Какво ще кажете за памперсите?

  • 2 605
  • 70
  •   1
Отговори
 И аз като всички съвременни мами мисля да я карам на памперси, но напоследък чух доста противоречиви неща за тях и се обърках Shocked
Казаха ми, че за момченца, а ние сме мъже, дори било опасно, защото притискали тестисите и впоследствие водело до проблеми....
Чували ли сте такива неща?
Вашите бебоци с памперси или пелени изкараха? ooooh!

# 1
  • ГО
  • Мнения: 3 955
За теб съществува ли изобщо някаква дилема дали с памперси или с пелени,защото повечето майки ще ти отговорят-памперси.

# 2
  • Мнения: 46 437
С памперси е още Peace

Не съм чула чак толкова противоположни мнения, влезли са в употреба по света през 1961 г., до сега противниците щяха да разтръбят, ако имаха някакви доказатества.
Основната причина Против е опазването на околната среда, но аз лично не мога да си позволя да я пазя от тях  Tired

С пелени- не бих пробвала, след като има памперси, не знам дали си виждала бебе в пелени, но то си е вечно подгизнало  Crazy

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Ххххмммммммммммм...4е то моя големия син си изкара цели 2 години с памперси ( доста дълго  Embarassed ) ама нищо си му няма. В на4алото пробвах с пелени и се побърках от смени , щото бебо пишка и докато спи  Shocked . Нито да го оставиш мокро, нито да го събудиш...Затова -  пелени! Хората ни измислили удобства, що ни трябва да се мъ4им?  Hug

# 4
  • Мнения: 8 917
И през ум не ми е минавало да е с пелени Stop

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Баткото съм го гледала с пелени. Малката с памперси.
Е, с трите ръце съм за памперсите.  Peace Едва ли някоя мама, която е ползвала пелени, ще ти каже, че е по-добре за детенцето или за нея самата.  Naughty Не вярвам, че ще има такава!  newsm78
Успех в избора   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 860
 За памперсите. Peace Дори не си правя труда да чета ползи - вреди от тях, защото никак, ама никак не ми се използват пелени. Не съм срещнала бебе, което да е получило нещо си следствие на памперси. Надявам се и да не съм първата такава  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 590
С памперси  Peace
Пред мен не е стояла такава дилема,ако имаше нещо такова,като притеснение нямаше да е с памперси малкия.

# 8
  • Мнения: 4 806
докато бях бременна, се бах наслушала на такива мисли за вредата от памперсите и си мислех - не, пелени, какви памперси. Има си перални, има си кой да глади. Много важно. И така - в болницата естествено памперси. Върнахме се вкъщи, първия ден с памперси, втория ден с памперси и яяяяя, колко е удобно. Идеята с пелените загасна. Сега ги ползваме за ежедневния тоалет на дъщерята. Пак влязоха в употреба, ама не тази, която очаквах.
Друг е въпросът, че не всеки памперс й понася. Правеше и обриви, и се подсичаще. Ама като намерихме "нейната марка" всички проблемчета изчезнаха.

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Зарекла съм се следващото дете да го гледам с памучни пеленки....по- скоро тензухчета и отгоре памучни , вълнени или поларени гащички

# 10
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Памперси разбира се! Peace Те хората затова са ги измислили!

# 11
  • Мнения: 1 272
ЗА памперсите. Това отричане на всяко"ново" нещо ме убива бааавно.

# 12
  • Мнения: 8 917
Зарекла съм се следващото дете да го гледам с памучни пеленки....по- скоро тензухчета и отгоре памучни , вълнени или поларени гащички
Е, какми гащички - няма ли да е пристегнато само в пелени - краката сълно опътани един до друг Mr. Green и увити в тясна пелена Mr. Green
Ти сериозно ли?

# 13
  • Мнения: 6 472
Доста неща прочетох и аз по въпроса, но не открих нищо доказано и потвърдено Whistling Пред мен дилемата никога не е стояла. Каката съм я гледала около месец на памучни пелени и не мисля да повтарям Naughty Мъчение е както за детето, така и за майката. По отношение опазване на околната среда - ми те и памучните пелени не са супер екологични - производство на памук, пране с големи количества вода, за чието подгряване тецовете замърсяват природата, ток за пералнята и пак тецовете, прах за пране, който също е замърсител и т.н Mr. Green

# 14
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Зарекла съм се следващото дете да го гледам с памучни пеленки....по- скоро тензухчета и отгоре памучни , вълнени или поларени гащички
Е, какми гащички - няма ли да е пристегнато само в пелени - краката сълно опътани един до друг Mr. Green и увити в тясна пелена Mr. Green
Ти сериозно ли?

Абсолютно сериозно...и ме е яд, че нямах търпението и не бях измислила начина да изгледам и това си детенце с памучни пеленки........парче тензух между крачетата и отгоре гащички........памперсите запарват зверски....това наистина не е полезно за момчетата...както и да се къпят в гореща вода

Общи условия

Активация на акаунт