Упойка?

  • 1 503
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 701
Каква упойка да си поискам при евентуално секцио - епидурална или пълна? Лекарят ми каза, че ще бъде епидурална, но доста ме е страх... от самата обстановка на операцията... пък и мисля, че имам право на избор... Какво ще кажете? Thinking

# 1
  • София
  • Мнения: 5 720
Не знам какво да те посъветвам, защото не ми се е случвало още ,но и мен ме чака същото. Мисля, че д-ра избира.
Само да уточня, че май при секцио се води спинална, а не епидурална, но пак се поставя така. Не знам иначе каква е разликата.
Леко раждане!   bouquet

# 2
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Аз бях с пълна/обща/ упойка. не съм имала проблеми  Peace
Успех и леко раждане!

# 3
  • Мнения: 4 565
аз също много се колебах особено седмицата преди операцията  , клонях към пълна заради психолохическия шок който си мислех че ще  приживея  и в последния момент след разговор с акушерка избрах спинална ( поставянето не боли )и после 100 пъти благодарих
 в съзнание си няма излизане от упойка , мен само малко ме втресе , чуваш бебето
аз лично  по време на операция се чувствах като че ли съм на 1л. водка и изобщо не ми пукаше
лекарите шепнеха и нищо не чувах  ако имаше кой да ми каже тези двете неща нямаше да с е чудя толкова
само съжалявам че не всех мъжа си да е до мен да си говорим , но правих това с анестезиолога
използвам темата за да кажа, че никога вече няма да се навия на планово сексио , а пак ще родя сексио ,но когато природата реши  ,че момента за появата на бебето е настъпил

# 4
  • Мнения: 3 423
аз избрах спинална,но в операционната ме хвана леко шубе докато ми я сложат,защото беше адски студено и аз треперех от страх и студ а нетрябваше да мърдам за да сложат упойката Rolling Eyes и тогава съжалявах ,че не избрах пълна.но сега си мисля ,че ако върна времето пак бих избрала спинална,защото си видях бебчето веднага Hug
освен това ,като ми сложиха спиналната анестезиолозите почнаха да си бърборят с мен и не ме бе страх,болка никаква не усетих,от упойката ми стана едно топло и уютно,изобщо неразбрах кога са ме отворили,кога са извадили бебо Heart Eyes-никаква болка и никакво усещане за дърпане нямаше при мен Heart Eyes

# 5
  • в стаята
  • Мнения: 469
Здравей!
Аз родих преди 20 дни със спинална! Много се колебаех точно като теб каква упойка да избера, но сега и за миг не съжелявам. Ти си толкова притеснена като легнеш на масата което разбирасе е нормално, че нито чуваш нещо имам предвид разговорите на екипа, а и освен това анестезиолога през цялото време ти говори. А ней хубавото е че чуваш бебчо като изплаче за първи път и го виждаш веднага. А и след това не се налага да излизаш от цялостна упойка което е неприятно. Така че според мен спинална Peace

# 6
  • Мнения: 73
За да видиш бебчо още в мига на раждането, а той е толкова вълнуващ, не се колебай за спинална анестезия. А после е и по-леко, около 1 ден ти трябва за да се опомниш при общата упойка. На мен са ми поставяли и двете и разликата е огромна в състоянието ти.

Леко раждане Simple Smile

# 7
  • Мнения: 9 894
спинална. Не ти трябва обща упойка.

# 8
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
С две ръце съм за спиналната Peace Peace!Няма нищо по-вълнуващо,от това да видиш бебчо,веднага след раждането Heart Eyes!Това е момент,който не се забравя до края на живота!

# 9
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
спинална. Не ти трябва обща упойка.

И за мен това е по-добър вариант  Peace
Бързо възстановяване ти пожелавам!!!

# 10
  • Мнения: 554
Здравей!
Моето мнение , че е по- добре с пълна упойка. Родих на 01.06 със секцио и се опитаха да ми направят спинална упойка, която не ме хвана и се наложи да бъда с пълна. Нямаше проблеми със излизането от упойка, което се случи още докато ме местеха от операционната маса , а ефекта на нехваналата ме спинална упойка беше 5 дневно канско главоболие, което било нормално за спиналната упойка.

Ти сама си реши ... и двете си имат и плюсовете и минусите.
Леко раждане ти пожелавам!

# 11
  • Мнения: 755
Епидуралната и спиналната упойки са на един и същи принцип само разликата е , че епидуралната е с абокат и анестезиолога регулира дозата анестезия по време на родилния процес , а спиналнагта е еднократно убождане но е със същата продължиделност и добър ефект. Аз съм раждала с епидурална и съм много доволна , но не секцио . Разликата в усещанията е нулева ти дори няма да се напъваш/т.е. няма да имаш напъни/ , а ще си в съзнание и ще участваш пълноценно в появата на бебчето ти  Grinning. Успех ,която и да избереш няма да сбъркаш !!! Peace И леко раждане ! Hug

# 12
  • Мнения: 9 894
а ефекта на нехваналата ме спинална упойка беше 5 дневно канско главоболие, което било нормално за спиналната упойка.


не я плаши, няма такова "нормално" нещо.

# 13
  • Мнения: 755
а ефекта на нехваналата ме спинална упойка беше 5 дневно канско главоболие, което било нормално за спиналната упойка.


не я плаши, няма такова "нормално" нещо.
Съгласна съм с теб тити . newsm10 smile3521 newsm10

# 14
  • Мнения: 554
а ефекта на нехваналата ме спинална упойка беше 5 дневно канско главоболие, което било нормално за спиналната упойка.


не я плаши, няма такова "нормално" нещо.
Съгласна съм с теб тити . newsm10 smile3521 newsm10
не искам да я плаша , а да добие по- детайлна представа ... точно за това е пуснала темата . Главоболието при мен беше факт , както и при още доста мами , раждали със спинална с които съм разговаряла.

Общи условия

Активация на акаунт