боледува ме често след противогрипна ваксина

  • 3 982
  • 23
  •   1
Отговори
Здравейте! През септември бихме на каката/ 5год./ противогрипна ваксина, защото ходи на детска градина и пренася заразите върху малкия /7м./. Последните 1.5 год тя не е боледувала. Направих ме ваксината като профилактична мярка. Не знам да ли е съвпадение, но от тогава се разболява 2 пъти и заразява и малкия. Дайте ми савет как да си предпазя децата. Някой ползувал ли е Саменто и какъв е ефекта? :crazyeyes:

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Един единствен път сложих на каката противогрипна ваксина, че и себе си ваксинирах, и онази зима не спряхме да боледуваме!
От тогава вече трета зима й давам профилактично саменто. Лично на нея й се отразява добре. Тази есен въпреки всичко се разболя 2 пъти от някакъв вирус, зарази и малкия Sad .
В случай на разболяване й давам ударна доза саменто. И този път "оттърва кожата" без антибиотици: имаше 2 дена Т 38,5 и след това се оправи. Докато на бебо се наложи да давам антибиотик.
Доволна съм от саментото и ще продължа да й го давам, но то е по- скоро за нея- не мога да предпазя по този начин малкия от "донесени" вируси, за съжаление Sad

# 2
  • Мнения: 372
Болната ни тема.И нашия батко непрекъснато заразява малкия.Дори сега и двамата отново са болни на антибиотици.а на големия му давах бронхо -ваксон.Изглежда няма ваксина .която да предпази от всички вируси Twisted Evil .Ще следа темата че и мен много ме интересува.

# 3
  • Мнения: 356
Благодаря ви момичета. Явно този проблем е доста разпостранен. Пратих e-meil и на весник "Лечител". Като ми дадат отговор ще пиша отново. Rolling Eyes

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: andulina
Благодаря ви момичета. Явно този проблем е доста разпостранен. Пратих e-meil и на весник "Лечител". Като ми дадат отговор ще пиша отново. Rolling Eyes

Здравей, andulina,
Виждам, че си от нашия град.
Добре дошла във форума!

# 5
  • София
  • Мнения: 39 718
в бившата ми служба безплатно ни поставяха противогрипни ваксини. 1вата година аз нямах желание и дадох ваксината на сина на секретарката, на 2рата лекарката ми каза, че съм бременна и не смеела да ми постави ваксина и т.н. Едната ми колежка макар и с ваксина се скъса да боледува, настинка след настинка. Но пък гриповете имат разновидности. Няма универсална ваксина. Чувала съм, че ако почнеш да си поставяш противогрипни ваксини трябва да си слагаш всяка година. Ние у нас всичките сме на витамини, най-много наблягаме на витамин "С" Wink

# 6
  • Мнения: 4 473
Цитат на: anuschka
Един единствен път сложих на каката противогрипна ваксина, че и себе си ваксинирах, и онази зима не спряхме да боледуваме!
От тогава вече трета зима й давам профилактично саменто. Лично на нея й се отразява добре. Тази есен въпреки всичко се разболя 2 пъти от някакъв вирус, зарази и малкия Sad .
В случай на разболяване й давам ударна доза саменто. И този път "оттърва кожата" без антибиотици: имаше 2 дена Т 38,5 и след това се оправи. Докато на бебо се наложи да давам антибиотик.
Доволна съм от саментото и ще продължа да й го давам, но то е по- скоро за нея- не мога да предпазя по този начин малкия от "донесени" вируси, за съжаление Sad

Ще ни светнете ли какво е това САМЕНТО?

# 7
  • Мнения: 3 091
Здравейте! Съпругът ми е лекар интернист и непрекъснато консултира приятели с малки деца за ваксините. Позволявам си да ви разкажа неговото мнение. Непрекъснатото поставяне на васкини на деца е изключително вредно. Една васкина е срещу няколко вируса, а не срещу всички. Изтощава имунната система и трябва да се почива през 5 години. Той препоръчва да се поставя на деца, които често боледуват, но винаги препраща към педиатър за да се направи внимателен избор на ваксина. За хора в активна възраст, които нямат сърдечносъдови заболявания, не се препоръчва да се ваксинират.
Рисковите групи са деца и възрастни хора, но с определени заболявания, а не всички под ред!
Освен това трябва да правим разлика между грип и вирусни заболявания (настинки), от които най-често боледуват дечицата.

