лекарства и кърмене

  • 1 672
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 786
Напоследък един въпрос непрекъснато ме човърка,а именно:Може ли да се пият лекарства,които иначе бебетата и малките деца могат да  пият,а кърмачките не.Например един Проспан - за дете над 1г. е разрешен ,а за кърмачки не.Вики е на 1.8год. и още е кърмя и като дойде ред едно гърло да си лекувам се хващам в чудо.За сега карам на хомеопатични,но не винаги има резултат.И като преминат в кърмата какви може да са последствията - става въпрос само за лекарства които пият и децата.Аз като пия това лекарство и то се смеси с кърмата ,тя отровна ли ще стане???!!! Grinning
Извинете ме за малко объркания ред на мисли,но дано поне е малко е сатнало ясно какъв е проблема.

# 1
  • Мнения: 8 917
Напоследък един въпрос непрекъснато ме човърка,а именно:Може ли да се пият лекарства,които иначе бебетата и малките деца могат да  пият,а кърмачките не.Например един Проспан - за дете над 1г. е разрешен ,а за кърмачки не.Вики е на 1.8год. и още е кърмя и като дойде ред едно гърло да си лекувам се хващам в чудо.За сега карам на хомеопатични,но не винаги има резултат.И като преминат в кърмата какви може да са последствията - става въпрос само за лекарства които пият и децата.Аз като пия това лекарство и то се смеси с кърмата ,тя отровна ли ще стане???!!! Grinning
Извинете ме за малко объркания ред на мисли,но дано поне е малко е сатнало ясно какъв е проблема.
Винаги когато съм чела листовките на лекарствата "бременните, кърмачките и децата до 3 години" са били под една група....не мисля, че има проблем нещо , което е разрешено за детето ти, да е "забранено" за теб newsm78

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Хм... как да ти кажа... под "кърмачки" в листовките на лекарствата едва ли се има предвид кърмачки на деца над 1 год. Wink Нали знаеш каква е средната продължителност на кърменето тук и кърмачка по-често се свързва с родилка, отколкото с майка на ходещо дете  Mr. Green

Не виждам какъв може да бъде проблемът след като дадено лекарство е позволено за прием от дете на възрастта на кърмачето да не може майката да го пие. Освен това никое лекарство не може да премине 100% в кърмата, веществата в него задължително се усвяват в по-голяма и или по-малка степен от организма на майката.

Обаче аз по принцип не съм голям фен на разните сиропи и други химии, с които ни тъпчат лекарите с повод и без повод. На мен специално за гърло много ми помага "Хомеожен". Ако често боледуваш по-добре се обърни към класически хомеопат или пък използвай някои бабешки методи, билки и т.н. вместо да се чудиш ще навредиш ли или не на детето.

# 3
  • Мнения: 171
Аз да използвам темата и да питам кои лекарства могат да се ползват при болезнен мензис? Питам, защото спазмалгон май не може, пък само той ми помагаше преди ...

# 4
  • Мнения: 786
Благодаря на всички,които се включиха.
Jade, питах една магистърка в аптеката и тя ми разви теорията която ти ми обесняваш за това какво масово се разбира под"кърмачки".Често казано доста логика има в това,но все пак ,ще устискам още малко.Аз за гърло пия ФИТОЛАКА 9СН и ако съм сериозна има ефект,ама пусто все го забравям,щото нали трябва да спазваш време преди пиене и т.н.
Мишок,пробвай с ефералган - той е разрешен за кърмачки и е за болки.Друго - намажи се с малко ракия в областта на яйчниците.Загрява и отпуска.Аз преди да родя имах по-силни болки и това ми помагаше.Сега изобщо не усещам ,че ще ми идва или ,че е дошло.Гинеколожката ми каза ,че било нормално.
Успех и повече безболезнени цикли. newsm10

Общи условия

Активация на акаунт