Незнам как да реагирам, какво да правя .............

  • 4 294
  • 45
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 493
Направо съм като гръмната, незнам какво да правя, как да се оправя с детето.
От няколко месеца "бащата" лъже детето, че ще дойде да я види и т.н. Обади се за Рожденният й ден - пита я за подарък и даже я покани да отиде за 1 седмица при него. То - глупачето - забравило какво е било миналия път - как си дойде болна, разтроена и колко време плака след това - се съгласи да ходи при него. Аз не смея да й забраня, за да няма после обратният ефект. Чуват се по телефона вчера и той идва да я вземе за една седмица. Аз излизам от работа тичам багаж да приготвям, детето емоционално се настроило , че отива на гости и т.н. Идва въпросният тип след 1,5 часа закъснение - без подаръка които е обещал на дъщеря си, и ми казва че взима детето за 1 час и после ще ми я върне (след съответните мрънканици, че имал много работа, трябвало ремонт да прави и т.н.). Не ги ли знаеше тези неща преди 4 часа  newsm78 просто не мога да разбера - защо му е да я будалка  newsm78
Детето тръгна с него и след 1 час ми се обажда тя да отида да я прибера, с един такъв глас само дето не е ревнала - каза че от тоалетната на Мак Доналдс ми звъни. Отивам аз да я взема от там, а тя с една ледена каменна физиономия стои до него и мълчи, питам я какво става - тя  "нищо, искам да си ходим", баща й - мрънка - незнам какво й стана, сигурно е разтроена защото не съм и взел подарък за РД.  Аз си взех детето, въздаржах се от коментари по повод интелигентността му и подхода към детето и си тръгнах.
От снощи тя не иска да говори с никого, снощи плака и не ми казва нищо Cry, баща й донесе подарък лед това - тя не поиска да го отвори, стои детенцето ми с такава мъка в очите и нищо не казва - нито какво се е случило, нито нищо. Като я питам отговаря - да, не или нищо.
Направо не знам какво да правя, и друг път е била разочарова и разтроена , но такова нещо не се е случвало. Използвах сумати тактики за да я накарам да ми разкаже , а ма без резултат. Говорих й за всичко което се сетих, че би могло да я е разтроило , но явно не уцелих.  Sad
А не смея да вдигна телефона и да се обадя на ония, защото  #2gunfire #2gunfire #2gunfire .................. после #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Много съм объркана, сигурно и писането ми е такова  Shocked 
Имали тук майки с подобни ситуации, да споделят какво се върти в тези мънички главички и какво ги измъчва .....

# 1
  • Мнения: 1 425
Пий 2 валериана и говори с мъжа си какви ги е наприказвал на детето.

# 2
  • Мнения: 351
Според мен детето е достатъчно голямо , за да се разстрои не само от приказките ами и от случката.
Може би наистина трябва да намериш сили и да поговориш с бащата какво смята да прави занапред.. от думите ти излиза, че срещите с него само разтревожват детето ти. Вярно е , че и той има права, но те не трябва да граничат с тормоза (твоя и на дъщеря ви).

# 3
Консултирай се с добър психолог. Говори и с бащата, като му постави ултиматум - или променя отношението си, или ще направиш необходимото, за да не страда. Смятам, че можеш да заведеш дело, на което да се преразгледат всички обстоятелства и да се ограничат контактите му с детето.

# 4
  • Мнения: 2 863
Мда..... ето и нашия от 3 седмици е заидвал и точно днес си мислех, няма ли да е най-добре да й кажа, че го няма и е заминал, за да не ми мрънка, че иска да ходи при него. Той не може да се организира да я види, а тя за мой ужас, не само не го забравя (дори и 3 месеца да са минали, ами и сякаш си има вътрешен часовник да я подсеща за него:))
Според мен е обидено и разтроено момичето. Страхувам се, че няма как да облекчиш болката от това, че баща й я пренебрегва. Тя е поне достатъчно голяма да й говориш. Опитай се да й обясняваш, че просто има такива хора, които са егоисти, не могат да обичат и да се отдават, но я остави да си го преживее. Не можеш много да й помогнеш, което е най-гадната част. За съжаление не можеш и да го накараш да се държи адекватно с детето, щото ако можеше, нямаше сега това изобщо да го пишем тука:((

