обрив по интимните части-как се измива пиоктанина?

  • 13 281
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 912
Скъпи мами, имаме обривче по интимните части само (почти без дупето) и педиатърката ни каза, че е от памперсите и горещината (а ползваме Pampers и досега никога не сме имали подсичания)-предписа ни мазане с Пиоктанин и след това Певизон. Предупредиха ме, да мажа пиоктанина с по-плътен тампон, но то стана едно мазало  Shocked Rolling Eyes Още с отварянето на шишенцето то се разплиска по ръцете и дрехите ми! #Cussing out Това нещо изпира ли се, и как се маха от кожата ръцете? Нали малката си се чеше там и нейните ръчички станаха синьо-лилави #Crazy newsm78 Колко дълго остава това нещо така? Confused
Благодаря!  bouquet
P.S Смрадликата и Бочко не си ли остават по-лесните добри стари методи?!

# 1
  • Мнения: 468
Смрадликата и Бочко ще помогнат при подсичане, но не и при гъбична инфекция /Певизон се назначава за това/. Пиоктанина доста цапа, измива се с времето и се пере /веднъж само се наложи и се изпра от розова хавлия newsm78/.
Всъщност смрадлика може да използваш и при гъбички, така, че успех в борбата с "гадовете".
П.П.Ние получаваме същия обрив от тези памперси - смени ги, поне за проба. Хъджис е добър избор.

# 2
  • Мнения: 2 100
имай в предвид,че смяната на вида памперси може и да подейства обратно- да засили реакцията
Успех

# 3
  • Мнения: 912
Да, наистина цапа тази лилава евтина дивотия Sick, но за сметка на това Певизона ми струваше 12лв.-не може ли само с него да мажа сутрин и вечер след баня? Ако се изпере нещото веднага може и да се махне петното, но от ръцете не се измива, а се притеснявам, че малката вече се пипа и си ги лапа,а  моите ръце и дрехи...е, мен кучета ме яли Wink

# 4
  • Мнения: 468
Измивай и ръцете с вода и сапун след "пипането" и не се тревожи за лапането, нищо няма да стане. По - добре е да мажеш и с Пиоктанин - има мн. добро действие, мий и мажи след всяка смяна на памперса. Певизона се нанася на тънък слой, до пълно попиване!

# 5
  • Мнения: 723
Да, наистина цапа тази лилава евтина дивотия Sick, но за сметка на това Певизона ми струваше 12лв.-не може ли само с него да мажа сутрин и вечер след баня? Ако се изпере нещото веднага може и да се махне петното, но от ръцете не се измива, а се притеснявам, че малката вече се пипа и си ги лапа,а  моите ръце и дрехи...е, мен кучета ме яли Wink
За абсолютно същия проблем, моята педиатърка предписа Певизон, като преди нанасянето му почиствам с отвара от смрадлика - гъбите изчезнаха доста бързо.  Не сме ползвали Пиоктанин. Само че, каквито и памперси да ползваме, гъбите излизат винаги, щом не й сменя наакан памперс на секундата...Обикновено като е имало 1 път, после много лесно избиват, така че като се оправите, сменяй памперсите максимално често и навреме.  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 39 715
Мазала съм с пиоктанин. Ще се отмие, но му трябват поне няколко води и сапун. Дияна имаше няколко намърляни ританки, но се изпраха.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Пиоктанинът е неприятен, но наистина действа  Peace Не се отказвай

# 8
  • София
  • Мнения: 3 421
Пиоктанинът е неприятен, но наистина действа  Peace Не се отказвай

Много точно казано!

Дъщеря ми докато ползваше памперси бяхме постоянно с Пиоктанин(само това ни помагаше, а сме ползвали какво ли не. Певизона така си го изхвърлих след като не ни помогна, а положението стана още по-лошо.)

Пиоктанина, който съм купувала беше с навиваща се капачка.С бебешки клечки за уши топвах в шишенцето и мажех. Никога не съм си намазвала дрехи или нещо на бебето. Измива се след няколко измивания със сапун. След първото измиване престава да са "отпечатва" върху памперса , а само синее леко на дупето Wink

# 9
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 146
...
Пиоктанина, който съм купувала беше с навиваща се капачка.С бебешки клечки за уши топвах в шишенцето и мажех. Никога не съм си намазвала дрехи или нещо на бебето. Измива се след няколко измивания със сапун. След първото измиване престава да са "отпечатва" върху памперса , а само синее леко на дупето Wink
  newsm10 И аз съм използвала Пиоктанина с клечка за уши. Докторката каза - тушираш само пъпчиците, без да омазваш навсякъде. Не сме имали проблеми с цапане.

# 10
  • Мнения: 912
Мами, супер сте!  Hug Наистина до тази сутрин и моите ръце се поотмиха малко, а нейните устнички отдолу са си на лилави пъпчици. Ще упорствам с Пиоктанина тогава и то с клечки за уши (да беше ми го казала това педиатърката ooooh!), макар че пеленките са й изпоцапани и защото аз я оставям след намазване по голо дупе известно време да изветрее и попие всичко добре, пък и на детето да му е готино newsm32, но като се изпишка, всичко се размазва по дрешките и пелената й, с която съм я попила...
По принцип често й сменям памперсите, но комбинацията от тези горещини и въвеждането на нови храни си е казала думата...гокото човече! Cry
Значи сте мазали повече от 2 пъти на ден? newsm78

# 11
  • Мнения: 468
Аз - да! След всяко миене.

# 12
  • Мнения: 3 457
смрадлика и бейби тан-кремче струва 1,30лв и е много ефикасно,за мен друго такова няма Peace

Общи условия

Активация на акаунт