Къна?

  • 25 002
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 113
Момичета,
какво мислите за къната? Чуда се дали да не си сложа, защото много ми пада косата, а чух, че това е добър начин за подхранване  newsm78 Имате ли опит  Thinking

# 1
  • Мнения: 98
Миличка, аз имам същия проблем. Боядисвам се от 10 години, като имам 2-3 жестоки изгаряния. Правя маски - миризливки, но имат ефект. Натъркай си корените с чесън, не се притеснявай не мирише след като я измиеш. Прави го два пъти в месеца, стой с маската 1-2 часа. И наистина се къносай. Аз все не исках, защото ме мързеше, но сега съм в болнични и от скука се къносах. Ефекта беше поразяващ. Измих се само с шампоан, не сложих балсам. Използвай за омекотяване на краищата течни кристали на Seri. Косата ми е съвсем различна.Успех и пиши за резултата.

# 2
  • Мнения: 218
Използвам къна ваднъж на 3 - 4 месеца и косата ми е доста по-жива, бляскава и подхранена. Доволна съм определено. newsm10

# 3
  • Мнения: 113
Миналата събота си направих това с чесъна и 1 яйце - ужасно мирише, но мисля, че има резултат, обаче мнооооого ми пада косата, затова мисля да продължа да го правя, въпреки че е толкова кошмарно  #2gunfire, но и къната също е вариант, затова може би тази събота чесън, а в неделя къна  newsm78 Дано помогне. Много благодаря за отговора   bouquet

# 4
  • Мнения: 113
Използвам къна ваднъж на 3 - 4 месеца и косата ми е доста по-жива, бляскава и подхранена. Доволна съм определено. newsm10
Добре, а какъв вид къна използваш  Thinking
Значи определено да започна да търся

# 5
  • Мнения: 212
Използвам къна ваднъж на 3 - 4 месеца и косата ми е доста по-жива, бляскава и подхранена. Доволна съм определено. newsm10
Добре, а какъв вид къна използваш  Thinking
Значи определено да започна да търся
  Аз пробвах преди няколко седмици натурална индийска на "Агива".Има и безцветна,но тя е по-скоро за компреси и  за третиране на чупливи и слаби нокти.В кутийката има рецепти.А на мен определено ми се отрази забележително.Но която и марка де избереш-гледай съдържанието да е зелено на цвят!

# 6
  • Мнения: 152
Веднъж съм пробвала с чесъна и не бих повторила повече. Мирише ужасно, няма измиване, цяло лято ми мириса косата и особено когато се намокри, а когато отидох на море имах чувството че ще умра от силната миризма и не само аз, а и околните  Embarassed

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Само отчети, че къната, както подхранва добре косата, след нея боя НЕ хваща. И не хваща, докато не израсте къносаната коса.

# 8
  • Мнения: 113
Веднъж съм пробвала с чесъна и не бих повторила повече. Мирише ужасно, няма измиване, цяло лято ми мириса косата и особено когато се намокри, а когато отидох на море имах чувството че ще умра от силната миризма и не само аз, а и околните  Embarassed
ти направо ме отчая  Shocked
вярно, че мирише като се намокри, но чак пък толкова дълго, мислех, че след 1 седмица ще падне  #Crazy

# 9
  • Мнения: 6 315
Аз използвам къна от години. Преди ми бяха дали промишлено количество индийска къна за износ към Саудитска Арабия. Сега продават и тук такава - в индийските магазини. Натуралната къна е червена, другото не е точно къна, т.е. не съдържа растението къна Simple Smile. Черната е с индиго, а пък безцветната - с някакво друго растение.

Аз слагам къната според указанията на кутийките, но добавям и малко зехтин и оцет Simple Smile. Доволна съм!

# 10
  • Мнения: 5 475
Аз бих ти препоръчала няколко маски за коса :

1)
1 ампула ПРОГЕСТЕРОН(купува се от аптеките)
20-30мл рициново масло
1 жълтък
1 супена лъжица кисело мляко

Начин на прилагане:
Сместа се нанася по цялата дължина на косъма включително и корените.
Трябва да престои с плик или шапка за баня поне 2 часа.

2)
Рициново масло(ако сте с дълга коса,цялото шише,а ако сте с къса половината)
витамин А
1с.л.алкохол(без значение)
1жълтък

Начин на прилагане:
Маже се на току- що измита коса, втрива се добре в корените предимно и се задушава.
Оставя се да действа 2h и се измива обилно със шампоан.

или

3) Затопли 10мл зехтин, раздели косата и с помощта на четка нанеси зехтина.
Разреши косата, за да се  разпредели зехтина равномерно по цялата коса.
Покрий главата с найлонова шапчица.
Остави маската 15-30 минути.
Ако косата е много изтощена може да оставиш маската на главата за една нощ.

При мен  след около месец прилагане 3 пъти седмично ,косата се възстанови напълно!
 Успех!  Peace


# 11
  • Мнения: 113
Аз използвам къна от години. Преди ми бяха дали промишлено количество индийска къна за износ към Саудитска Арабия. Сега продават и тук такава - в индийските магазини. Натуралната къна е червена, другото не е точно къна, т.е. не съдържа растението къна Simple Smile. Черната е с индиго, а пък безцветната - с някакво друго растение.

Аз слагам къната според указанията на кутийките, но добавям и малко зехтин и оцет Simple Smile. Доволна съм!
Малко ме е страх да си купя от индийските магазини  Thinking не знам до колко са истински

# 12
  • Мнения: 113
Аз бих ти препоръчала няколко маски за коса :

Благодаря ти много за маските, но аз вече пробвах с няколко и  Rolling Eyes не помагат, а съм доста отчаяна. Затова с чесън  Whistling обаче не мога сега да се преборя с миризмата . Дано къната свърши работа  ooooh!

# 13
  • Мнения: 1 243
Аз използвам къната на Eagle,мисля че тя е най-безвредна.поне така съм чувала! От тази на арома ми излезе много пърхут,макар че цвета се запази много дълго!

# 14
  • Мнения: 1 243
Аз бих ти препоръчала няколко маски за коса :

1)
1 ампула ПРОГЕСТЕРОН(купува се от аптеките)
20-30мл рициново масло
1 жълтък
1 супена лъжица кисело мляко




Можеш ли да ми кажеш дали скоро си виждала ПРОГЕСТЕРОН в аптеките??? Аз го търсих,но ми казаха,че е спрян от производство в БГ,имало го по аптеките в Турция... ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт