и след 10 минути да дадете останалата половина.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина също не иска да си пие антибиотика, но аз й обещавам сок или парченце шоколад, ако го изпие и това обикновено помага. Можеш да опиташ и със спринцовка, но насочвай към бузата, а не към гърлото, да не се задави. Успех!!!

Моля, не правете от детето обект на "научна мисъл". Поддържа се крайно щадящ подход с минимални инвазивни изследвания.


Ето това ми хареса!

Общи условия

Активация на акаунт