Шубе - помагайте!

  • 3 843
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 217
Такаааа, част от работата ми е свързана с презентации пред клиенти. Но! Аз съм хипер, ултра, мега стеснителна, притеснитела и да си го кажем направо - смотана, когато въпроса опре до публична реч. (Напук на 10-те ми години като журналист).
Дайте, мили хора, някакви техники за отпускане. Идиотско е, когато си направил сам презентацията, да се запрепъваш, като че за пръв път виждаш документа. Адът става пълен, когато мина на английски. Мамка му, имам 82% на GRE, а хората остават с впечетление, че не мога да си сричам дори името.
Направо полудявам. Утре имам събитие, а вече втора нощ се будя от кошмари, които се въртят главно около това, че заставам пред хората и не мога да си отворя устата...
 Close

# 1
  • София
  • Мнения: 6 743
Олеее, това лекува ли се  newsm78
Пий едно за отскок или пък капки от мента, глог и валерян  Peace
Стискам ти палци   bouquet

# 2
  • Мнения: 4 806
не е лек проблема, за който трябва да се намери решение за утре сутрин...

най-експресното решение е: да си зададеш въпроса "А какво е най-лошото, което може да се случи?" Обикновено не са страшни нещата.

иначе, в по - дълга перспектива, те съветвам да почетеш книги за НЛП (невро лингвистично програмиране) Отскоро ги има и на български. Там има техники за справяне с подобни ситуации. В случая, обаче времето е малко.
А, и още нещо - ние сме с теб

# 3
  • Мнения: 4 371
Изпий една чаша уиски и си готова Wink

# 4
  • софия
  • Мнения: 4 985
щом си  стеснителна няма как да ти кажа "хич да не ти пука..." Mr. Greenвъпреки че това е рецептата...
 аз в такива ситуации някак си успявам да си вляза в ролята супер нахакано и смело.Изкарвам невероятно поведение и адекватност,случвало се е да ме затапват със въпроси за които не съм се и сещала но пък винаги съм била подготвена много с темата си така че един изненадващ отговор не ми е бил проблем-някак си съм цар на обаянието и силата в такива моменти. bowuuПосле ако гледам запис или пък някой ми каже за нещо дето съм казала и колко "върха е било" нищо не помня .Просто е -все едно не съм аз Wink .Аз съм човекът който знае всиччко и изнася презентацията-постарала съм се ,научила съм ,мога.Това е рецептата-хич да не ти пука

# 5
  • Мнения: 217
Олеее, това лекува ли се  newsm78
Пий едно за отскок или пък капки от мента, глог и валерян  Peace
Стискам ти палци   bouquet

Да, и аз си мислех да му ударя едно малко.... в 7 сутринта. Проблемът е, че не нося дори на минимални количества твърд алкохол, а от виното зверски ми се доспива... Не знам какъв ще е ефекта. Имам някакво билково хапче, наречено "Невролакс"... Ще взема да го пробвам.  Hug

# 6
  • Мнения: 217
не е лек проблема, за който трябва да се намери решение за утре сутрин...

най-експресното решение е: да си зададеш въпроса "А какво е най-лошото, което може да се случи?" Обикновено не са страшни нещата.

иначе, в по - дълга перспектива, те съветвам да почетеш книги за НЛП (невро лингвистично програмиране) Отскоро ги има и на български. Там има техники за справяне с подобни ситуации. В случая, обаче времето е малко.
А, и още нещо - ние сме с теб


Честно казано, най-лошото, което може да се случи (освен да отида фиркана на презентацията), е да се изложа пред шефа, който утре ще бъде с нас. Човекът проявява завиден толеранс и търпение, щото ме знае, че съм от работните, но не особено изявяващите се пчелички, но въпреки това, не престава да ми гласува доверие, въпреки, че вижда, че е малко вероятно да стана "по-отворена" на скромната възраст 30 години...
Иначе, ще поразровя за книги с препоръчаната тематика. Аз от два месеца ходя на speaking club, но уви, без особен резултат  Sad
10х Simple Smile

# 7
  • Мнения: 217
Изпий една чаша уиски и си готова Wink

Наздраве!!!! Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 217
щом си  стеснителна няма как да ти кажа "хич да не ти пука..." Mr. Greenвъпреки че това е рецептата...
 аз в такива ситуации някак си успявам да си вляза в ролята супер нахакано и смело.Изкарвам невероятно поведение и адекватност,случвало се е да ме затапват със въпроси за които не съм се и сещала но пък винаги съм била подготвена много с темата си така че един изненадващ отговор не ми е бил проблем-някак си съм цар на обаянието и силата в такива моменти. bowuuПосле ако гледам запис или пък някой ми каже за нещо дето съм казала и колко "върха е било" нищо не помня .Просто е -все едно не съм аз Wink .Аз съм човекът който знае всиччко и изнася презентацията-постарала съм се ,научила съм ,мога.Това е рецептата-хич да не ти пука

