Звънят ли ви с брошури по вратите?

  • 743
  • 11
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 306
И как ги отпращате?
Аз съм учтив човек (по принцип) и не мога просто да им трясна вратата. Пък и сектантите са толкова любезни. Днес влязох в почти теологически спор с едни, обясних им и че буквално преведените им американски брошурки не са адекватни за нашата БГ действителност, че не ги чета, че не съм религиозна, ама няма братче! Казах, че бабите съседки са по-податливи, те- "Ние не търсим податливи, а мислещи". Таман да отворя тема за "Шифърът на Леонардо" и детето цъфна на вратата, та се сетих да кажа, че брошурките и ги даваме на нея да ги къса и те се пръждосаха!
Та въпроса ми е вие как ги разкарвате?

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Съжалявам, нямам време, тамън се обувах да изведа ротвайлера...

# 2
  • Мнения: 5 577
Предлагаха оня ден тигани. На мен, НА МЕН!
Голямата готвачка, дето всичко разбира, ще ме зарибяват с някакви плитки, откачащи се дръжки  #2gunfire

# 3
  • Мнения: 431
Когато не чакам някого, никому не отварям! Преди отварях, основно бяха мошеници-"събирачи на помощи".

При мен мормони и йеховисти не са идвали, но ако бяха, щях да им кажа, че в къщата всички сме сатанисти и да не припарват повече!

Знам, че не трябва да им взимаш брошурите и да ги изслушваш, защото само ги поощрява да мисионерстват повече. Споровете са излишни - няма как да ги разубедиш или да ги убедиш в нещо. Имат си мотивация хората - за младите мормони знам, че след 2-3 години мисионерстване при "маймуните" църквата им заплаща образованието в колежа. Директно затваряне на вратата е най-доброто лечение, и не страдай от скрупули - на тях не им пука, че те безпокоят, нали? Нищо не се обяснявай, като разбереш, че са от тези, директно затваряй вратата - никакво здравей-здрасти. Naughty

# 4
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз също ги режа веднага. Ако са за помощи отговарям: "Не давам или поне не по този начин!" и тряс вратата. Ако ми предлагат нещо, казвам просто: "Благодаря, не ме интересува" и пак същото действие с вратата. Понякога даже не отварям, ама сега заради малката да не я събудят отварям, че може да продължат да звънят и да я събудят.

# 5
  • Мнения: 310
Ми...всеки път различно: не отварям, правя се на луда, просто им казвам, че не се интересувам и пр.
 
Зависи какво ми е настроението  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 6 417
С брошурки не, ама често се мъкнат да ми предлагат рендета, тигани, комплекти ножове, четки, закачалки-откачалки и какво ли не. На комшийката веднъж, 80-годишна баба й предлагаха козметика и тя ги отряза, че се готвела за умирачка, пък те искат да я разкрасяват и подмладяват. Joy

# 7
  • Мнения: 46 436
Много рядко. Входа ни се заключва и със съседите сме се разбрали да не пускаме такива  Naughty
По принцип гледам на шпионката, ако не поснавам този, който идва, въобще не отварям  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 35 891
отпращам ги директно - не купувам, а каузите за даравяне си ги избирам сама

# 9
  • Мнения: 2 039
Аз винаги като се звъни на вратата,пикам:"Кой е???".И ако са някакви такива,просто не отварям  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 1 680
Казвам, че не се интересувам и бързо затварям преди да са ме почнали.

# 11
  • Мнения: 4 390
Не.
Входът ни е постоянно заключен, не могат да припарят. Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт