Нисък хемоглобин,педиатъра препоръчва месо...

  • 1 133
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 897
Мили майчета,честно незнам какво да правя...

Хемоглобинът на моя 6-месечен слънчо е 104,педиатъра каза,че задължително трябва да почна да давам месо и ячен жълтък...Добре де ама той е захранен на 5 месеца с плодови и зеленчукови пюрета(в тази последователност),това си яде и до ден днешен,даже и каша не е опитвал още,всичко друго е кърма. Така че,да давам ли месо ,да изчакам ли направо ми пуши главата  Thinking(не искам да ме обвиняват,че не давам ''пълноценна''храна на детето си) smile3518

# 1
  • София
  • Мнения: 2 901
Ами, тя тази проверка затова се прави сега, за да се види на 6 месеца, как е бебето с хемоглобина. И има и бебета дето въпреки, че са повече кърмени отколкото не, дават "отклонения". Според мен, няма нужда от паника и толкова самообвинения - ако прочетеш по етикетите на "чуждите" пюрета Нестле, Хип и тем подобни, ще видиш, че спокойно се дават на 6 месечни деца.

Моята на тази възраст я захраних с месно пюре - нищо страшно! Кога смяташе да му дадеш месно пюре и жълтък иначе, а каша?

# 2
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
независимо дали е рано или късно захранено бебето около тази възраст има така наречения физиологиен спад ... има много варианти за пълноценно попълване хранителния режим на бебето с желязо  ето ти и теми в които има и доста идей   http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=98409.0 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29445.0    http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29445.0  ... месо може да се въведе сред първите храни, ако детето е с нисък хемоглобин,добро месо за започване е: пуешко, заешко, пилешко

# 3
  • Мнения: 4 915
Споко, нищо му няма на детето.
Спокойно можеш да въведеш месо, ако желаеш.

Виж тази таблица за стойностите на хемоглобина и дишай спокойно: http://www.kellymom.com/nutrition/vitamins/iron.html
Долна граница е посочена 95.

Както и линковете към темите, дадени от desytka.

# 4
  • Мнения: 2 897
Ами, тя тази проверка затова се прави сега, за да се види на 6 месеца, как е бебето с хемоглобина. И има и бебета дето въпреки, че са повече кърмени отколкото не, дават "отклонения". Според мен, няма нужда от паника и толкова самообвинения - ако прочетеш по етикетите на "чуждите" пюрета Нестле, Хип и тем подобни, ще видиш, че спокойно се дават на 6 месечни деца.

Моята на тази възраст я захраних с месно пюре - нищо страшно! Кога смяташе да му дадеш месно пюре и жълтък иначе, а каша?

Мислех първо кашата,после месото и жълтъка,но при така стеклите се обстоятелства ще обърна реда...

# 5
  • София
  • Мнения: 2 901
Кога смяташе да му дадеш месно пюре и жълтък иначе, а каша?

Мислех първо кашата,после месото и жълтъка,но при така стеклите се обстоятелства ще обърна реда...

Не се притеснявай, нищо няма да му стане на детето от този ред. А ако до сега е ти е давал непоносимост към определени храни, по-смеличко! Аз пръво дадох плодово пюре, после зеленчуково. След време - месно. Заместихме 1 хранене и чак тогава се ориентирах към закуските - каша, киселче, попарка и тем подобни.

# 6
  • Мнения: 2 897
Много,много благодаря  bouquet
Почетох,поуспокоих се и вече знам какво да направя Grinning

# 7
  • Мнения: 1 737
Просото съдържа най-много желязо от зърнените продукти. Можеш да включиш и него, като каша в комбинация с някакъв зеленчук или плод. Не съдържа глутен.

# 8
  • Мнения: 1 586
Не се шашкай с това желязо, има го не само в месото и жълтъка Simple Smile
Мойта щерка беше с хемоглобин 105 на 6 месеца, още незахранена. На годинка имаше хемоглобин 120 без да съм й давала въобще месо и жълтък Simple Smile.

# 9
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И нашият е 103. А кафявия ориз съдържа ли желязо?

# 10
  • Мнения: 48
На нас хемоглобина на 6 месеца беше 105. Докторката каза че е на долната граница, но не трябва да се притеснявам за това. Захранването с жълтък го почнахме, чак след 15- 20 дена от ваксината която ни я биха тогава, а месото още толкова след жълтъка. Според мен жълтъка можеш и да го пропуснеш. Аз лично не давах много дълго време, защото трябваше яйцата да са домашни и кокошките да не се хранене с фураж, а това е доста трудно за изпълнение. Докторката каза че е напълно достатъчно 3 пъти седмично месно-зеленчуково пюре.
Само да отбележа, че на 8 месеца по мое настояване направихме пак изследване (в друга лаборатория) и хемоглобина беше 117, а днес на 1 година 113 (въпреки че почти ежедневно има в менюто месо).

# 11
  • Мнения: 559
Не се притеснявяй,на 6-я месец нашият Хг беше 105,педито каза че е добре.Аз я захраних на 6 месеца и няколко дни до тогава само кърма. В момента е основно на кърма и малко плодови и зеленчукови пюрета, жълтък мисля да дам след годинката, а за месото се чудя още, дали да е 10-я или 12-я месец. Незнам ти си решаваш кога да започнеш месцето, четох някаде из форумите, че е добре това да стане между 8-я и 12-я месец.Успех и не се тревожи толкова  bouquet

# 12
  • Мнения: 1 771
Ами, тя тази проверка затова се прави сега, за да се види на 6 месеца, как е бебето с хемоглобина. И има и бебета дето въпреки, че са повече кърмени отколкото не, дават "отклонения". Според мен, няма нужда от паника и толкова самообвинения - ако прочетеш по етикетите на "чуждите" пюрета Нестле, Хип и тем подобни, ще видиш, че спокойно се дават на 6 месечни деца.

Моята на тази възраст я захраних с месно пюре - нищо страшно! Кога смяташе да му дадеш месно пюре и жълтък иначе, а каша?

Мислех първо кашата,после месото и жълтъка,но при така стеклите се обстоятелства ще обърна реда...

Предлагам ти да даваш много плодове с вит.С за да се усвоява желязото и храни богати на желязо. Авокадо с банан е много добре, каша от кафяв ориз със сладък картоф имаше и други неща подходящи за вашата възраст, но не си спомням. Виж по темите мисля, че ще намериш.

# 13
  • Мнения: 46 438
Не е чак толкова ниска стойността, границата за деца е 110  Peace
Аз не бих дала месо, а камо ли жълтък  Naughty

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
А кафявия ориз съдържа ли желязо?

0.53 mg на 100 грама сготвен кафяв ориз.

Общи условия

Активация на акаунт