"Маймунски" акушер-гинеколог?

  • 2 180
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 818
"Маймунски" идва от Маймунската тема . Познавате ли някой лекар, който да възприема тези идеи, дори и да не успява да ги практикува? За раждане без упойки, но и без стрес(допълнителен), без предизвикване на раждане, без скачания върху корема и най-вече даване на бебето веднага след раждането му...

П.П. Не знам дали темата е точно за тук Embarassed

# 1
  • Мнения: 7 091
 Аз лично не мога да помогна по този въпрос с информация за конкретен лекар, но темата ти ме накара да се замисля за нещо. Майчета мислите ли, че ако жените в БГ започнат да си правят план за раждане ( прословутите  birth plans,  които обсъждахме по-рано), който да обсъждат с лекаря предварително ще помогне повече лекари да  се "отворят" към идеята за такива раждания? newsm78
Тъй като повечето майки така или иначе си плащат ( няма значение дали официално или под масата), все пак не бива да са безгласна буква, а да имат право примерно да изберат позата в която да раждат поне? newsm78

Извинявай, че задавам този въпрос в темата ти, но мисля, че са много пряко свързани.   bouquet

# 2
  • Мнения: 3 034
Ееех, това звучи като една мечта....
Миналия път търсих информация навсякъде за раждане под вода /във вана/,но уви - това се оказа нещо неосъществимо на този етап....
Така че, ако някой знае за такива лекари, мисля, че ще е много ценно да сподели. Peace

# 3
  • Мнения: 257
  На мен ми предстои раждане след 20-ина  дни. Ще бъде в частна болница и съм си направила списък с   "изисквания" към нещата, които да се случат след раждането (ще бъде операция по медицински съображения). Става дума за неща като да ми дадат бебето веднага, да му дам да суче непосредствено след раждането, да не го къпят веднага, да не му дават НИКАКВА ДРУГА храна нито вода и такива неща. На 27 имам среща с акушерката и мисля да ги обсъдя тези неща тогава. Но съм малко скептична, за съжаление... въпреки, че си плащам и въпреки, че режимът в тази болница е по-"свободен" (и първия път родих там и ми позволяваха доста неща, които не позволяват другаде) не мисля, че този път ще мога да стигна по-далече... Но ще ви кажа какво е станало!

# 4
  • Мнения: 46 438
Отчасти лекарите в Правителствена са фенове на този тип раждане, но само отчасти, оскитоцин си ползват. Епидурална не слагат  Naughty
Жената, скоято лежах в една стая роди точно така, дори без окситоцин, абсолютно натурално раждане, много леко, без епизотомия, с един външен шев, но много дълго възстановяване, не знам на какво се дължи, организъм  Confused

Но по отношение на кърменето не мога да кажа положителни неща, въобще не стимулират  Tired

# 5
  • Мнения: 2 818
Благодаря за отговорите  Hug  Аз познавам една такава акушерка, но за съжаление не работи това от няколко години  Confused Все пак отдавна не съм стъпвала в АГ и затова може би съм оптимистично настроена, че все някъде има такъв лекар  Rolling Eyes  Ще търся, търся, търся..... като (не ако  Wink ) намеря непременно ще споделя информацията   bouquet


П.П. Направо сериозно се замислям за раждане вкъщи......

# 6
  • Мнения: 2 885
Какво ти пречи? Липсата на лекар/акушерка или "спокойствието" на роднините? Wink
http://www.nandu.hu/English/Childbirth/Csenge100/csbirth01.htm

# 7
  • Мнения: 1 881
Мен пък ми звучи много страшно раждане без лекар, ами настъпят усложнения.....

....и този басейн с пръчката, направо ми изглежда като уред за инквизиция Sick

# 8
  • Мнения: 4 392
Какво ти пречи? Липсата на лекар/акушерка или "спокойствието" на роднините? Wink
http://www.nandu.hu/English/Childbirth/Csenge100/csbirth01.htm

Ех,текнаха ми сълзите! Мечтая си за такова раждане............

# 9
  • Мнения: 373
И на мен ми изглежда хубаво... Аз засега съм планирала раждане вкъщи. И аз искам "маймунска" акушерка. Изглежда, че само Мишел Оден е бил такъв. Тук, в Англия, има и т.нар-те "дули", но не съм и проверявала колко струват; освен това дори и с дула, присъствието на ДВЕ АКУШЕРКИ по време на всяко раждане е задължително. Много ми се иска поне да ги познавам предварително, но май това системата не го осигурява - която е свободна, идва.

# 10
  • Мнения: 14 133
За тук си е темата. Частните клиники са по-напред с тези неща. Относно това "скачане" върху корема се сещам за един доста комичен миг от края на раждането ми. "А сега, давайте вие двамата с доктора" - каза акушерката. Е, тогава не вървеше да се изхиля, защото трябваше да се напъвам, ама сега като се сетя ми е доста смешничко. Аз не мога да се оплача от предизвиканото, заради моето високо кръвно раждане. Просто избраният доктор беше много готин, а и на акушерки случих. По-важна е предварителната нагласа, т.е. да не мислите за раждането като за най-срашното нещо, което ви предстои. Леко раждане на всички, независимо от избрания начин!!!!  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 860
 Пожелавам ти искрено да намериш такъв акушер-гинеколог. Аз раждах така както и ти искаш, и съм останала само с хубави спомени от това приключение. Wink
 
Tandoori , от една моя тема останах с впечатление, че много мами са съгласни с това, но една голяма част не го разбира и приема. Мисля че това не е мислене само на докорите, но и на родилките. Едно от финалните мнения в моята тема беше - цитирам по памет: "На нас ни харесв да си раждаме децата така!".

# 12
  • Мнения: 7 091
Tandoori , от една моя тема останах с впечатление, че много мами са съгласни с това, но една голяма част не го разбира и приема. Мисля че това не е мислене само на докорите, но и на родилките. Едно от финалните мнения в моята тема беше - цитирам по памет: "На нас ни харесв да си раждаме децата така!".

Абсолютно си права! Първо ние самите трябва да се променим за да искаме промяна и от лекарите.
А това в коя тема са ти го писали? Shocked Аз някакси съм го изпуснала, ама звучи.....без коментар Simple Smile Crazy

# 13
  • Мнения: 1 860
 Ето и темата, която предизвика доста крайни заключения, и заради която първо  Thinking после давам идеи и предложения.  Hug

# 14
  • Мнения: 3 161
И аз търся такъв, свиркайте ако намерите! Ще следя с интерес.

Общи условия

Активация на акаунт