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
тази противогрипна ваксина  е с точно обратен ефект.
За Бога, не слагайте противогрипни ваксини на децата си. Не се поддвайте на реклами на противогрипни ваксини.

# 9
Ваксините  предпазват /създават имунитет/ единствено от вида вирус,за който са произведени - всяка година се определя кои да бъдат те. С една дума ПРЕДПАЗЕНИ СТЕ, СЛЕД ВАКСИНИРАНЕТО, САМО ОТ ТЕЗИ ВИДОВЕ ГРИП! Това не пречи да се "боледува цяла зима" .  АКО НЯКОЙ, НЯКОГА СЪЗДАДЕ ТАКАВА ВАКСИНА, ЩЕ ПОЛУЧИ НОБЕЛОВА НАГРАДА! doctor

# 10
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Цитат на: strelche
Ще ни светнете ли какво е това САМЕНТО?

Саменто е  хранителна добавка на основата на котешки нокът (Cat's Claw) и по- точно диворастящ котешки нокът. Цитирам: "Има следните благотворни действия- антиоксидантно, противовъзпалително, антибактериално, антивирусно, противогъбично, противораково и антиалергично."

# 11
  • Мнения: 17 402
Цитат на: Anonymous
Ваксините  предпазват /създават имунитет/ единствено от вида вирус,за който са произведени - всяка година се определя кои да бъдат те. С една дума ПРЕДПАЗЕНИ СТЕ, СЛЕД ВАКСИНИРАНЕТО, САМО ОТ ТЕЗИ ВИДОВЕ ГРИП! Това не пречи да се "боледува цяла зима" .  АКО НЯКОЙ, НЯКОГА СЪЗДАДЕ ТАКАВА ВАКСИНА, ЩЕ ПОЛУЧИ НОБЕЛОВА НАГРАДА! doctor


Така е! Кой ви каза, че сте боледували от грип? Има много грипоподобни вируси, така че....

# 12
  • Мнения: 2 489
Цитат на: AnMary_
в бившата ми служба безплатно ни поставяха противогрипни ваксини. 1вата година аз нямах желание и дадох ваксината на сина на секретарката, на 2рата лекарката ми каза, че съм бременна и не смеела да ми постави ваксина и т.н. Едната ми колежка макар и с ваксина се скъса да боледува, настинка след настинка. Но пък гриповете имат разновидности. Няма универсална ваксина. Чувала съм, че ако почнеш да си поставяш противогрипни ваксини трябва да си слагаш всяка година. Ние у нас всичките сме на витамини, най-много наблягаме на витамин "С" Wink


Ами противогрипната ваксина е ваксина срещу ГРИП!
Настинката няма нищо общо с грипа, и не очаквайте ваксината срещу грип да ви предпази от настинка!
В годините, в които съм се ваксинирала не съм се разболявала от грип и съм твърдо ЗА! Пораженията от грипа са доста сериозни в много случаи.
Прави ми впечатление, че тук масово се бърка грип с настинка!

# 13
  • София
  • Мнения: 4 019
Аз съм си слагала противогрипна преди 3 или 4 години и не се разболях сериозно , само някакви настинки на крак.При мен грипа протича винаги и с висока температура и направо ме събаря.Тази година пак си сложих-ще видим резултата.
Нашата педиатърка не препоръчва да се слага на деца противогрипна ваксина.Казва , че те така или иначе боледуват от настинки и вирусни,които не са грипни обаче.Аз давам много плодове като предпазна мярка, но щерката не ходи на ясла, и все пак й е ограничен достъпа до бацили.

# 14
  • Мнения: 90
Аз също мисля ,че нетрябва така с лека ръка да се казва за или против.След като дъщеря ми преболедува много тежък грип( доказано ) миналата есен я имунизирах и по препоръка на личния лекър и давах ADLiquid и бях много доволна.Мисля и тази зима да сме на същия сироп.

Общи условия

Активация на акаунт