Болезнена подутина под мишницата

  • 30 283
  • 30
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 352
Кажете от какво може да е, че съм се ошашкала. Под мишницата, в частта към гърдата, леко е подуто и леко зачервено. И ме боли. Sad

# 1
  • Мнения: 4 651
На подут лимфен възел причлича. Някакво възпаление имаш  - скорошни опрации, да си била болна, нещо гинекологично ..?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 352
На подут лимфен възел причлича. Някакво възпаление имаш  - скорошни опрации, да си била болна, нещо гинекологично ..?
Тц, нищо. Чуствам се прекрасно. Изключая горепосоченото.

# 3
  • Мнения: 3 091
Вероятно е запушена потна жлеза. Случвало ми се е няколко пъти. Бръснеш ли се под мишниците?
съвет - не го пипай известно време - ще мине... Можеш да го мажеш с нещо антисептично... отиди на лекар

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мястото е много специално и поради това -> не бива шега с него, особенно с тез симптоми  Confused. Веднага на лекар и да пишеш какво се е оказало все пак.
Късмет  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 1 352
Ооооооох, не ми се ходи по докториииииииии!
Не се бръсна, но сега се сещам, че миналата седмица ходих на коламаска. Дали е възможно да е нещо от нея? newsm78
Ама аз от 10-тина години се обезкосмявам така и досега не се е случвало такова нещо.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ооооооох, не ми се ходи по докториииииииии!

недей така... Касае се за безобиден и бърз преглед. Няма да ти коства кой знае какво, но го направи, за да си спокойна и да не гадаеш. Защото мястото е много комплицирано. Не отлагай, а тръгвай.

# 7
  • Мнения: 3 091
Ооооооох, не ми се ходи по докториииииииии!
Не се бръсна, но сега се сещам, че миналата седмица ходих на коламаска. Дали е възможно да е нещо от нея? newsm78
Ама аз от 10-тина години се обезкосмявам така и досега не се е случвало такова нещо.
Послушай Шани. Ами ако не е запушена мастна жлеза? Иди - ще ти отнеме няколко минути.
лекар ми е казвал да не правя кола маска под мишниците - жлезите са повърхностни и има риск от възпаление.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 352
Ок, ще отида следобяд. После ще пиша. 

# 9
  • Мнения: 109
Задължително отиди на лекар! Но не се шашкай! Най-вероятно е нещо безобидно, я от коламаската, я от дезодоранта, може и комбинация от двете. Какъв дезодорант ползваш? Аз изхвърлих от употреба Rexona-та, особено тази, която е против изпотяване. Много е агресивен. Преди време имах и аз подобни проблеми, след като спрях да го използвам, спрях и да се оплаквам.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 352
Задължително отиди на лекар! Но не се шашкай! Най-вероятно е нещо безобидно, я от коламаската, я от дезодоранта, може и комбинация от двете. Какъв дезодорант ползваш? Аз изхвърлих от употреба Rexona-та, особено тази, която е против изпотяване. Много е агресивен. Преди време имах и аз подобни проблеми, след като спрях да го използвам, спрях и да се оплаквам.
Точно такъв ползвам. И принципно съм доволна, защото не се потя от него. А какво му е агресивното, в смисъл защо си го спряла?

# 11
  • Мнения: 109
Обикновено действието на този тип дезодоранти е  неутрализиране на алуминиевата сол от потта. На практика образуват някакъв гел, който запушва канала на потната жлеза. Затова и предупреждават да не се използват при наличие на разранявания и възпаления по кожата. При теб сигурно се е получило точно това - кожата ти е била възпалена от коламаската и дезодоранта е усложнил нещата. Всичко това разбира се е моето лаишко обяснение, нямам претенции на специалист. При мен, след като обиколих джипита, гинеколози и мамолози, и ми казаха, че нищо ми няма (Точното изказване беше "кво се оплаквате, че ви боли, вместо да се радвате, че нищо ви няма..." Sick) спрях дезодоранта, 1 седмица се мазах с най-обикновено кремче Здраве (беше през зимата) и ми мина.

# 12
  • Мнения: 109
А, да добавя, че след време, като пак си взех такава Рексона, отново се подух, затова мисля, че причината е и в самия дезодорант. Пък може и кожата да помни newsm78

# 13
  • София
  • Мнения: 1 352
Обикновено действието на този тип дезодоранти е  неутрализиране на алуминиевата сол от потта. На практика образуват някакъв гел, който запушва канала на потната жлеза. Затова и предупреждават да не се използват при наличие на разранявания и възпаления по кожата. При теб сигурно се е получило точно това - кожата ти е била възпалена от коламаската и дезодоранта е усложнил нещата. Всичко това разбира се е моето лаишко обяснение, нямам претенции на специалист. При мен, след като обиколих джипита, гинеколози и мамолози, и ми казаха, че нищо ми няма (Точното изказване беше "кво се оплаквате, че ви боли, вместо да се радвате, че нищо ви няма..." Sick) спрях дезодоранта, 1 седмица се мазах с най-обикновено кремче Здраве (беше през зимата) и ми мина.
Има резон в това което казваш. Спирам Рексоната.
Благодаря ти!

# 14
  • Мнения: 109
Ама все пак отиди на лекар, от предпазливост глава не боли!
И докладвай резултата. Аз бях много бясна, като ме изритаха с такова тъпо изказване от мамографския кабинет, ама после разсъдих, че по-добре груби доктори, отколкото внимателни и болест, нали;-)
Hug

Общи условия

Активация на акаунт