Гледай бебето, не кантара - "обратен" проблем

  • 1 007
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 169
Здравейте, кърмещи мами Simple Smile

Детето ми е на месец и половина и сме само на кърма още от болницата. Храня на поискване, колкото често и по колкото иска детенце. Кърменето ми доставя страхотно удоволствие, здрави сме и двете...

Проблемът ми е, че... Ани порастна като че ли твърде много, поне според "общоприетото средностатистическо"  Confused.   Роди се 3 кг, 48 см. Изписаха я пак 3 кг. 30 дни след изписването беше вече 4.550 кг и 54 см  Shocked. Педито каза да опитам да намаля храненията до 5, тоест без едно (все пак ме успокои, че няма нищо фатално, ако не се получи). Опитах вчера, дадох около 50 мл вода преди да й дам да суче, но тя се събуди гладна пак след половин час и си дояде. Само да уточня, че в нито един от двата рода няма нито баскетболисти, нито сумисти  Laughing  всички сме фини и стройни (и скромни)  Mr. Green

Четох статията "Гледай бебето, не кантара", но там пише преди всичко за бебета под нормата. Ще съм благодарна за линкове към статии, обсъждащи моя проблем.

Предварително благодаря
 Hug

Последна редакция: ср, 21 юни 2006, 16:02 от lale

# 1
  • София
  • Мнения: 3 648
Боже, аз храня сигурно по 8 пъти на ден / вече спрях да ги броя / а ти се притесняваш за шест! Мисля да не си мъчиш детето и да разчитаи повече на неговата преценка! виж по- долу какви са ни измерванията до сега - храним се на поискване, включително и нощем!

# 2
  • Мнения: 941
мисля че вие нямате никакъв проблем ами обратното,
кърмените бебета първите няколко месеца дърпак по бързо на кила, ние бяхме същите и сега сме пухкави и ниски все още но това е докато проходят после си отслабват
ние на 2месеца бяхме над 6кила а се роди горе долу с вашите мерки
кърми си бебчо и бъди сигурна че то си поема колкото му е необходимо и няма да стане дебело, трябва да се обръща внимание ако го хранис с АМ, но след като се кърмите нямате никакъв проблем
продължавай да си кърмиш на поискване, и бъди спокойна, бебчо си е в нормата

# 3
  • Мнения: 169
Ето снимки на детенце от вчера, в... хммм... подходящ ракурс  Mr. Green




Особено едната  Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 3 648
Пу,пу, да ти е живо и здраво!

# 5
  • Мнения: 4 915
Не се правят диети на бебета, изцяло на кърма. Познавам кърмачета, дръпнали по 1,5 - 2 кила първият месец-два, след това нещата се нормализираха. От кърмата няма да затлъстее, нито ще хване рахит, нито нещо подобно...

Мариела първите три месеца качваше по кило /роди се 2700 г/, ама сега като я гледаш, не е прасенце, нали?

Нормално е да се качва бързо в началото, както е нормално някои пък да не качват много-много първите седмици.

Имай предвид за сантиметрите и килограмите - може да не са го измерили правилно или в болницата, или на консултацията, или да има отклонения в различните кантари, и оттам да има разлика. Вижте на следващата консултация как се движите...

Но според мен няма място за притеснения! Да ти е живо и здраво детенцето!  Simple Smile

# 6
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Виж нашите мерки и хич да не ти пука. Доки се караше в началото, но като видя, че не си го слагам-спря Mr. Green
родена-3500/50; 1 мес-4800/56,5; 2 мес-5950/60; 3 мес-6900/62,5; 4 мес-7800/64,5; 5 мес-8500/66,5; 6 мес-9100/70,5; 7 мес-9200/71,5
Какви диети, какво чудо!

# 7
  • Мнения: 1 030
Изписаха ни 2,465, след 1 месец - 4,000 станахме. И аз храня на поискване, но поне 7-8 пъти /а напослесък, понеже ни мъчат колики суче по няколко часа - като започне от обяд - та до 7-8 вечерта понякога...Не ме питай как съм - тъкмо да я оставя на леглото - и се събужда и пак отначало...Нощно време към 3 обикновено яде, към 5-6 сутринта - пак. И поне 5 пъти на ден ака.
Докторката не ни се кара за наддаването - каза,че слънцето предотвратява рахита, кърмата също.
Не виждам поводи за притеснение, по-скоро това е радостно

# 8
  • Мнения: 288
Не се притеснявай! И ние на втория месец наддадохме 1,5 кг, акушерката малко се скара, но педито каза - давай вигантол и не се притеснявай! Храни си я на поискване, тя си знае колко да яде! Все пак е бебе на месец и половина - малко е за 5 хранения, поне според мен.  Rolling Eyes  Така че, продължавайте в същия дух! Дай боже да ви е здрава бузаната!  Hug

# 9
  • Мнения: 804
Да ти е жива и здрава
шишкаланката Анна!

 Хич не се тревожи, много и е сладко шкембенцето! Joy Само може да те радва, че наддава!

# 10
  • Мнения: 4 629
не мисля, че имате проблем. какво като бебето наддава повече от "общоприетото"?. Различно е детето. Според мен няма нужда да намаляваш кърменията. Все пак не е някой затлъстял възрастен  Wink

# 11
  • Мнения: 1 559
  Гледай бебето, а не кантара независимо дали е под или над "нормата". Средностатистическо бебе не съществува, освен това бебетата нарастват скокообразно - един месец две кила, следващия половин, та така Grinning Бебка е много сладичка - да ти е жива и здрава и дълго, дълго да се кърмите - все с удоволствие! Grinning
   Моят дребос наддаваше по 1,500-1,700 първите 3 месеца. Педиатърката ни настояваше да му давам нощем вода и да ограничавам престоя му на гърда и през деня. Разбира се, не я послушах и след време беб самичък започна да наддава по по-мъничко, че как ще го мъкна иначе Mr. Green Сега е доста едричък, но пък подвижен и не се спира. Случайно ти и/или мъжът ти да сте били едри бебета (не е задължително в последствие да сте останали едри)?
    Бъди спокойна и си кърми винаги когато бебка поиска. А водичката може с чиста съвест да я махнеш Wink

# 12
Не се притеснявай, даже напротив. Първият месец наддадохме 1.5 и добре, че беше така, защото третия и четвъртия качвахме само по 500гр. Не ограничавай бебко, той расте интензивно и има нужда от млекце. Grinning

# 13
  • Мнения: 2 085
лале, не им се шашкай на лекарските приказки Peace Да ти е жива и здрава малката пухкавелка, не съм чувала за затлъстяло кърмено бебе

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Нека да си качва толкова, колкото природата е решила... Ако сега наддава по повече... След това пък ще изостане малко и ще компенсира бързото израстване през първите месеци... Изобщо не й се притеснявай... И не слушай педита... Не разредявай кърменията... Ти сама си се насочила към кърменето на поискване... По-добро от това няма...

Общи условия

Активация на акаунт