Моля за съвет

  • 1 791
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Здравейте на всички от този прекрасен форум!От вчера го разглеждам, а днес се регистрирах.Искам да помоля за съвет и понеже съм съвсем нова не мога още да се ориентирам съвсем правилно, така че ако не е тук мястото за моя въпрос моля да ме извините.
Аз съм майка на 6 годишно момченце и със съпруга ми решихме, че е време за второ.През тези години съм пила противозачатачни със съответните почивки през година-две.Май месец изпих последната опаковка и спрях.Отидох на гинеколог, който/слава богу/ми каза,че нямам никакви проблеми.Питах, колко трябва да изчакам след хапчетете и ми казаха, че не било необходимо.А аз бях чувала за месец-два и реших поне един месец да изчакам, но....Та въпроса ми е ако е станало така че да съм забременяла веднага преди да ми е дошло по естествен начин/не съм сигурна, но имам едно усещане/вредно ли е за бебето?Дали това може да доведе до някакви проблеми?Ще съм благодарна за всеки съвет и мнение!

# 1
  • Мнения: 1 860
Здравей и добре дошла във форума! Hug

Не мисля че има място за притеснения и няма да доведе до никакви поблеми на бебо, ако евентуално си бременна.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 785
Не мисля, че има проблем...Аз съм пила противозачатъчни заради хипопластична матка преди години, и веднага след като приключих с последната опаковка отидох на преглед и гинеколожката ме пита правим ли вече бебе (то тогава нямах намерение, де  Rolling Eyes), така че явно няма проблем...

# 3
  • Мнения: 79
Благодаря на първите, които ми отговориха.Може и напразни да са ми тревогите ама нали казват за това били майките да се тревожат GrinningНали вече веднъж съм го преживяла и знам какво е да трепериш за един малък живот.Ще изчакам още малко и ако все още ми закъснява ще направя тест ако е положителен ще се моля всичко да е наред , а ако е "-" ще продължаваме с опитите вече по-смело Grinning

# 4
  • Мнения: 4 621
Здравей  Grinning
Не се притеснявай няма нищо опасно, ако си забременяла веднага след като си спряла противозачатъчните. Просто не може да се определи точно термина, при бременност настъпила веднага след спиране на хапчетата.

# 5
  • видин
  • Мнения: 358
здравей dakra,
пожелавам ти успех.
само да напомня за фолиевата киселина. хубаво е да я пиеш предварително.

# 6
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435
И аз мисля, че няма проблем, даже съм чувала, че понякога противозачатъчните ги изписвали за забременяване (веднага като се спрат има повече хормони) Не знам обаче дали съм права. newsm78

# 7
  • Мнения: 79
 Simple SmileБлагодаря ви!!!Сега с ваша помощ се чувствам по-спокойна. Hugза всички една прегръдка от мен.

# 8
  • София
  • Мнения: 830
И аз като другите: Мисля че няма проблем!!!
Да се похвалиш с резултатите, ако няма бебе дерзайте. То май бебеправенето е най-приятната част  luvbed

# 9
  • Мнения: 79
Непременно ще споделя като съм наясно с нещата Laughing

# 10
  • Мнения: 1 878
 Hug  ац знам че няма проблеми бебеправенето след хапчета даже напротив - на зълва ми ги бяха изписали да ги пие, защото бебеправеха и нещо не се получаваше, та доктора беше казал да пие 1 месец и после като ги спре може и от раз да забременее  Crazy

Така че стискам палци за една лека и приятна бременност  Hug

# 11
  • Мнения: 79
 newsm12 Iclie  съвсем се ошашавих и затова отново ще моля за съвет.Както писах по-горе имах този месец едни съмнения, но днес окончателно се обърках.Ще опиша ситуацията малко по-подробно, за което моля предварително за извинение.Май месец спрях противозачатъчните и на 18 май ми дойде М.Винаги ,когато преди това съм правила почивки, когато ми е идвало по естесвен начин ми е закъснявало окло седмица-две.Така че,когато мина 18 юни не се притесних , а и не сме се пазили, така че и да имаше нещо щеше да е добре дошло.На 26.06. не се стърпях и си направих тест.Беше вечерта и се оказа EFNНа 28.06 ми дойде или поне така помислих в началото.Но....този път имаше нещо страно.Съвсем слабо кървене.Не като друг път ,когато ми е идвало по нормален начин - обилно.Трети ден вече е така.Тази сутрин направих втори тест и за мое най-голямо учудване се появи втора черта - съвсем,съвсем бледа, но все пак две.Видях я не си внушавам.Та сега вече наистина не знам какво да мисля.Да се тревожа ли да се радвам ли - незнам!Може ли да е извънматочна бременност. newsm17 моля ако някой може да ми даде накакво обяснение.

# 12
  • Мнения: 1 860
 Ох, да не казвам голяма дума, но щом се е появила и втора чертичка това е почти сигурно. Изчакай няколко дни и направи втори, а ако не ти се чака направо си отивай при гинеколога. Аз като си направих теста и беше положителен, на следващия ден ми дойде. Но не просто леко кървене със странен цвят, а точано както цикъл. Отидох в болницата и на вагинален потвърдиха че съм бременна с 2, но трябваше да изчакам няколко дни за по сигурно и дали няма да ги загубя. Едното бебче обаче явно не е било добре и го изхвърлих спонтанно в 3-ти месец, обаче другото е едно голямо диване в момента. До колкото знам такава ситуация е нормална и често срещана. Няма страшно! Hug

# 13
  • Мнения: 3 334
Добре Дошла! Hug

не няма да има проблем и не се притеснявай!Аз кървях 2 дни и нямах проблем с бременноста.Нека лекар си даде мнението!

Последна редакция: пт, 30 юни 2006, 11:56 от Anni

# 14
  • Мнения: 1 860
Забравих да напиша че след това кървях до 5-ти включително, но докторите ме уверяваха че няма страшно и така си беше. Успех и да се похвалиш скоро.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт