Мами,слагали ли сте царевица в пюретата на бебетата и от кой месец?

  • 9 300
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 392
Ами това е въпросът ми. Wink

# 1
  • Мнения: 6 390
не, не съм слагала
царевица в салата например като има я дъвчи, дъвчи и я изплУе, а е на 18мес. Rolling Eyes
или ако я глътне случайно ... я изкарва цяла през акито Laughing

# 2
  • Мнения: 4 392
Защото аз сложих в пюрето малко днес,но я обелих и я смачках заедно с другите зеленчуци,но още не съм го дала това пюре и се чудя дали ще е подходяща за тази възраст. newsm78

# 3
  • Мнения: 5 299
Аз още не съм давала(не ми се занимава да я беля) Crazy, но не мисля, че е проблем. Peace

# 4
  • Мнения: 733
Ми то даже има каши за 4 месечни бебоци с царевица и ориз и мисля, че няма да имаш проблем

# 5
  • София
  • Мнения: 8 272
Не съм но, е ял царевица почти от самото раждане - мляко сгъстено с царевица(НАН АР), по-късно и в пюрета на Ганчев, нишестета

# 6
  • Мнения: 8 917
Да, от около месец похапва царевица - имам предвид цели зърна - в супата си. Иначе около годинката бях правила веднъж супа и я бях пасирала - нямаше проблем. Нали все пак има бебешки пюрета с царевица Peace

# 7
  • Мнения: 4 392
Мерси!
Днес омахахме пюрето,даже плака за още. Joy hahaha

# 8
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Като беше по-малка моята от мерак веднъж сготвих с царевица, но инструкцията беше после да се прекара през цедка така, че да се отделят люспите. Голям зор видях  ooooh! и от тогава избягвам да я слагам  Laughing
Щом си я обелила няма проблем. Да имам търпението ти! Как я бели, зрънце по зрънце ли  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 4 392
Като беше по-малка моята от мерак веднъж сготвих с царевица, но инструкцията беше после да се прекара през цедка така, че да се отделят люспите. Голям зор видях  ooooh! и от тогава избягвам да я слагам  Laughing
Щом си я обелила няма проблем. Да имам търпението ти! Как я бели, зрънце по зрънце ли  Mr. Green

Е,бяха десетина зрънца...Иначе и аз не бих имала нерви... Като е сварена царевицата,стискаш я от от горната страна и съдържанието излиза... ,а люспата ти остава в ръката. Laughing

# 10
  • Мнения: 292
Аз купувамй от замразените миксове и в някои от тях има царевица - варя ги и после пасирам - от 6,5 месеца си е хапвала царевичка май (ако не и малко по-рано), без да я беля - ми яде си детето ... без някакви неприятни последствия.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 787
Да,слагала съм след 10 месец.Много хубаво сварена,обикновено готова от консерва Peace
Люспи не съм махала,но тогава пасирах всичко гладко.Царевицата на Бондуеле се пасираше много хубаво Wink

# 12
  • Мнения: 7 640
аз пък днес за първи път видях пюре на Ганчев с царевица Shocked

Общи условия

Активация на акаунт