Стряска се !

  • 831
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте!

Става въпрос за малката ми сестра,която е на 2 месеца!Днес беше нещо страшно,много често се стряскаше както в съня си така и когато е будна!Както си седи и изведнъж протяга ръце назад като простреляна и започва страшен рев!Но вземем ли я в ръце бързо се успокоява!Ходихме на ехограф да и снима главичката и всичко е Супер!Предписаха и някакви прахчета да пие през 8 часа незнам тачно какви са!Моля кажете дали сте имали такива случаи защо се притесняваме много!

.........след като пи една доза от тези прахчета е по добре!трябва да я наблюдаваме 24 часа !
Благодаряна всички предварително!

# 1
  • Мнения: 398
Mоето дете се стряшкаше до към 6-тия месец, но само на сън, даже сме имали няколко тежки нощи през които се е стряскал, през няколко минути. Буден нямам спомени да се е тряпкал. Предполагам, че ще го израсте детенцето.

# 2
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Може би ще ме опрекнат но това е признак на рахит посъветвайте се със педиатърл

# 3
А може ли да е от ваксините нещо!Вчера и биха ДТК! Confused

# 4
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
А може ли да е от ваксините нещо!Вчера и биха ДТК! Confused
На този въпрос най добре най може да ти отговори Birdie така че обърни се към него ще ти даде много точна и подробна информация.

# 5
  • Мнения: 742
Знам че много ще ме опрекнат, но може и да е от уроки или нещо да се е уплашила.На нас ни помагаше една бабина дивотия.В една купичка пълниш хладка вода и с ръка прекарваш струика вода през бравата на врата три пъти, посли измиваш очите на бебчето също три пъти. Това е дори и дане ви помогне няма да ви навреди.
 Дано не е нищо сериозно.

# 6
  • Мнения: 314
Може би ще ме опрекнат но това е признак на рахит посъветвайте се със педиатърл
И на мен така ми каза ПЕДИАТЪР. Но само по себе си стряскането не може да е симтом за рахит.

# 7
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И на мен първата мисъл ми беше за рахит.
Какви са тези прахчета, лекарите какво казват?

# 8
Значи прахчетата са Диазепам,детето е значително по добре.Пише че било нормално до 3 месеца да прави такива неща! Wink

# 9
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Дано се оправи бебчето!

# 10
  • Мнения: 398
Kakто писах и в горния си постинг, моето дете се тряпкаше до към 6-тия месец, и със сигурност няма рахит.

# 11
  • София
  • Мнения: 410
А може ли да е от ваксините нещо!Вчера и биха ДТК! Confused
Здравей!
А преди да й бият ваксина стряскала ли се е така?
Понеже моето отношение към ваксините е доста негативно, то съм склонна да мисля, че състоянието на сестра ви има връзка с ДТК-то. Дано да не е така.

Ето какво пише на листовката на ваксината.
Нежелани лекарствени реакции:
На мястото на инжектиране на ваксината биха могли да възникнат локални реакции като болка, зачервяване, лека подутина и да има повишение на температурата, което минава за 1-2 дни.
Свръхчувствителност към някоя от съставките на ваксината или свръхчувствителност при предишно прилагане на ваксини, съдържащи дифтерийна, тетанична или коклюшна съставка.
Неврологични увреждания: епилепсия, детска церебрална парализа.
Силно изразени реакции към предшестваща доза ваксина, съдържаща коклюшна съставка - повишена телесна температута над 39.5 С (аксиларна) или над 40.0 С (ректална) без да е установена друга причина; колапс или шок; непрекъснат плач за повече от 3 часа; енцефалопатия в първите 7 дни (гърчове, промени в съзнанието, неврологични прояви) без да има друга причина.


Има много информация за плюсовете и минусите на ваксините. Прочети, ако се съмняваш във ваксината.

Как е сестра ти сега?
Пожелавам й да не е нещо сериозно и скоро да се оправи  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 630
Значи прахчетата са Диазепам,детето е значително по добре.Пише че било нормално до 3 месеца да прави такива неща! Wink
Ако е нормално, защо тогава бързат да дават Диазепам? Нещо, не ми стана ясно. Да не би да става въпрос за нормалните първични поведения на новороденото. "Стряскането", което се изразява в трепкане и повдигане н ръцете е нормално до определена възраст и сред това отшумява. Виж Тук и отново попитайте лекаря. Не може на бебе толкова лесно да се изписва лекарство от такъв тип.

# 13
Ами не е имало проблем скоро!Вече не се стряска толкова често даже днес е много спокойна!

# 14
  • Мнения: 3 457
и ние така се стряскаме,лекарката каза че няма нищо страшно Peace

Общи условия

Активация на акаунт