Търся суровоядци!!!!

  • 30 794
  • 247
  •   1
Отговори
  • Мнения: 323
Пускам обявата тук, защото Дом и семейство ми се стори най-подходящото място.

И така .....  търся семейство суровоядци.  Hug
Може да не са пълни суровоядци. Интересува ме кога може детето да мине на сурова храна и как въобще става преминаването към сурова храна. Ако някой може да ми помогне с информация /практикуващ лекар към който мога да се обърна/ ще съм много благодарна. 

Най важен за мен обаче ще бъде примерът на семейство или на човек които/който практикува суровоядството... Просто искам семейството ми да стана суровоядо /бебо също/ и  ми е нужна насока за прехода.

Ако съм сбъркала мястото на обявата моля модераторът да я премести.... Peace

На всички които ще се включат по темата предварително благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 2 040
АЗ, честно, не мога да те разбера за какво говориш ... Дай пример за това какво ядете сурово ...

# 2
  • Мнения: 46 508
АЗ, честно, не мога да те разбера за какво говориш ... Дай пример за това какво ядете сурово ...

Суровоядец по дефиниция е човек,който се храни поне 85% само с сурови храни ...


adkosan, Christian и РЕНИ са суровоядци.

Ето ти профилите, пусни им ЛС Peace
Christian
РЕНИ


# 3
  • Мнения: 2 040
Никол, мерси мила, че ме светна ..   bouquet
Това значи без никаква топлинна обработка, нали .. само плодове и зеленчуци в суров вид .. а месото? Суровоядците - вегетарианци ли са?  Peace

# 4
  • Мнения: 46 508
... а месото? Суровоядците - вегетарианци ли са?  Peace

Не знам  Laughing вчера случайно стана дума в една тема, но за подробности не съм питала, не е за мен тая работа  Mr. Green
Теоритично месото може да попада в оставащите 15%, ама знам ли, предполагам, че повечето са вегетарианци  newsm78 Christian и РЕНИ със сигурност не ядат месо  Peace

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ми ето аз сега..., хрупам тук едни сурови черешки, ама дали съм суровоядка?  newsm78

 Laughing Laughing Laughing майтап.

Питай РЕНИ  Peace

# 6
  • Мнения: 323
Никол, много ти благодаря.  bouquet

Irena80 почти си права, че са вегетарианци /поне повечето/. Мъжо е голям месар, но се надявам че до една година и той ще ме последва. Praynig


Суровоядец по дефиниция е човек,който се храни поне 85% само с сурови храни ...

100% ВЯРНО!

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ей ме на Hug

По дефиницията на Christian не съм суровоядка... Само вегетарианка и не обичам готвено.
Но у дома няма други екземпляри като мен- хората си искат мръвка и манджа. Децата се научиха на готвено и трудно мога да ги запаля по суровоядството. Освен това ходят на ДГ Tired

# 8
  • Linz
  • Мнения: 11 619
adkosan, най-добре е да си набавиш литература по въпроса. Аз имам няколко книжки за суровоядството- в тях има информация за този вид хранене, както и много рецепти.

# 9
  • Мнения: 323
Рени, а опита ли да ги направиш суровоядци /децата имам предвид/?

Специално бебо искам да го науча да яде само сурови храни - той яденето от кухнята хич не го обича, а досега бяхме на пюрета. Та си мисля, че сега е момента за него. А иначе в къщи вече ядем предимно салати и плодове /за мъжо обикновено приготвям печено/.
Иначе аз съм без проблем - 9 год. бях вегетарианка и като си спомня тогава въобще не боледувах, а сега някой да ми кихне и съм готова... Тъй че и аз тръгвам в тази посока.

Та ако знаеш нещо по темата за децата суровоядци ще ми бъдеш много полезна  Hug

# 10
  • Мнения: 323
adkosan, най-добре е да си набавиш литература по въпроса. Аз имам няколко книжки за суровоядството- в тях има информация за този вид хранене, както и много рецепти.


Ще ми пуснеш ли някое заглавие... 

# 11
  • Мнения: 1 493
Опеделено ще ти е много трудно, особенно зимата. Лятото има огромен избор на пресни плодове и зеленчуци, и на всякакви "треви", както казва синът ми / спанак, левурда, рукола, киселец, радика /. Ядките са чудесно начало за преминаване към вегитарианство, а след това към суровоядство.
 В кръга на шегата, започнете с мъжа си със салатка и ракийка, ядки с уиски, коняк със стъфиди, а после махнете алкохола и готово !  Party
 Бебето без алкохол !!!  hahaha Joy Joy

# 12
  • Мнения: 4 806
да ти кажа, изглежда ми малко раничко да преминеш на суровоядство за детенцето.
Още повече, че като тръгне на ясли, градина...
Вегетарианството също е вариант, но ще трябва да положиш доста усилия да осигуриш пълноценно меню, защото си мисля, че белтъчини си трябват, а от зеленцучи по - трудно се набавят.

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Имах желание, но не и възможност... при този натиск от педиатъра, бабите и дядовците, както и почти всеки познат... Ти нали не мислиш да не даваш месо на детето (в последствие- децата)... то е малко още и има нужда... бля-бля.... А и с детската градина е много сложно... Баща им яде всичко- нали го гледат... Освен това да не ходим като другите деца в МакДоналдс, КФС... рожденните дни... абе това си е една изолация- някак не ми се ще да подлагам на сила децата на нея... Ако решат като порастнат- ок; но от сега да им налагам да се чувстват различни... За мен е проблем като излезем на заведение или се срещнем с приятели, хем не съм напълно суровоядка- все за мен няма ядене Confused

Сега намерих в библиотеката Лечебно вегетарианство и суровоядство и Пълно прочистване, подмладяване и отслабване чрез суровоядство- живот без болести. Втората книга е на Атерхов и е доста крайна като мнение; първата за мен е по-приемлива.

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ох, РЕНИ...ще ме извиниш  Blush, но дай рецепта за суровоядство  Thinking...сори, но не спирам да се хиля  Laughing Joy

К'ви рецепти вееее, ръфаш до спукване и туй то... Grinning

Общи условия

Активация на акаунт