следродилна депресия?

  • 1 305
  • 22
  •   1
Отговори
Здравейте мами! Дойде и моят ред да се похваля със синеокия ми син, когото родих миналата седмица! Неочаквано за мен от тогава постоянно ми се плаче безпричинно. Моля кажете ми дали и на някоя от вас се е случвало същото и има ли начин да ми мине по-бързо? Благодаря предварително за съветите.

# 1
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
честито бебче   bouquet  да да точно така това си е нормално нещо през което минах и аз ... непрекъсната плачех ей така без нищо точно по това време около седмица след раждането ... хормоните се наместват Grinning ... не се притеснявай  Grinning

# 2
  • Мнения: 2 047
  Да, следродилната те е хванала. Аз пък ревях от умиление през първите седмици, само като погледнех към бебето.  Crazy Мина от само себе си. Особено като се посъбра повечко умора и мислех само за сън в един момент и хич не ми беше до реване.

  Честит синеочко!

# 3
  • Мнения: 4 806
преди всичко - честито бебче, да ти е жив и здрав Simple Smile

това са хормони и не съм сигурна, дали това е точно следродилна депресия. Минава, кога по - бързо, кога по - бавно (и депресия да е)...
Аз само веднъж се разплаках на втория ден от изписването - четях едно от списанията за бременност и бебета и просто заплаках. Това беше...
А като лек - радвай се на живота, особено на новия ---- знаеш ли колко бързо минава времето понякога и после ти се иска да ги върнеш тези най-сладки мигове Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 975
Честито бебче newsm51, да ви е живо и здраво и много да ви радва. Значи това ме очаква след раждането - плач, или не при всички е така newsm78

# 5
  • Мнения: 1 272
Първо, Честито синеоко бебче!
Май доста "нови" мами преминават през такъв етап. Лекът е повече свободно време за теб и бебо - почивка.

# 6
  • Мнения: 135
Честито бебе да слушка мама много.
И аз бях така,но когато започнах малко по-малко да излизъм се оправих.Малко търпение и ще си ОК

# 7
  • София, Западен парк
  • Мнения: 295
Честито бебче! Да ти е живо и здраво!
Следродилната депресия я има /не е само по книгите/ и това е нещо, което не зависи от теб.
През този период поне аз бях  много уязвима, имай го пред вид като червена лампичка. /В смисъл да не позволяваш на недобронамерени хора да се възползват/.

# 8
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Честито бебенце!

И аз бая си поплаквах, и някакси много черногледа и песимистична бях, но се оправих!

Не се безспокой, ще отмине, това е често явление при родилките!

# 9
  • Мнения: 4 668
Честито бебенце !   bouquet  Да Ви е жив и здрав !
Ще се оправиш , нормално е ! Аз не ревях много , ама ужасно се бях смотала и все ми беше криво и се карах с мъжа ми ...  Sad абе , много гадно , ама минава . Повечко разходки с бебо , по - малко мисли за пране , чистене и готвене - не може всичко да е перфектно в крайна сметка . Когато можеш си почивай и така , ще отмине този период !

# 10
  • Мнения: 5 391
Честито бебче!  bouquet
Честито бебе да слушка мама много.
И аз бях така,но когато започнах малко по-малко да излизъм се оправих.Малко търпение и ще си ОК
  Peace

# 11
  • Мнения: 35 891
първия път се вживявах, втория път нямах време за депресия

# 12
  • Мнения: 2 431
Честито бебче, да папка много и да плачка малко!
Успокой се, това не е следродилна депресия, просто си превъзбудена от емоции и хормоните ти се наместват. За депресия можеш да говориш след няколко месеца - в един момент ще ти докривее от домашното еднообразие, от изплютите пюренца и размазаните кашички, но не е страшно. Важното е бебче да е добре.

# 13
  • Мнения: 962
честита рожба   bouquet да ви е жива,здрава и мн да ви радва!   bouquet
Това е нормална реакция на организма,и аз съм така но гледам да се владея и да си мисля все хубави неща!Успех със борбата с депресията!  Peace

# 14
ha 4estito i ot men! da e jiv i zdrav uinaka i da te radva mnogo.
6to se otbasq da depesiqta vsi4ki minavame prez neq ama nqkoi se pravqt na ludi i ne si priznavat. to e neminuemo. moita prote4e prez nqkolko etapa. parvo pla4eh ot radost i oblek4enie, posle - ot ot4aqnie, 4e nqma da se opravq s tova revq6to varzop4e, nakraq si misleh 4e pove4e nqma da imam sobstven jivot i 4e semeistvoto mi se razpada. v kraina smetka vsi4ko otmina no mi be6e dosta trudno. nai mnogo mi pomogna liubimiq saprug, koito vse me uspokoqva6e. ne se trevoji dopalnitelno vsi4ko 6te OK samo o6te malko iztarpi ;o))))))

Общи условия

Активация на акаунт