# 5
  • In transit
  • Мнения: 11 706
Най-важното е да не го трупаш в себе си, а да му кажеш каквото мислиш за него. Поне аз така постъпвам с "моя". Не му спестявам нищо. Гледам, че детенцето ти е малко по-голямо от моето. Незнам, може би момиченцата са по-чувствителни, но моя даже се подиграва понякога на баща си за различни неща, като стане въпрос. То е и до детето де. Например оня ден като се прибра от баща си, забелязах, че държи нещо в ръка и му казах: " Баща ти да не ти е дал пари??" , а малкия се изсмя и ми каза: "Ти добре ли си? Той да ми даде пари??" Яко нали  Grinning
А моя съвет съвпада с тоя на jun, консултирай се с психолог. Аз го направих скоро и бях доволна да ти кажа, по рисунките на детето определят неговото психическо състояние. Моя се оказа в перфектно такова. И недей да си хабиш нервите заради разни кретени, знам, че е трудно, ама казвам го от опит. Успех мила!  Hug

# 6
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
говори с бащата
остави щерката - не я разпитвай поне днес ... просто бъди до нея  и тя сама ще сподели когао  е готова

# 7
  • София
  • Мнения: 4 493
Мислела съм го въпроса  за психолога - т.е.  по - скоро аз да отида да поговоря как трябва да реагирам към детето в такива ситуации, мисля че само да съм до нея и да я прегръщам - не стига. А баща й няма нужда от психолог той си е направо за освидетелстване и клиника - без право на свиждания  #Cussing out.
Някой да има координати на добър психолог в София?
Явно ще ми трябват - защото тези кризи имам чувството , че се задълбочават  newsm78 даже си мисля дали да не прекратя тотално контактите на детето с тоя идиот.

# 8
  • Мнения: 2 863
Имаше една тема на Luluto, мисля че в "нашите деца" беше... там някой дадте линк с един куп имена и данни за връзка с психолози имаше и някой отзиви, съжалявам, че нямам време сега да го потърся.
За ограничаването на контаките  на бащата с детето- ако можеш да го постигнеш- на този етап и аз бих направила това. Нека стане по-голяма, да може повече да говорите и евентуално да може сама да с еспарвя с подобни ситуации,  но и да ти кажа такива хора, както сама си разбрала не се променят. Един човек, ако  е имал качествата и способността да бъде качествен баща, щеше да остане такъв и след развода....

# 9
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз познавам моя приятелка психолог - нейната колежка работи с деца
казва, че е добра... ако решиш пиши ми на ЛС - но аз не познавам въпросната жена и самата аз не мога да дам мнение...
та ако решиш ми пиши

# 10
  • Мнения: 1 052
Аз също. Има добър опит с деца. ако искаш, на лични.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 493
Сега ми стана ясно, и знаете ли - НЯМАМ НУЖДА ОТ ПСИХОЛОГ ЗА ДЕТЕТО, А ОТ ПУШКА ЗА БАЩАТА за да я използвам ПО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Просто не разбирам, що за "човек" е това, дето се появява след 3 месеца лъгане - взема детето си за 3 часа и му разбива нервите за месеци??? #Cussing out
Ако мъже четат тук нека кажат - това типично "мъжко" ли е? Това нормално ли е?

# 12
  • Мнения: 1 425
...
Ако мъже четат тук нека кажат - това типично "мъжко" ли е? Това нормално ли е?
Не е типично мъжко. И не е нормално.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 493
...
Ако мъже четат тук нека кажат - това типично "мъжко" ли е? Това нормално ли е?
Не е типично мъжко. И не е нормално.
Имах такива подозрения  newsm78 - че не е нормално
А защо тогава наранява така човечето което му е най-малко виновно??? Защо ли питам?

# 14
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
...
Ако мъже четат тук нека кажат - това типично "мъжко" ли е? Това нормално ли е?
Не е типично мъжко. И не е нормално.
Имах такива подозрения  newsm78 - че не е нормално
А защо тогава наранява така човечето което му е най-малко виновно??? Защо ли питам?


ако ти дето имаш дете от този мъж не го познаваш поне малко по-добре от другите - то кой да го разбере?
поне се радвай, че е мъжка тъпота и глупост и егоизъм, ане нещо не дай Бог по-лошо
просто постави ултиматум, чме това е за последен път и ако се случи още веднъж - ще го лишиш от правото да я вижда...

Общи условия

Активация на акаунт