болна мама и кърмене

  • 567
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 636
Уж знам, ама да питам все пак. Значи днес вдигнах висока темп, болки в гърлото, няма ми го гласа и т.н. Кърмя си я, но взех нурофен и локален антибиотик, на който пише, че може да се приема от бременни и кърмачки. Сигурно ще продължа с ефералган, щото като се зная темп няма да спадне, преди да се разрази буря. Нещо неправилно правя ли?

# 1
  • Мнения: 982
аз бях болна преди 2 седмици.3 дни имах температура и пих парацетамол,на 5-ия се оправих.Не се наложи друго лечение.Изброените действия са консултирани с лекар.не си ли избързала и по чий съвет.

# 2
  • Мнения: 1 559
   По отношение на кърменето, знаеш, действаш правилно Grinning Бебка приема с кърмата антитела срещу конкретния болестотворен агент и дори и да се зарази,ще изкара болестта по-леко. Ако има нещо неправилно, това е лечението, което си предприела. В случай,че се касае за нещо вирусно, напразно пиеш антибиотика. Самоназначаването на антибиотици не е добра идея, хубаво е да се посъветваш с лекар преди да посегнеш към хаповете Wink
    Бързо оздравяване!

# 3
  • Мнения: 636
Уф, може и да избързах. Ама нали съм супер кекава, реших да взема спешни мерки, че не се знае до къде ще стигна. Антибиотикът е спрей, Биопарокс, пръска се в гърлото. Докато бях бременна се лекувах с него. За вируса си права, МамаЕли, как не се сетих. Embarassed Утре ще ида на лекар, ако положението е лошо. Благодаря ви момичета.  bouquet

# 4
  • Мнения: 559
Аз също се разболях от някакав грип когато беба беше на 1 месец.Пръсках си БИОПАРОКС в гърлото и носа /може да се взема от бременни и кърмачки/ и си слагах маска като се занимавах с беба. След няколко дни се оправих,а беба не се разболя. Бързо оздравяване  bouquet

# 5
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И аз боледувах, когато бебка беше на месец. И върек всички предпазни  средства, тя се разболя. Но аз вече имах най-доброто лекарство за нея - кърмата, и тя оздравя за 24 часа. Кърми си я, но се консултирай с лекар за твоето лечение.

# 6
  • Мнения: 8 917
   По отношение на кърменето, знаеш, действаш правилно Grinning Бебка приема с кърмата антитела срещу конкретния болестотворен агент и дори и да се зарази,ще изкара болестта по-леко.
Peace
Бързо оздравяване Peace

# 7
  • Мнения: 3 521
Аz бях 4 дни с 38 грдуса, когато беба беше на 2 и половина месеца...педито ми каzа да пия парацетамол само, ако вдигна над 38,5_39 и не ми падне 5_6 часа...zа гърлото смучех таблетки ISLA(с ислански мъх), лимони, чай, мед..яко гъргари със сода, zащото имах и налепи и се оправих. Бебето не го целувах и го кърмех с марля на устата(моята Wink) и не се раzболя. Бърzо оzдравяване.

# 8
  • Мнения: 636
Мамчета, лекарят не можа да ме види, но по телефона му описах всичко и ми каза да пия Сумамед. Знаете ли нещо за това лекарство, някоя от вас приемала ли го е. Казах му, че кърмя.

# 9
  • Мнения: 1 559
    Има един сайт за проверка   на лекарствата дали са съвместими с кърменето, ама мъжът ми не знам какво е правил на компа, но половината ми безценно инфо е затрито, вкл и файлчето с полезни сайтове Twisted Evil Дано да се включи някоя мама, която го знае Praynig Каква е активната съставка на Сумамед? Мога да го проверя в "Книга за кърменето" евентуално.
    Бързо оздравяване! Grinning

# 10
  • Мнения: 1 586
Сумамед е антибиотик, генеричното у име е Azithromycin. По-добре хич не бързай с него, особено като е изписан потелефона  Close
Иначе се счита за съвместим с кърменето.
Тук може д аси проверяваш лекарствата:
http://www.e-lactancia.org/asp/consulta_producto2.asp

# 11
  • Мнения: 48
Ето го сайта:

http://www.e-lactancia.org/asp/consulta_producto2.asp

Не съм проверявала Сумамеда, защото и аз не му знам основната съставка. Това не беше ли антибиотик.

Аз бях болна когато бебо беше на 3 месеца с температура над 38С. Моя лекар ми исписа само парацетамол и нещо за смукане, ама номера не мина. Педито ми каза да не кърмя с температура над 38С (за което в момента бих поспорила), ама аз докато му се обадя вече бях кърмила 3 пъти. След това давах АМ (поне пет хранения) и после пак кърма. Въпреки опасенията му че бебо със сигурност е заразен за мое щастие това не стана.
Наложи се обаче да пия Оспамокс и то поне 5 дена.

# 12
  • Мнения: 636
Благодаря за сайта  bouquet. Много е полезен. Наистина пише, че нивото на риска е нулево за Сумамеда, но засега няма да го пия. Ще видим утре как съм. Продължавам да си я кърмя. Малката пък в тая жега реши, че не иска НИЩО друго освен кърма. И водичка съвсем малко пие. Дано не я заразя Praynig И от температурата кърмата ми сякаш понамаля, потя се и така. Ужас. Пазете се. Тая болест ми дойде изневиделица. Нито съм контактувала с болни, нито  на течение съм стояла, мистерия. Е, изпих две глътчици студена бира, но чак пък от толкова newsm78

Общи условия

Активация на акаунт