Относно гладенето на дрехи!

  • 9 981
  • 153
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 511
Одеве ходихме с Тано до Билла да пазарувам и на излизане видях една позната,която ме покани да пием кафе.
Аз отказах,с обяснението,че имам 2 перални дрехи за гладене,едната от които е само Танови дрехи. И тя ме застреля:
 - Та той е вече голям,още ли го гладиш?!

Ами,да,гладя го...дрехите от простора ги събирам и гладя всичко наред...хавлиени кърпи,чаршафи,тениски,бельо...пропускам само чорапите!Всички членове на семейството са с гладени дрехи и дори не мога да си помисля,че някой ще облече дреха направо от простора! Shocked
Това за мен е вид дезинфекция и мисля,че е нормално! Thinking

Кажете вие какво гладите...

# 1
  • Мнения: 426
Всичко се глади.Онзи ден детето като ме събуди в 5сутринта,аз не можах да заспя и реших да изгладя по хладничко. После на работа ми се доспа и много ми се чудиха че съм гладила.Те гладели само връхните дрехи. newsm78

# 2
  • Мнения: 1 866
Аз гладя повечето неща, но съм далеч от мисълта, че дезенфекцирам. Определено не търся стерилността, а просто да не е намачкана дрехата. Затова хавлиите не ги гладя, защото те не са намачкани, но май всичко останало да (освен някои редки дрехи, които са от немачкащи се материи).

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
Нищо не гладя, освен ризите и панталоните които няма как.

# 4
  • Мнения: 742
 Shocked Само с камшик в ръка някой може да ме принуди да гладя. Гладя необходимите неща, в необходимите случаи. Никви хавлии, гащи, мащи и прочее.
Стеди я гладих до към петия месец, после избирателно.
Егати дезинфекцията, да не живея в биологична лаборатория.

Поради ненавистта ми към тоз вид домакинска дейност, гледам да купувам от немачкаеми материи. Не че ми се разминават разни тениски, ризи и панталони, просто гладя само ако ще се облича такава дреха.
Тъй де, писюр съм си аз  Grinning

# 5
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Уверявам ви, че, ако имате две деца и ходите на работа - няма да гладите всичко. Само връхните.

# 6
  • Мнения: 6 167
мразя да гладя.
за дете - да, ще гладя, от немай къде ( въпреки, че не вярвам в този вид дезинфекция).
в София дядо ми гладеше и беше голямо облекчение.
Тук нямам нерви. Ходим си така.
дрехите ни са спортни, нямаме много официални неща, понякога някоя риза на мъжа ми ( и то майка ми скоро ни беше на гости и тя му ги изглади).

ако нещо е много смачкано, наморкям ръце , рязко движение по полата и айде!))

мързелана съм аз. голяма.

# 7
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 148
И аз мразя този род домакинска дейност Confused
Гладя това което се мачка само. На децата съм гладила всичко до към 2-я месец и от там нататък - само намачканото.
От 2 години мъжът ми ми усложни работата, защото започна да носи предимно ризи и панталони. Още свиквам ooooh!

# 8
  • Мнения: 2 700
Не само, че не гладя всичко, а и това, което гладя е само в краен случай. Имам голям панер, където досадните материи отседяват и се престрашавам да гладя, когато вече нищо не може да се побере повече в панера.
Дори и на дъщеря ми съм гладила само долни дрехи до 3-я месец,

# 9
  • Мнения: 1 202
Гладя дрехите с които ходим на работа/по официални/ и синчето на у-ще.
Дрехи които ги носим във вкъщи не ги гладя! Naughty
Чаршафи,хавлии,бельо или чорапи също не гладя! Naughty

# 10
  • Мнения: 213
Ей успокоихте ме - мислех че само аз мразя да гладя.

# 11
  • Мнения: 4 473
Гладя когато съм на кеф, не е 35градуса и което е за гладене.

# 12
  • Мнения: 2 609
Гладя всичко само на малката. На нас- само връхните дрехи- блузи и панталони.

# 13
  • Мнения: 282
Аз обичам да  1ironing ,но не се вманиачавам на темата,на детето гладя всичко,а за нас взависимост от това което ще обличаме за деня.Никви кърпи и чаршафи. Grinning

# 14
  • Мнения: 1 546
Уверявам ви, че, ако имате две деца и ходите на работа - няма да гладите всичко. Само връхните.

Нямаме деца още,но подкрепям мнението! Peace

Общи условия

Активация на акаунт