Отговори
  • Мнения: 5 370
Моя близка е бременна в 4 месец почти и тежи едва 45 кг. Лекарката, при която си следи бременността, е казала, че бебочето се развива много добре засега. Ясно е, че  това е най-важно, но аз не съм твърде спокойна и се питам за нея какви са рисковете?  newsm78

# 1
  • Мнения: 46 438
А колко е била, когато е забременяла?
Аз качих 12 кила, което се води сравнително малко, забременях с наднормено тегло и много ме беше страх да не мина стотака, но до 6-ти месец не качих нищо  Laughing
Няма връзка м/у качените кила и тези на бебето, важното е да се храни здравословно  Peace

# 2
  • Мнения: 5 370
А колко е била, когато е забременяла?
Аз качих 12 кила, което се води сравнително малко, забременях с наднормено тегло и много ме беше страх да не мина стотака, но до 6-ти месец не качих нищо  Laughing
Няма връзка м/у качените кила и тези на бебето, важното е да се храни здравословно  Peace
Ами била е около 43-хиперслаба е, не пази диети, но беше в чужда страна, където според думите и храната е била ужасяваща...... Shocked

# 3
  • Мнения: 46 438
+2 кила за 3-4 месец е добре според мен  newsm78

# 4
  • Мнения: 3 447
Всъщност теб кое те притеснява по-скоро - малкото качени килограми, или ниското тегло на майката по принцип? И аз като Никол качих 12 килограма, а бебето си се роди супер дохранено - 4.400 Simple Smile Но не бях (и не съм) слаба.  Доколкото разбирам близката ти вече си е тук и има възможност да се храни нормално, така че няма страшно. А и по-добре да набляга на качеството, а не на количеството Peace

# 5
  • Мнения: 481
Няма никакъв проблем това че майката е с ниско тегло и не е проблем ако качва малко килограми... Въпроса е да се храни качественно и редовно, а да не пази диети и т.н. Но както разбирам при нея не е така - значи спокойно.

# 6
  • Мнения: 723
Едно момиче, с което лежах в родилното, беше качило 5кг за цялата бременност - забременяла 50кг, точно преди да роди - 55кг. Бебчето й се роди 3,500кг, здраво, прекрасно момченце. Щом на твоята приятелка са казали, че бебето се развива нормално, няма никакъв проблем.  Peace

# 7
  • Мнения: 2 631
изобщо да не се притеснява, аз до 3тия бях смъкнала 7 кг...после си ги върнах до 9тия и качих още 2 и бебчо си се роди съвсем нормално, бебоците си взимат каквото им трябва
леко бременеене!

# 8
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
До 5-ти месец бях свалила 5 кг.
За цялата бременност съм качила 9 кг. и родих 23 дни преди термин момиче - 3,400 кг.
Най-много качих 6-7 месец, защото после почти месец не съм яла почти нищо заради киселини.

# 9
  • Мнения: 4 668
Аз бях 43 кг. когато забременях , висока съм 162 см. До краят на 4-тия месец бях свалила килограми  Rolling Eyes. Качих общо 10 кг. Марти се роди 3.220 кг. и 51 см.
Мисля , че няма място за притеснения  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 4 423
Аз съм качила 4.700кг. за цялата бременност, много ме плашеше акушерката, даже писах два пъти по този въпрос.
Вчера бях на ехограф - бебето е към 3.100, добре е, всичко е наред според доктора, няма никакви проблеми.
Щом бебенце е добре, няма причина за тревога.  bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз тръгнах от 50 кг., хранех се доста /плашех окото/, защото имах зверски апетит. Качих само на дупе, коремче и цици /най-вече/. И тъй като имах много малък корем, се притеснявах, че беба е малка, но тя се роди 3,250 кг. Сега съм 49-50 кг. на 1,70 см. Единственото, което беше проблемно бе самото раждане - до последно се чудеха дали да не е секцио, заради тесен таз, накрая решиха да ме оставят нормално да раждам и доста се измъчих.

# 12
  • Мнения: 385
Ако се притесняваш за малкото качени килограми - нямаш оправдание, даже е идеално!
Ако проблемът е малкото килограми по принцип, то мога да помогна, с което съм чела:

при малко килца се качва повече
при първа бременност се качва повече
млади бъдещи майки качват повече

Но знам едно със сигурност - при бременните всичко е индивидуално! Важно е тя да се чувства добре, да се храни пълноценно и да си почива повече!

Мен бебчо започна вече да ме изцежда! Усеща се! А в комбинация с горещо време - не е за разказване!

# 13
  • Мнения: 1 455
С първата бременност свалих в началото, защото много повръщах. За цялата бременност качих 8 кг, а синът ми се роди 3450  Grinning .

# 14
  • Мнения: 5 370
Благодаря ви, момичета!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт