На 3год. и не казва за пишането!

  • 1 174
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14 133
Има ли някой друг, като моя синковец??? Махнали сме дневният памперс преди 3мес., но засега е казал точно два пъти и никакво развитие по въпроса. Много съм притеснена, защото тръгваме на градина в началото на август, а там няма слагане по час на гърне

# 1
  • София
  • Мнения: 1 352
Като тръгне на градина ще се засрами от другите деца и ще спре да пишка в гащите. Наистина там няма слагане на гърне - на който когато му се допишка отива сам в тоалетната. Като му се присмеят два пъти децата ще видиш как ще се реши проблема от само себе си.
Успех.

# 2
  • Мнения: 14 133
Дано. Ама те и на площадката всички негови връстничета, та и двегодишни казват.Не виждам да се засрамил.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не е "узрял" явно още Алекс и затова не казва. Дай му още време.

# 4
  • Мнения: 294
Според мен трябва да "потренирате" преди градината, защото "като се засрами" може да стане проблем (зависи колко е чуствително детето), поради който да не иска да ходи на ДГ. Питай го често дали му се пишка и го изпишквай за да му създадеш рефлекс. Успех! Hug

# 5
  • Мнения: 14 133
Дано да "узрее" наистина до градината, че да не се задълбочи проблема от засрамването... Благодаря за окуражаването, все пак.

# 6
  • Мнения: 1 425
Особенно в градината децата гледат едно от друго всичко и започват да правят неща ,които другите деца правят/включително и пишането/.Да не казвам какви други неща научават..... Embarassed
Изобщо не се притеснявай според мен и най-вече не показвай на детето че се притесняваш и всичко ще си дойде на мястото .Просто малко търпение.Успех!!!

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Писах ти на лични
Успех   bouquet

# 8
  • Мнения: 1 117
Казваш преди 3 месеца сте махнали памперса - мисля че по скоро още не е свикнал ,че не трябва да пишка в гащите. По-често го питай дали му се пиша. Иначе в градината може наистина да се задълбочи проблема , както са ти писали мамчетата Laughing
Успех  Stop,

# 9
  • Мнения: 14 133
Определено май ми трябва повече търпение!!!

# 10
  • Мнения: 3 537
Да не би късно да си махнала памперсите и за това да е.Просто той си е свикнал с памперси ,било му е по-лесно и сега да му е трудно да свикне че не може да чурка в гащите.Моята вече никакви памперси не иска и когато и се чурка казва"Искаш да чуркаш" Laughing ,а в къщи сама се събува и чурка на гърнето.Мисля си че е въпрос на време и вие да свикнете,само имай търпение. Wink

# 11
  • Мнения: 3 491
Не знам дали "казването" е задължителен етап. И моят големият син на тази възраст не обичаше да казва. Не понасяше и "слагане на гърне". Започна да си пишка направо прав в голямата тоалетна, като набра самочувствие, че може да се справи сам. Но си е такова дете открай време - в някои отношения не дава да му се бъркат. Според мене го обличай поне в началото с гащи, които лесно се смъкват, август е благоприятен месец в това отношение, защото е топло, едни панталонки с ластик вършат добра работа. Не знам какви са правилата в детските градини в България, но ако можеш да отидеш първия ден  с него и да му покажеш как да стигне до тоалетната, няма да е зле. На мене с моя син това ми е било достатъчно, като сме били на непознато място. А пък и още е юни месец, може да се промени детето ти докато тръгне на градина.   

# 12
  • Мнения: 3 537
Ами аз до колкото знам на градина ги вземат при условие че са без памперси и дават знак за гърне. newsm78

# 13
  • Мнения: 14 133
Явно и той не обича да му се бъркаш в нещата. Едната от бъдещите му учителки  при първия ни разговор ми каза, че не е проблем, че още се напишквал. Просто да сме му оставяли повече дрешки за преобуване. Като се сетя за това, малко се поуспокоявам, ама като искам и мойто гардже да казва като другите....

# 14
  • Мнения: 3 491
Ами аз до колкото знам на градина ги вземат при условие че са без памперси и дават знак за гърне. newsm78
Той може да дава знак и без да си казва - моят син започваше например да подскача и тропа нервно с крачета. Като го видех да прави това, му казвах "бягай бързо в тоалетната да пишкаш".

Общи условия

Активация на акаунт