Отрицателен резус и предизвикване на раждане

  • 1 274
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте мамчета,доста съм притеснена и затова ще ви помоля за малко инфо. Терминът ми е на 10 юли, но вчера бях на консултация и докито ми каза, че бременни като мен с отрицателен резус фактор не е добре да чакат до края или да преносват и ме посъветва, ако до другата седмица не родя, на 3 юли да отивам при него. Имате ли представа какво се прави в такъв случай, дали преждевременно ще ме вкара в болница или ще ми предизвикат направо раждане или ...... Thinking...и аз не знам какво. моля ви, ако сте наясно - HELP ME

# 1
  • Мнения: 8 769
че бременни като мен с отрицателен резус фактор не е добре да чакат до края или да преносват
И аз съм с отрицателен резус фактор, но никой не ми е казвал подобно нещо Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 2 171
Това за отрицателния резус фактор и връзката му с преносване не съм го чувала Rolling Eyes. Аз също съм с отрицателен резус фактор, но не са ми предизвиквали раждането по-рано от термина. Наистина ми го предизвикаха, но по съвсем друга причина - бяха ми намалели много водите и ми го предизвикаха 1 ден след термина. На мен всичките ми изследвания за антитела бяха добри. Да не би твоето изследване да е показало наличие на антитела и затова докторът да бърза, защото иначе не виждам никаква причина newsm78.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И аз съм отрицателен резус фактор,но не са ми казвали подобно нещо.

# 4
  • Мнения: 1 409
Здравей,и аз знам,че когато си с отрицателен резус не трябва да се преносва.Не съм раждала,но сестра ми роди преди два месеца и  и бяха казали,ако до термина не роди на другия ден сама да си отива в болницата,защото не трябва да преносва.
Успех и леко раждане

# 5
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
не знам каква е връзката и аз съм отрицателен резус, родип 3 дни преди термина, но така се случи, не са ме предупреждавали за нищо

# 6
  • Мнения: 2 123
Раждането се предизвиква по-рано ако имаш нарастващ титър антитела и се установи, че плодът страда.
Рх факторът няма никакво друго отношение както към вида раждане - секцио или нормално, така и към времето на раждане.

# 7
  • вкъщи
  • Мнения: 2 453
 и аз съм с rh-,родих 10 дни след термина.ако няма антитела няма и проблем.

# 8
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
И моят резус фактор е отрицателен, но не знам за такова нещо. Почвам да си мисля този доктор дали не се нуждае от пари и за това да ти ги говори такива?!  newsm78

# 9
  • софия
  • Мнения: 495
Аз също съм с отрицателен резус,но за първи път чувам подобно нещо newsm78

# 10
  • Мнения: 45
Здравей,
Аз също съм Rh-, родих 2 дни след термина, но никой не ми е споменавал за такава зависимост. Наистина, вероятно е да има нещо общо с наличието на антитела, аз за радост нямах.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И аз съм с отрицателен резус фактор, но не са ми казвали такова нещо. Родих 11 дни преди термина, но не предизвикано - просто Мони беше решила, че е време да се запознаем  Wink.

# 12
  • Мнения: 4 392
И моят резус фактор е отрицателен, но не знам за такова нещо. Почвам да си мисля този доктор дали не се нуждае от пари и за това да ти ги говори такива?!   newsm78

И аз така си мисля! newsm78
На мен ми ги приказваха същите работи и имах същите съмнения за докторката.
Нито едно изследване не беше показало наличие на антитела.

Общи условия

Активация на акаунт