Колко често се ходи при гинеколог

  • 9 870
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 516
Сега съм в 7 г.с. и ходих веднъж в 6 г.с. , за да се потвърди бременност и един път тази седмица за кръвни изследвания. Докторът ми каза , че трябва да ходя на консултации в началото на всеки месец от бремеността. Тоест чак след 2 седмици мога да отида пак. Но не знам дали ще издържа толкова време преди да ми казат има ли сърдечна дейност. Направлението от личната ми лекарка за бременост на колко посещения ми дава право ...

# 1
  • Мнения: 2 047
   Всеки месец, а през последния - всяка седмица и накрая - може и всеки ден. Laughing

  Личната ти е дала направление и дотук. Оттук насетне си само при акушер-гинеколога за бременността ти и с него ще се уговаряш.

# 2
  • Мнения: 3 334
   Всеки месец, а през последния - всяка седмица и накрая - може и всеки ден. Laughing

и при мен беше така!Ако искаш са чуеш сърдечна дейност отиди пак след седмица,мисля,че няма да те изгони лекаря.......все пак е за твое успокоение.Той предполагам ще те разбере,защо не можеш да чакаш 2 седмици.Посещенията можеш да ги обсъдиш с лекаря ти.

Леко бременеене.

# 3
  • Мнения: 1 294
Първо честито  bouquet Наслади се на бременноста си Heart Eyes
Ако нещо те притеснява отиди и по-рано, на първо място трябва да си спокойна .От видеозона нищо неможе да му стане на бебето Simple Smile нито на теб.
Имаш право на 2  безплатни видеозона за цялата бременност, следвашите си ги плащаш, така че направление от личен лекар много, много не ти трябва.
А ти какво си решила, гинеколог или личен лекар ще те наблюдава?

# 4
  • Мнения: 3 334
Имаш право на 2  безплатни видеозона за цялата бременност, следвашите си ги плащаш, така че направление от личен лекар много, много не ти трябва.

и аз така знам,въпреки,че моята гинеколожка ми водеше консултацията в частния си кабинет и всеки месец ме гледаше на видеозон безплатно.Така е процедирала и с други пациентки.Мисля,че си зависи от лекаря.

# 5
  • Мнения: 545
Направлението, което си взела от личната лекарка трябва да е за включване в програма "Майчино здравеопазване" и с него можеш да отидеш при избрания от теб АГ, работещ по Здравна каса (трябва да е отбелязано долу в ляво на самата бланка). Той те регистрира еднократно (с това направление) и ти следи бременността до раждането ( дори мисля, че имаш право и на контролен преглед до 45 дни след раждането). Честотата на посещенията ги определя АГ-специалиста - обикновено 1 път месечно до излизане в отпуск поради бременност и раждане (45 дни преди термина) и 2 пъти месечно след това, до раждането. Докато си бременна си освободена и от потребителска такса, така че ще трябва да заплащаш само таксите за взимане на кръв, цитонамазка и секрети.

# 6
  • Мнения: 8 917
   Всеки месец, а през последния - всяка седмица
Peace

# 7
  • Мнения: 22 516
Отидох за първи преглед в 6 г.с.После чак след 20 дни.Общо за бременността имах 6 видеозона,защото бебето имаше проблем с бъбречето.Иначе стандартно се правят 3-това в Испания,като последния е около 34 г.с.Ходила съм на прегледи всеки месец,като последните 2 седмици през ден ,за да следят тоновете на бебето.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 147
Аз ходих 1 път в месеца и 5 седмици преди термина - всяка седмица

# 9
  • Мнения: 4 621
Честито и лека бременност Laughing
Гинеколог се посещава веднъж месечно, а в 9 месец всека седмица.

# 10
  • Мнения: 5 391
Честито и лека бременност Laughing
Гинеколог се посещава веднъж месечно, а в 9 месец всека седмица.

Peace

# 11
  • Мнения: 992
и аз ходих всеки месец и в девети ходих по два пъти в седмицата за запис на тонове

# 12
  • Мнения: 653
Честито и лека бременност Laughing
Гинеколог се посещава веднъж месечно, а в 9 месец всека седмица.



да и ако преносваш всеки ден за запис на тонове

# 13
  • София
  • Мнения: 43 903
e мамите са ти казали, ако толкова те притеснява можеш да отидеш на платен видеозон. личното ми мнение обаче е че е излишно. колкото и да казват, че е безвреден, не мисля и че е мн полезно. да не говорим, че колкото повече го гледаш, толкова повече се тревожиш - поне при мен така беше. Но освен 2та полагаеми ми се прегледа, ходих в 9-тия месец още наколко пъти - имаха съмнения за тесен таз, а и да съм спокойна, че бебо е застанал в добра позиция за излизането Wink

# 14
  • Русе
  • Мнения: 659
Честито и от мен! Лека и безпроблемна бременност ти желая.
Имаш право на 12 посещения по време на бременността, - всеки месец по веднъж, в осмия месец два пъти, в деветия всяка седмица запис на тонове. Поне при мен така беше и така ми го обясни гинеколожката, която ми следеше бременността.

Общи условия

Активация на акаунт