Абсолютно точен подход. Само дето, мамка му, на мен много ми личи, че ми пука... Баси, трябваше да си намеря друга кариера, хич не ме бива за продавач на интелектуални продукти, и туй то!  Tired

# 9
  • Мнения: 4 806
и така, след като шефа знае и търпи, значи няма страшно Simple Smile

пожелавам ти успех утре
просто да не ти пука
виж какво съветват специалистите по НЛП (казват му псукане на котви) - намисляш си някакъв момент от миналото, когато си се чувствала уверено или добре - т.е. така, както би искала да се чувстваш при презентацията. След това си го представяш с пълни подробности, изживяваш го наново. Докато се занимаваш с това "пускаш котва" - това е действие или изречение, което трябва да извършиш тогава, когато е необходимо (например стискане на пръсти, определена мелодия, но е желателно да използваш такъв, който най-много ти подхожда, т.е. ако си музикална с мелодията е по - добре)...
Упражняваш това няколко пъти (до утре нямаш много време, съжалявам)
и като дойде момента - задействаш ктовата - правиш действието или каквото там си си намислила. Би трябвало по този начин да постигнеш нужното състояние.
Съжалявам, ако звучи объркано, но нямам за повече време

Пожелавам ти успех Simple Smile каквото и да се случи - всъщност няма страшно

# 10
  • Мнения: 2 040
Кажи си: Мечка страх, мене не ...  Naughty Laughing
Аз на твое място - едно за отскок и съм пълен непукист ... но аз по принцип съм си такава, така че питието е само оправдание  Embarassed Laughing

# 11
  • Мнения: 217
и така, след като шефа знае и търпи, значи няма страшно Simple Smile

пожелавам ти успех утре
просто да не ти пука
виж какво съветват специалистите по НЛП (казват му псукане на котви) - намисляш си някакъв момент от миналото, когато си се чувствала уверено или добре - т.е. така, както би искала да се чувстваш при презентацията. След това си го представяш с пълни подробности, изживяваш го наново. Докато се занимаваш с това "пускаш котва" - това е действие или изречение, което трябва да извършиш тогава, когато е необходимо (например стискане на пръсти, определена мелодия, но е желателно да използваш такъв, който най-много ти подхожда, т.е. ако си музикална с мелодията е по - добре)...
Упражняваш това няколко пъти (до утре нямаш много време, съжалявам)
и като дойде момента - задействаш ктовата - правиш действието или каквото там си си намислила. Би трябвало по този начин да постигнеш нужното състояние.
Съжалявам, ако звучи объркано, но нямам за повече време

Пожелавам ти успех Simple Smile каквото и да се случи - всъщност няма страшно

Това ще си го принт-на и утре ще го изчета докато психясвам преди срещата  Hug

# 12
  • Мнения: 217
Кажи си: Мечка страх, мене не ...  Naughty Laughing
Аз на твое място - едно за отскок и съм пълен непукист ... но аз по принцип съм си такава, така че питието е само оправдание  Embarassed Laughing
[/quo

Айде още веднъж наздраве по случая!

# 13
  • Мнения: 7 091
Това се преодолява най-вече с практика, но има и някои трикове Wink.
Най-голямата аудитория, пред която съм говорила беше 1500 човека, но беше на български, никога обаче няма да забравя когато водих лекции на английски първия път пред 150 човека Wink.
Съвет от мен- напиши си каквото ще говориш, прочети го няколко пъти. После извади най-важните моменти като опорни точки и си ги разпечатай с по-голям шрифт. Опитай се да говориш по тях без да се питваш да си "спомняш" целия текст от първата ти чернова.
Това е много важно! Опитваш ли се да си спомниш" как беше" ще объркаш нещо. По-добре опорни точки или изречения и по тях говориш в момента.
Другото нещо- точно преди да започнеш да говориш като погледнеш хората, пред които ще говориш чувството е, че аудиторията е просто огромна Wink независимо дали са 5 или 500 човека Simple Smile. Представи си как биха изглеждали по бельо. Simple Smile Много помага Simple Smile.
Успех!

Последна редакция: ср, 21 юни 2006, 20:50 от Tandoori

# 14
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Мила Ефа, аз мога само да ти съчувствам.  Embarassed Болезнено стеснителна съм, а се налага да се показвам и приказвам, какво да кажа -бера душа през цялото време.  Laughing
А на английски загубвам и ума, и дума. Абе, страшна работа... Rolling Eyes
Стискам палци! Hug

Общи условия

Активация на акаунт